Jump to content

Instalare Becuri Xenon Oem


Red
 Share

Postare recomandată

far xenon 1 buc - 1300.09 ron

unitate xenon 1 buc - 1650.66 ron

bec xenon 1 buc - 665.58 ron

senzor autolevel 1 buc - 219.65 ron

brat autolevel 1 buc 1- 63.78 ron

suport autolevel 1 buc - 37.13 ron

unitate centrala autolevel - 772.52 ron

Sper ca te ajuta, ai si pozele.

post-11233-1191053901_thumb.jpg

post-11233-1191053906_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bamse

da m-au ajutat informatiile tale !

luni cred ca ma pun sa desfac .. sa vad ce pot sa fac .. sper sa nu se vadna masina de pe care vreau sa dau jos farurile ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci azi din cercetarile la fata locului ..

mufa de la farurile cu semnal in mijloc are 10 pini si se potriveste perfect la farurile cu lupa ..

intrebare e organizarea pinilor e aceeasi ?

si inca una .. in balast intra 2 fire galbene ..! sa fie alimentarea ?

la cati v se alimenteaza ..normal la 12 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este plug&play.

Balastul vine pe far si instalatia sa vine din far.

Mergi la cineva care a mai desfacut asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred totusi ca am sa renunt la idee si am sa pun xenon aftermamrket pe farurile cu lupa ..

implica prea multe schimbarea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ce ti-am propus, trebuie multi bani si mai multa bataie de cap sa pui OEM. De aia ti-am si dat informatiile, sa te convingi. Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi ceva sa iau strict doar farurile ..dar nu sunt sigur ca va mai functiona reglarea lor ...

ar fi aratat misto ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti irosi cateva ore sa incerci sa le pui si daca nu le dai inapoi ? Asta bine inteles doar daca este de acord proprietarul lor :8:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da , pot doar ca propietarul orice ar fi ar vrea 300 de euro diferenta .. si chiar nu se justifica doar pt look diferenta asta

el vrea sa le dea jos de pe masina sa fie mai ieftina .. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bucati face mai multi bani :icon_thumright:

Sincer este si parerea mea, decat sa iti pui OEM pentru look si sa dai 300 diferenta fara anumite certitudini, mai bine pui un kit care te duce la 180. Oricum farurile tale au deja lupa, deci nu mai trebuie alte investitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai o sa incerc totusi saptamana viitoare sa ma scad din pret si sa vad daca functioneaza doar farul prorpiu zis daca nu

imi pun kit after market de 6000 de k si gata am terminat :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mircea_Dudu si PPPPP...vorbiti impreuna si va intelegeti separat :lol: De fapt ambii vorbeati despre acelasi lucru, PPPPP spunand mai tehnic pt ca este in domeniu. Da Mircea, Bi-Xenon-ul OEM schimba prin intermediul componentei mobile din farul cu lupa, fascicolul luminos dat de becul Xenon si SIMULTAN se aprinde si halogenul care este folosit pentru a "dubla" farul cu lupa. De asemenea, acel halogen este folosit la flash-uri si se aprinde doar el atunci cand nu este aprinsa faza scurta (adica Xenonul este stins). Eu acum mi-am pus Xenon si in locul acelui halogen si functioneaza multumitor chiar si cand dau flash (este generatie mai noua de bec Xenon)...as putea spune ca am Tri-Xenon :offtopic: ...sau Quatro-Xenon pt ca am si in proiectoarele de ceata

Red, sfatul dat de .:bamse este cel mai realist. In afara de far si cablaje, trebuie realizate legaturile la autoleveling si facute codari cu VAG-COM. Senzorii de autoleveling sunt 2 si se afla pe partea stanga (soferului), montati la bratele din fata ale suspensiei si pe spate (asa sunt la mine si cred ca nu difera fata de Passat). Instalatia de spalare are un bidon suplimentar de 1.5 L si vine cu senzor de nivel care de asemenea trebuie conectat si codat ca sa fie recunoscut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!