Jump to content

Lampa ceata spate


Flatbone
 Share

Postare recomandată

GOLF IV variant

Salut.

Nici eu nu aveam lumina de ceata la stopul din spate dreapta.Aveam un capacel prins in doua bavuri ,ca sa zic asa,in locul in care trebuia sa pun becul.Am scos capacelul si am pus becul,fara sa trag fir.A functionat din prima.

Modificat de GOLF IV variant
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    11

  • -A L E X-

    9

  • chid

    8

  • crl

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am pus si bec si in stanga si in dreapta tot nu se aprinde ceata, verificst si sigurante tot nimic, in bord se aprinde martorul.

Golf 4 variant, pare sa fi avut carlig de remorcare, acum nu e prezent pe masina, stie cineva cum rezolv?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca a avut carlig cu mufa de 13 pini atunci trebuie sa gasesti firele de ceata care veneau la carlig. In mufa de 13 pini este un contact care taie ceata cand cuplezi remorca. Verifica de unde au fost taiate firele mufei de la carlig, gaseste firul de ceata care vine de la blocul de lumini, si firul care pleaca spre stopuri. Leaga-le impreuna si totul va functiona. Momentan nu am schema in fata sa-ti spun si culorile la fire, dar pot sa ma uit de luni incolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Observ ca e de ceva timp topicul dar in legatura cu becul pentru ceata am si eu problema ... 

Pe scurt ( am detaliat in clip , l-am postat si pe un grup pe facebook dar slabe sanse sa aflu ceva ) , becul pentru ceata nu se aprinde , firele nu sunt intrerupte din comutatorul de langa volan , becul este bun si nu imi amintesc sa se aprins vreodata de cand are familia mea masina ( 16 ani ) ... Din poza observ ca becul cel inconjurat ( in ambele stopuri ) nu se aprinde , in rest se aprind toate ... Pe fata am farurile schimbate si nu este trasa instalatia ... Iar pe partea opusa a placii unde stau becurile mai sunt niste conectori , pentru ce sunt ? 

Va las link cu filmarea in care explic problema ... 

Sunt curios daca e ceva electric sau e pus la misto din fabrica ... Nu am nici o siguranta arsa , in afara de lampa lui Aladdin nu am nici o eroare ... 

https://www78.zippyshare.com/v/5ivKKXUD/file.html 

Va multumesc ! 

Masina este o Bora Sedan din 2004 ... 

bec.thumb.jpg.3d378db4b1e8317617a0cf240e0b66be.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becul e pe partea pasagerului? Daca da, ala nu se aprinde niciodata pentru ca becul de ceata in EU se aprinde numai pe partea dinspre mijlocul drumului. Pentru a-l aprinde si pe ala (din cate-mi aduc aminte) trebuie sa tragi fir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca nu se aprind pe ambele parti ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai încercat cu alt bloc de lumini de proba? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La asta nu m-am gandit ... nu am prieteni cu bora ... dar nu ma complic , daca nu folosesc ... va multumesc mult tuturor ! 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bora aproape egal Golf 4(defapt caroseria si bordul e diferit, restul e tot Golf4) 

Vezi la cei cu Golf 4. Se scoate usor blocul de lumini. Se pune pe 0, se apasa de buton si se roteste spre pozitie, cand intampina rezistenta se trage de el si a iesit. Se scoate mufa si ai blocul de lumini in mana. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, Nenciu Victor said:

La asta nu m-am gandit ... nu am prieteni cu bora ... dar nu ma complic , daca nu folosesc ... va multumesc mult tuturor ! 

 

Durează 10sec sa scoți butonul de lumini 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!