Jump to content

Se fura/sparg oglinzi la Passat


redmann
 Share

Postare recomandată

nu am langa mine o parcare cu plata ca as lasa masina fara pb; cand ma gandesc ca am vrut sa imi pun sonorizare de o mie de E pe masina ..... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Si la Valcea se fura oglinzile...mai ales cele de pe stanga (mi-au luat-o de 2 ori). Am cumparat cu 70 roni de la magazin. Culmea e ca le-au luat chiar din parcarea unui bloc vis-a-vis de politie. Iar 2 strazi mai jos au spart masina unui coleg. Am vazut ca exista o folie pentru geam, anti-efractie, transparenta sau colorata. Se monteaza pe geam si nu-l mai spargi nici cu caramida. Era cam 700 roni in Valcea (pt luneta + 3 randuri de geam laterale, pt ca am variant) sau 500 (pt luneta + 2 randuri laterale). Va dau si un link, dar sunt convins ca e mai ieftin in Bucuresti...

http://expertdetailing.ro/ro/109_58_index.php

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Intrucat in Bucuresti pare ca singura solutie sa nu ti se sparga oglinda din stanga este sa nu o mai schimbi pe cea deja sparta, ar fi interesant de stiut cam ce oglinzi ar fi interschimbabile.

In momentul de fata sunt foarte interesat sa stiu daca bratul de la oglinda stanga de la Bora se va potrivi la Passatul meu B5 din 2000. As dori sa schimb doar plasticul de sub brat, cel care mascheaza partea de dedesubt a acestuia. (de asemenea sunt interesat sa stiu si daca se poate face o asemenea schimbare). La prima vedere cele 2 coduri nu seamana prea mult.

Multumesc,

Dragos

De asemenea, daca s-a mai discutat il rog respectuos pe Cosmin sa il transmute in locatia cu pricina. Ca de obicei search-ul nu a dat roade multumitoare.

Fie si aici, desi eu nu doream sa vorbesc despre oglini - Geamuri furate ci mai ales despre oglinzi cu totul - lovite; distruse.

PS stiam ca geamul se potriveste intre Golf 4 si Passat B5; ma intereseaza restul

Modificat de adrg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
... il rog respectuos pe Cosmin sa il transmute in locatia cu pricina. Ca de obicei search-ul nu a dat roade multumitoare.

:ceuameni:

Se pare ca aici e mai bine sa se continue discutia, nu? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ca m-am uitat mai bine nu seamana cele 2 prinderi pe usa (Passatul are unghi in parte din fata pe cand Bora este mai rotunjit). Plus ca plasticul acela la Bora cel putin pare aplicat prin lipire (nu pare ca s-ar putea desface de pe suport.)

Intrebarea este acum daca se potrivesc capacele de deasupra (cele vopsite) intre Bora si Passat B.5 (pana in 2000)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!