Jump to content

Usa Dreapta Nu Se Mai Inchide Din Cheie Si Din Buton


Ken
 Share

Postare recomandată

Sa va zic care a fost rezolvarea la mine.

Am desfacut mufa acea care este acoperita cu un burduf de guma de pe stalp.

in interiorul mufei trebuie curatit cu un smirgru fin.

La mine ba mergea ba nu mergea deblocarea usi (nu se ridica tamburusul ala)

E cheste de contact .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    13

  • kelu

    8

  • Ken

    7

  • pisti19

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Era suficient spray de curatat contacte - mai apar astfel de probleme, de la oxidarea contactelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

am si eu o problema la usa pasagerului caruia nu ii mai dau de capat.la vw Jetta din 2006 care il am acum vreo luna nu s-a mai deschis usa pasagerului din fata.Ma duc la un electrician,imi spune sa cumpar o incuietoare,reusim sa deschidem usa,schimbam incuietoarea, a mers cateva zile iar acum usa nu se mai blocheaza.Mentionez ca ''broasca'' achizitionata a fost second hand de pe o usa d golf 5.Acum nu imi pot da seama ce s-a intamplat.Mecanicul imi spune sa cumpar o alta incuietoare dar eu m-am cam saturat sa tot dau banii degeaba si fara nici un rezultat.Am ramas fara solutii si nu mai stiu cum sa procedez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa refaci yala ta.... lipiturile, inlocuit switch, curatat colector motoras - si era ca noua. Acum, yala cumparata are si ea problemele ei... normal - refa una dintre ele si o sa fie ca noua.

 

Altfel, te plictisesti de cumparat yale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de sfat.asta voi face.voi incerca sa refac yala originala.revin cu informatii dupa operatie:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
On 06.09.2007 at 23:35, Ken a scris:

Salut! am si eu o problema cu usa dreapta nu se mai inchide din cheie si nici de la butonul de pe parte soferului deschis/inchis.Am vazut ca nu mai functioneaza nici oglinda,nici reglajul, nici incalzirea.

A mai patit cineva asa ceva?Stiti de unde sa incep, ce sa verific? Pana acum am dat fata de usa jos,totu pare in regula acolo,insa eu nu stiu ce este desupra motorasului,adica in el intra toate cablurile,dar as vrea sa stiu mai exact ce functii are.

06092007360cw3.th.jpg

Salut,si mie nu mi se mai inchide usa stanga spate la acelasi model de masina tot din 99,nu se inchide doar din cheie sau buton dar daca apas pe cuiul de pe ea merge,cand deschid masina ea nu se mai deschide si trebuie sa bag mana si sa trag de maner-ul din masina! Tu cum ai rezolvat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!