Jump to content

LED Daylight Running Lights (DRL)


WNS
 Share

Postare recomandată

Eu mi-am cumparat de la Bricostore un pistol ce topeste bagete de plastic (aprox 40 lei) si le-am lipit pe bara la aeratoarele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    24

  • voinea

    15

  • WNS

    15

  • Al Bundy

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

am instalat tfl-urile inlocul proiectoarelor .. dar imi da eroare de bec ars ... ce as putea sa fac sa dispara eroarea aia? ledurile se aprind fara probleme:-s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pune un releu... deoarece ele consuma destul de putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vreo idee ce fel de releu? am fost si am intrebat pe la piese auto si nu am primit nici un raspuns concret... :-s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca o sa iti zic eu... da trebuie sa ma uit exact avand in vedere ca eu vand proiectoare dinastea... o sa il intreb pe electrician...

Oricum stiu ca se poate anula eroare asta si cu vag-com-ul. Voinea stie mai bine ce operatiune se face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
am instalat tfl-urile inlocul proiectoarelor .. dar imi da eroare de bec ars ... ce as putea sa fac sa dispara eroarea aia? ledurile se aprind fara probleme:-s

din codare faci sa nu mai dea eroare. Intre pe coding la Cent.Electr (09) si dezactivezi diagnoza pentru "fog lights" . Nu o sa-ti mai dea eroarea respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

da de acolo dezactivezi. Am facut si merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

noi am incercat si nu am reusit .. la eroare da ca becul are 11.85 V sau ceva de genul asta:|

am dezactivat toate optiunele le=am pus inapoi .. nimic ...tot da eroarea...:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Eu am gasit solutia ledurilor separate,montate in interiorul farului si respectand ondulatia celor de la noul A4 .Ledurile au o camasa cromata si dau o lumina alba-albastruie foarte interesanta.Pun poza cu ledurile si voi mai adauga poza cu ele pe far dupa ce termin.E destul de complicat deorece trebuie orientate fiecare in parte spre in fata iar farul e

curbat pe toate axele.

post-13133-1229114641_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt f interesat de modalitatea ta de a desface farul !!

daca iese ok si crezi ca poti sa o mai faci odata iti aduc si eu farurile :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mask2k

Am vazut ca la masina mea geamul farului e prins in cleme.Problema nu e cum desfac farul ci cum centrez fieare led spre in fata fara sa bata aiurea.De exemplu daca montez ceva asemanator cu ce e in imaginea de mai jos,lumina se va curba odata cu linia farului si eu nu vreau asta.

post-13133-1229267479_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici ceva interesant:http://vwforum.ro/index.php?showtopic=35605&st=280...dar nu respecta ondulatia de la noul A4 si ledurile nefiind independente unul de calalt,cele dinspre semnalizare isi"trimit lumina" dupa colt...ca sa zic asa:).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pe stoc faruri de tuning ce contin deja DRL,angel eyes s ifar cu lupa si proicector cu lupa ...dupa caz la fiecare model

pt mai multe detalii www.dectane.de

ce vedeti acolo am ,pretul este cel afisat pe site

unle produse sunt cu livrare imadiata o sa revin cu poze

Modificat de Spankyro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu te cred ca ai , dar sigur nu sunt pentru bi xenonul OEM ! asa ca pe mine unu nu ma ajuta deloc!

@iuli00: clemele alea sunt mai mult de forma sa zicem, geamul este lipit cu mastic! care se desface fffff greu

Modificat de mask2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca la @mpa@tuninggarage s-a putut,atunci la mine de ce sa nu se poata?Ti-am dat link cu ce a facut el din masina lui.

@Spankyro

Pentru Audi a4 8H din 2004 ai cumva?As putea sa le vad undeva?

Modificat de iuli00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

nu am proiectoare...si am grila de golf 5 sportline... pot sa imi pun DRL ? ce modificari trebuie facute ? costuri ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ce parere aveti de drl-urile astea?

la unele modele nu mai necesita inlocuirea grilelor cu unele fara proiectoare. singurul inconvenient ar fi pretul un pic cam piperat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fals. daca te uitai cu atentie la clip, vedeai ca face comparatie si cu dimensiunile anumitor grile. ceea ce ai exemplificat tu, deja a fost dezbatut pe topic si se potrivesc mai greu la alte modele din cauza lungimii.

ceea ce am aratat eu acolo se potriveste la orice tip de masina cu sau fara proiectoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce parere aveti de DRL-urile astea de la Dectane montate pe Superb? (masina din semnatura)

post-23121-1268928594_thumb.jpg

post-23121-1268928952_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

O solutie perfecta pentru cei cu proiectoare de ceata in grila furnizata de JDM.

Atasez cateva poze de pe vagsg.com.

Cine stie poate peste ceva timp se pot achizitiona si in Ro.

Pareri ?

post-17886-1271358227_thumb.jpg

post-17886-1271358235_thumb.jpg

post-17886-1271358245_thumb.jpg

post-17886-1271358254_thumb.jpg

post-17886-1271358263_thumb.jpg

post-17886-1271358270_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut Forumul!!!

Am o problema (nu sint electrician) legata de topic: am instalat (taiat-lipit) in.pro TFL's dar nu inteleg cum trebuie conectate.

Masina e Passat B5.5. Ledurile au 3 sirme, negru la masa, alb la 12V din cheie si galben la intrerupatorul de lumini in pozitia OFF, conform fotografiei din Instructiunile ce au venit cu TFL-urile.

Poate careva sa-mi explice mai pe inteles cum trebuie conectate?

Mersi anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe passat B5.5, la intrerupatorul de lumini Euroswitch cu 17 pini, care pin corespunde la borna "58" si care la borna"15"?

Ma poare ajuta careva?

Am identificat doar borna "31" = masa. Nu stiu care sint celelalte doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!