Jump to content

LED Daylight Running Lights (DRL)


WNS
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Mai mult ca sigur vor folosi aceeasi tehnologie .

Ca doar n-or lasa masina fara semnalizari pe fata ...:lol: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    24

  • voinea

    15

  • WNS

    15

  • Al Bundy

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu are legatura cu masinile americane DRL-ul este asta din poza.

Masinile americane au pe laterale lumini care se aprind la aprinderea pozitiei (de obicei de culoare galbena).

post-11233-1196768007_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
ledurile au doua pozitii de aprindere.

Referitor la aprinderea DRL, unde ai montat butonul de actionare si cum arata? A trebuit sa-l cumperi separat sau era inclus in "kit"? Poate iti faci timp sa faci o poza cu butonul respectiv. Sunt curios daca "se incadreaza in peisaj" cu celelalte butoane / intrerupatoare ale R32-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu se incadreaza in peisaj. Pus in sertarasul din stanga cu usita(dar am lasat totusi fir mai lung ca poate ajung in consola langa ESP si presiune pneuri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rullz, nu mai zici nimic de DRL-urile alea?

ma omori cu zile :) :)

ce sa`ti zic nu merg montate decat in spoiler , am dus spoileru`l la unu a facut un decupaj si sa lasat pagubas , acum nu stiu pe unde sa mai umblu sa gasesc un om serios si care sa stie ce sa faca .

sau 2 variante m`ai am ;

1 . bara de r32

2. spoiler nou cu decupaj care sa`l modific cat mai putin .

astept orice idee sau propunere :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune spoiler de 110kw, ala are deja 2 decupaturi in partea inferioara, dar nu stiu cat de bine or sa intre acolo. Stii la ce ma refer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.:Bamse la un spoiler ca in poza te referi. Gresesc ?

v6boradi3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am modelul cu 3 guri la masina din semnatura, dar curbura e aceeasi, doar ca e putin mai lat (1-2 cm) la partea din fata...spre roata e la fel.

In Germania e 40 euro + 25 transportul. Incerca si in tara, poate gasesti de alt producator mai ieftin.

http://cgi.ebay.de/NEU-ORIGINAL-VW-FRONTSP...7QQcmdZViewItem

post-8760-1198327567_thumb.jpg

Modificat de Nick.sb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai te rog frumos cand ai timp masoara`mi si mie ce dimensiuni are una din gauria( fante)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dealer este undeva pana in 200ron (180 si ceva din cate stiu) dar il poti pune pe CASCO relativ usor, nu necesita mare bataie de cap.

Singura problema care o vad ar fi faptul ca sunt cam vulnerabile acolo, sunt puse cam jos.

@WNS, e foarte buna poza ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masurat la masina ... Lungime = 26 cm, latime = 5 cm, Adancime spre mijloc 2 cm, adancime margine 7 cm. Incearca pe la magazinele de piese de import, poate exista si de alt producator, nu originala... ca e mai ieftina. Si inca ceva :D bordurile peste care pana acum treceai la limita, acum o sa le lovesti...vine cu aproximativ 2 cm mai jos, decat cea cu o sigura gaura. Iti spun asta ca eu am si un benzinar cu prelungire standard. Benzinarul trece, TDI-ul agata usor...

Iti mai dau o idee...scoate cele 2 grile de plastic si fa-le din plasa metalica (modelul cu romburi mai mari)... Plasa o modelezi cum vrei, dupa forma ledurilor si o vopsesti neagra. Este si plasa mai groasa, sa sustina ledurile. Dupa ce o tai la dimensiune, ii sudezi si o rama metalica, sa fie mai solida. Vezi poza cu grilele metalice de golf, doar ca sa pui o plasa cu gauri mai mari.

post-8760-1198343309_thumb.jpg

post-8760-1198345067_thumb.jpg

Modificat de Nick.sb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.:bamse@ nu intra in alta parte :lol: si acolo cu mici modificari :huh: te sun la un tel sa mai vb. :lol: :lol:

Nick.sb@ mersi pt . masuratori dar...... :angry: lungimea DRL-urilor este de 53 cm ( eu le`am modificat si am ajuns undeva la 45) inaltime este de 10 cm si adincimea de vreo 7-10 cm ( difera de la un capat la altu) , oricum cred ca ideea cu plasa e foarte buna dar ramane dupa sarbatori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bordurile peste care pana acum treceai la limita, acum o sa le lovesti...vine cu aproximativ 2 cm mai jos, decat cea cu o sigura gaura. Iti spun asta ca eu am si un benzinar cu prelungire standard. Benzinarul trece, TDI-ul agata usor...

Nu compara benzinarul cu dieselul, vorbim de alta greutate pe fata (la diesel motorul mai greu) alta suspensie, etc.

@rullz, ne auzim :)

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am gasit si eu o poza pe net cu un golf 4, ce avea montate DRL-uri intr-o bara de R32. Dar nu mi se par la fel ca cele de Audi S6, parca sunt mai mici in aceea poza.

Am postat-o cu cateva pagini in urma ...

PS: ...am gasit-o aici postul 75.

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, pe mine ma incanta si cele din poza ta (WNS) dar si cele postate la vanzare de TIR... astept sa-si puna cineva pe G4 sa vad compatibilitatea si ce greutati intampina ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De astea ce ziceti ? Sunt un fel de benzi adezive cu 15 cipuri(leduri), flexibile de 30cm lungime. Nu mai necesita nici un fel de decupaj, doar se lipesc pe bara. Pretul cu transport e sub 50 euro.

Prin vara era plin de asa ceva in talciocul din Timisoara....25 ron setul, pe diverse culori si lungimi, exact asa cu LED-uri in miniatura, flexibile, cu banda adeziva pe spate, inchise perfect (turnate), alimentate direct la 12V....cool....luat si io un set albastru (2 x 25 cm), montat front-under, legat pe pozitii si rezista perfect!!! :icon_thumright: Nu stiu cu ce-or fi mai breze alea de costa 50 de Euro....cam mare diferenta....

Modificat de Alex-F1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
eu unu ma apuc sa imi fac eu daylight dupa modelul de aici

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3490540

Poblema e ca nu prea reusesc sa gasesc leduri de 140.000 mcd. daca cineva are idee de unde se pot procura sa imi spuna si mie .

Salut

Salut, si eu sunt in cautare de ceva vreme de DRL, interesant linkul (chiar mai pus pe ganduri). Probleme mari nu sunt in a gasi produsul. Il cumperi de pe ebay. Urmeaza in zilele urmatoare sa fac o comanda.

Ledurile cele mai luminoase pe care le gasisem erau de 18,000 mcd / 15 Degree Viewing Angle (White Super Bright Led), dar vad ca exista si cu intensitate luminoasa mai mare (Luminous Intensity 140.000)

Eu am comandat tot pe ebay Waterproof Flexible LED Light Bar (poza mai jos) care urmeaza sa-l "fixez" cumva in grilele din bara fata (de sub faruri), dar mai astept, se pare ca solutia direct cu LED-urile PRE WIRED ar fi mai estetica.

Revin cu detalii.

post-16384-1202390865_thumb.jpg

Modificat de mihai_2k2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai mi-am montat si eu ledurile si urmarind acest topic banuiesc ca fi de ajutor cateva poze de la montaj pentru cine vrea sa se incumete......

incep cu inceputul

dsc02129oh1.th.jpgdsc02133ei8.th.jpgdsc02134op2.th.jpgdsc02135zz4.th.jpg

aici am indepartat proiectoarele si am facut decuparea pentru a face loc in bara ledurilor

dsc02137pl8.th.jpgdsc02138ok6.th.jpgdsc02139tf5.th.jpgdsc02140zv4.th.jpg

a urmat schimbarea noilor grile de GT decuparea lor si punerea la loc ...

dsc02142ee8.th.jpgdsc02141th8.th.jpgdsc02143hv3.th.jpg

si rezultatul final dupa legarea lor si la partea electrica.......

dsc02145oo6.th.jpgdsc02149ov4.th.jpgdsc02155lv5.th.jpgdsc02157hy1.th.jpgdsc02157hy1.th.jpg

sper sa fie de ajutor ....

eu personal am fost extrem de multumit de rezultat ................

un tuning extrem de dragut pentru partea din fata

si zicea cineva pe aici ca este kitch...il invit sa vina sa vada masina si sa se pronunte dupa daca el considera ca e kitch probabil ca e doar parerea lui ....

oricum la laguna cam greu de montat poate si d'asta ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt curios daca a incercat cineva sa monteze asa ceva la Passat 3C.Imi plac foarte mult si asi renunta la proiectoare pentru asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!