Jump to content

Magazie Cd in cotiera de la Passat


joe_p
 Share

Postare recomandată

E si dintr-o bucata si din 2. Din 2 ca sa pui suport de casete, sau magazie de CD-uri verticala.

post-15891-1248597091_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    7

  • Red

    6

  • andricei

    5

  • wasabios

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam asa arata pozele, sunt luate de aici :

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

In prima poza cred ca e compartimentul dintr-o singura bucata. Eu am cu 2 compartimente care se scot pe rand. Intai cel mic si apoi cel mare in care se poate monta magazia cd. Dar n-am apartul foto aici pt a cobora sa fac poza

cdwechsler06.th.jpg cdwechsler07.th.jpg

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asta e varianta de buzunar fara magazie. Adica cea dintr-o singura bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca am dat cu aspiratorul in masina si am facut niste poze cu telefonul..calitatea nu e asa buna dar se poate vedea cum e la mine. In plus, daca scot buzunarul mai mare am si rama in care vine prinsa magazia cd atunci cand se monteaza. Acel buzunar mai mare intra in rama care prinde magazia. Si tot acolo, in aceeasi rama e prins si ceva de la carkit..modulul presupun, e o cutiuta rosie. Sper sa iti fie de ajutor pozele. Toate cele bune

pict002.th.jpg pict003.th.jpg pict004.th.jpg pict005j.th.jpg pict006.th.jpg pict007.th.jpg

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha. Deci asa...

Se pare ca in varianta asta, buzunarul mare e mai ingust dar mai adanc decat in varianta dintr-o bucata.

Mersi mult Andricei. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere Cosmin. :)) Pt coduri cred ca vicius_the_one stie mai bine partea asta, eu pot decat sa ma duc sa citesc si sa scriu codul dupa fiecare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci andricei...hihihi, crezi ca nu ma streseaza si pe mine :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile le-am gasit aici.

Dar cred ca voi manufactura eu buzunarele alea, sa le fac cat se poate de mari. :icon_thumright:

Mai vedem ce gasesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici prea adanci daca le faci nu e bine ca bagi mana greu pana scoti ceva de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e mai lat, incape si mana. Si vreau sa pun un led pentru iluminat in ele. Sa vad noaptea ce am pe-acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Compartimentul mare e gata si montat. Are dimensiuni interioare destul de generoase: 19cm x 18cm x 5cm.

Captusit frumos in catifea neagra, a iesit perfect. :icon_cool:

Urmeaza compartimentul mic. O sa pun si poze in curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam rezultatul :D Nu e cam mare adancimea? Acum..depinde ce vrei sa pui pe acolo, la ideea de led nu m-am gandit pt ca noaptea se vede totul din plafonieradin fata care e deja pe led-uri dar de design..merge un led :D Numai ca eu n-o tin inchisa de tot, adica e ceva mai ridicat capacul cotierei ca sa pot sprijini mana lejer si ar iesi lumina noaptea pe acolo. Iar despre acel buzunar mare..nu tin decat un pix, niste foi notes si catva sigurante, nimic altceva, n-am magazie cd sau altceva instalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin sa inteleg ca ai facut conversia cu cotiera de B5.5? :D

Astept si eu pozele, nu de alta dar sunt curios de rezultat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu buzunarele "manufacturate" de mine. :)

Practic sant lipite impreuna. Deci e o singura bucata. O sa spuneti ca nu incape mana pana in fundul buzunarului, dar nu, nu e asa. Incape linistit. Imi intra linistit borseta si inca 3 telefoane in picioare, in el.

Asa ca... fapt divers, le-am umplut cu apa sa vad ce volum au (inainte de a lipi captuseala din catifea). Nici mai mult nici mai putin decat... 2 litri. :D

Ca niste particularitati, in partea din spate a buzunarului mare am construit un suport pentru pix, iar in cel mic, am lipit o mufa USB ce imi faciliteaza mult accesul la stick-ul HU-ului.

Astept parerile voastre:

imagine150.th.jpg imagine151.th.jpg imagine152.th.jpg imagine153.th.jpg imagine154.th.jpg

Si o comparatie intre "stock" si "aftermarket" :(

pict002.th.jpg imagine155.th.jpg

PS: andricei, sper ca nu te superi ca am folosit poza ta ca si comparatie. E cu titlu informativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine... ti-au iesit perfecte !! Esti "PROFESOR" ce mai! :blink: Felicitari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da super :blink: . La ala marele chiar ca ii trebuie lumina :blah_:

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti campion ma ce sa mai :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D A iesit f bine, supotul pt pix e chiar interesant si usb de asemenea. Good work :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos cred ca in curand o sa ajung sa fac si eu asta pe masina unui prieten, intrebarea este citeste bine in pozitia asta ?

Nu e cam compromis playerul ala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am si eu o problema...la playeru meo nu citeste cd-urile facute de mine (am un volkswagen passat 1996) Chestia e ca atunci cand am cumparat-o avea un cd facut la calculator si il citeste da pe ale mele facute de mine nu! Cine ma poate ajuta astept raspuns ori pe site ori la email: puma_cool_2009@yahoo.com...as dori pe email mia bine ca pe site intru mai rar. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si cu alt CD-Writer si alt soft. Cd-urile se scriu la viteza cat mai mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

daca iti ajunge cablul eu am vazut montate in stinga portbagajului ,ca in poza !daca e posibil ,eu am Golf si nu stiu cum arata asta pt. bord poate e altfel !!!

aveti idee daca magazia asta impreuna cu suport merge si la passat b5.5 variant? eu am acolo deja un suport din plastic dar nu pt magazie de cd...daca as cumpara o magazie as putea schimba suportul meu cu cel pt magazie ?

http://imageshack.us/photo/my-images/707/prtbagaj.jpg/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa nu incapa. Nu am montat la Variant, dar la Sedan, trebuie schimbat si tot capitonajul care vine pe partea stanga, ca sa incapa rack-ul. Tu acolo ai suportul de cric. Daca il scoti, incape pusa magazia in picioare, fara rack. Uite, asa trebuie sa arate.

post-30007-0-10974100-1322928754_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar sta in picioare, adica in pozitie verticala mai e ok sau sare des CD-ul?

nu am bani de una de cotiera, ar incapea asta de portbagaj in torpedou? eventual niste dimensiuni ale magaziei de portbagaj ..

Modificat de wasabios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dimensiuni, nu am - cauta un pic pe google, sigur o sa gasesti.

Eu am pus la un Passat sedan, in pozitie verticala - merge ok.

In topedou - doar sa-l tai bine....si sa-i faci o rama de sustinere. Iti va ocupa tot spatiul de acolo. De incaput, incape, ca e spatiu suficient pana in aeroterma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!