Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

marius1982.11

Nu neparat, la nemti benzinarul euro2 e considerat D4 de exemplu, cica nu ar polua asa tare, chiar daca e E2,pt ca e benzinar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Imi puteti spune va rog ce norma de poluare are un TDI din 2001, serie sasiu: WVWZZZ1EZ1K011712. Si eventual codul motorului? Masina e din Germania si ma bate gandul sa o cumpar.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Pe baza seriei de sasiu se pot afla si nr. de km reali ?

 

Am cautat informatii pe forum despre acest motor si nu am gasit nimic. Ma poate indruma cineva cu un link?

 

Multumesc

Modificat de adeona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti afla numarul de km pe care ii avea la ultima intrare in service(reprezentanta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

vw golf 1,9 TDI motor ALH serie WVWZZZ1JZXW460219 -norma de poluare va rog,deoarece sunt programat la RAR si sa fiu pregatit(cu spaga daca se poate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

satultare! intentionez sa cumpar un golf 4  , luna 09-2000,cod motor  axp serie wvwzzz1jz1w267395 si nu vreau sa am probleme la rar sa iasa euro2.am vazut ca axp-urile sunt euro4. poate sa fie gasit si euro 2?  proprietarul mi-a zis ca cei de  la rar o sa-l treaca  2001

 

ce imi puteti spune despre masina ?

Modificat de mariusss_d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O noua rugaminte pentru GABIVVX:

 

Am gasit o alta masina, cu seria WVWZZZ1EZ2K000849, imi poti spune, te rog, ce norma de poluare are si codul motorului?

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  atasez un document interesant de la RAR, se refera la euro 3 dar se pot face comparatii

Liste_euro3.pdf

Modificat de bn12cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Va rog sa ma lamuriti cu ceva: golf 4 din 1998-2003 care sunt euro 2 sau euro 3 in functie de cod motor cum trec in Germania la euro 4 (placheta verde)? Isi pun ceva in plus ( filtru particule) sau cum? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut!!! ma ajuta si pe mine cineva....Sunt pe cale sa achizitionez un vw bora de franta, fabricat in 5/1999 si nu stiu ce norma de poluare are.pe certificat nu scrie cati kw are motorul. daca las o serie de sasiu se poate verifica?

seria este wvwzzz1jzxw709519

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut dragi forumisti am si eu o dilema in legatura cu norma de poluare la un golf 4 tdi, si anume,de cateva zile am intrat in posesia unui golf 4 tdi 1.9 ALH, in brief scrie ca este d3, prieteni imi spun ca s-ar putea sa iasa euro 2, si vreau sa ma ajutati :tuktuk:

serie: wvwzzz1jzywo171131, va multumesc :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Model Golf IDT Variant

Data fabricatie 27.03.1999

An model 1999

Cod vanzare 1J5234

Cod motor ALH

Cod cutie viteze DQY

Din pacate nu scoate norma de poluare,dar din cate stiu este E3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu scoate norma de poluare? din cate stiu nemti special pt euro 3 a scos alh, la noi la pitesti sunt fff jepati aia de la ra.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,o rugaminte m-am legat la cap cu un golf4..:))..seria e WVWZZZ1JZYW673884...am noroc sa nu fie euro 2???..multumesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,o rugaminte m-am legat la cap cu un golf4.. :))..seria e WVWZZZ1JZYW673884...am noroc sa nu fie euro 2???..multumesc..

Motor APE Emission standard 0GH Emission standard D4=euro 2 100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!