Jump to content

Ce Norma De Poluare Are ?


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

serie sasiu WVWZZZ1JZYW108066 motor ALH serie 174604 de asta de la motor nu mia sunt asa sigur dar cer e ca e pansonat pe el linga cutoe ALH

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    75

  • big_marian

    15

  • drazzy

    14

  • marius1982.11

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masina pe acte iese 2000 si la norma de poluare iti da asa:Emission standard 0GF Emission standard D3 EU3D.Trebuie sa te interesezi la RAR sau in alta parte sa vezi cum se clasifica in romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi merg la RAR pentru o consultanta e posibil sa iasa la RAR EURO3 acum l aconsultanta si la omologare cn=ind vreau sa fac cartea de identitate sa iasa EURO2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal D3 cu E3 trebuie sa iasa E3.Asa ca sa fi sigur la rar cu seria de caroserie o sa iti spuna cum stau lucrurile si cum o sa fie incadrata.E destul de ciudat sistemul de clasificare pe romania,lucreaza dupa alte ''chichite''fata de cum lucreaza altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la RAR si acolo doi prieteni care lucreaza acolo au intrebat si pe colegii lor de la birouri si dupa sasiu au zis ca daca are motorul alh este E3 si s-au uitat si ei pe seria de omologare europeana si au zis ca se termina in 71 si sa stau linistit ca este E3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am ridicat cartea de identitate a masinii Golf IV 1.9tdi cod motor alh a iesit euro 3 desi in brieful nemtesc scria la norma de poluare D3, deci nu este relevant ce scrie acolo , insa din cite am inteles de la cei de la RAR sunt si cu acelasi cod motor cu euro2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum ti-am spus,in De este euro 3,si norma de poluare este D3 cu E3.Emission standard 0GF Emission standard D3 EU3D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare tuturor!

Am si eu o nelamurire in privinta golfului meu ca vreau sa o inscriu in Romania si nu stiu ce norma de poluare este. Masina este un Golf IV prima inmatriculare 19.04.2000, 1.6 benzina 8 valve, tip motor G-AKL, serie WVWZZZ1JZYB116047. Tin sa specific ca masina este inscrisa pe Spania si nu are nici-o specificatie in privinta a ce norma Euro este, doar un numar de omologare care apare asa: e1*98/14*0071

Ma puteti lamuri cu ce norma de poluare este si cam cat ar fi taxa?

Multam anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil va iesi euro 2 la noi,deci taxa mare...aproximativ 1500 de euro.

Modificat de Ch33sus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 0GF Emission standard D3 EU3D ,la noi iti iese euro 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc mult pentru raspunsurile atat de prompte. Drumuri bune s'aveti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna...Am si eu un golf 4 din 2001 motor AZD cred parca asa 1.6 16 v. Ce euro are?...Cineva mi-a zis ca euro 4 dar nu stiu sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro 4 daca e trecuta in acte 2001.Gasesti norma ..si pe cartea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca asta e seria WVWZZZ1JZ1D387931

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numar sasiu WVWZZZ1JZ1D387931

Denumire model Golf 1,6

Data fabricatie 27.11.2000

An 2001

Cod vanzare 1J10E4

Cod motor AZD

Cod cutie viteze ERT

Acţionare axă 5S

Dotare AM

Culoare plafon 7D

Culoare exterioara / Cod vopsea 7D / B5N

Emission standard 0GG Emission standard EU4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare..sunt nou pe aici..am si eu un golf 4 din 2002 cu seria de sasiu: WVWZZZ1JZ2W672624 puteti sa-mi spuneti ce euro este???din cate am inteles eu ar fi euro4..dar nu stiu..astept raspuns.....multumesc anticipat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emission standard 0GG Emission standard EU4 .Toate motorizarile pe benzina de G4 care ies in acte 2001 sunt euro 4,singura exceptie o face motorul de 2.0 care iese euro 4 din anul 2000 in acte.Restul motorizarilor indiferent de capacitatea cilindrica ies euro 2 daca in acte apar pana in anul fabricatiei 2000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci a mea iese euro 4 sigur...sorry da sunt incepator..nu prea am habar cu asa ceva......aaaa am bagat pe un site si imi iesea euro 4 si este cam 500 euro taxa...acum cine stie ce-o fi :icon_cry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are idee cineva cam cat m-ar costa taxa de prima inmatriculare la vw golf 1.6 16v din 2002...cineva mi-a zis ca intre 400 si 600 de euro ar fi...ceva mai sigur imi poate spune cineva..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

490 euro...cauta si tu pe google calculator taxa poluare si o calculezi tu singur ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!