Jump to content

Problema Cu Lumina Interioara/Ambientala


cezz
 Share

Postare recomandată

Ma gandeam eu!! azi am dat iar torpedoul jos mai ai si 3 mufe si un furtun iar la mine pe lateralul bordului am si un modul cu un surub care trebuie desfacut

Apoi gliseaza spre dreapta si a iesit ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema cu luminile din maisna. Nu se mai aprind cand descui usile si nici cand este vreo usa deschisa. Aveti idee din ce cauza? Am activat inchiderea cand depasesti 15km/h si deschiderea in 2 etape prima apasare usa de la sofer si la a-2-a toate usile... oare o fi din cauza asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are treaba cu respectivele functii activate. Verifica sigurantele.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am luat pe toate la rand..sunt bune...au mers 2 zile dupa activare si ma gandeam ca din cauza asta nu mai merg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Soferache, schimba sau adauga si masina actuala,  din profil.... de fiecare data, trebuie sa ghicim despre ce masina e vb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GATA am schimbat scuze ... am verificat toate sigurantele si de la usa stanga sofer si din compartimentul motor.. toate bune si frumoase doar ca lumina nu se mai aprinde singura doar cand actionez eu butoanele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Întrebare: Plafoniera W8 vine standard pe Jetta Confortline ’06?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut am si eu o problema cu luminile ambientale (alea rosii mai exact) cand aprind farurile stau aprinse cateva secunde maxim un minut si se sting d la ce sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de acolo este - ai becul ars la iluminarea de la bricheta - si din cauza lui iti opreste lumina ambientala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici nu am bagat deseama daca ala merge....chiar o sa ma uit si va zic....ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut! Redeschid putin discutia in legatura cu becul din torpedou. Cand am cumparat masina m-am gandit ca becul din torpedou este ars nici de cum ca nu are asa ceva. Am scos ieri lampa din torpedou si surpriza nu era nici o mufa in lampa. Sa fie scoasa mufa sau a venit asa din fabrica si trebuie sa ii trag eu instalatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ai mufa pe acolo, in spatel;e torpedoului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, ieri am reusit sa-mi mai adaug cate 1 bec in plafonierele mele standard care aveau doar 2 becuri, mai mult am reusit sa o fac W8 (home made) cu lumina ambientala, singuru loc unde mi-au ramas becuri standard ar fi la torpedou, cu ce scot lampa ? cu o surubelnita dreapta sau trebuie demontat tot torpedoul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!