Jump to content

Concediu De Peste 1600km Cu Golf1d


frn
 Share

Postare recomandată

Daca tot ai fost acolo da-mi si mie niste indicatii: traseul pe care ai mers, ce precautii sa imi iau, e adevarat ce se spune despre Bulgaria(cu politia si cu hotii)..mai multe detalii despre drum...mentionez ca eu vreau sa ajung la pireu...mersi mult

Modificat de TheGMan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frn

    15

  • G T O

    7

  • MK16V

    5

  • XANu

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am plecat din Bacau la ora 3 dupa amiaza si am mers continuu pana la Ouranopolis, am ajuns pe la 4 dimineata. Nu am avut nicio problema prin Bg, am vazut vreo 2-3 radare (au si ei loganuri:)) ) dar aveam detector si nu am avut probleme. Am iesit din tara pe la Giurgiu apoi pe E 83 spre PLEVEN, Sofia, Blagoevgrad, - Grecia spre Tesalonic si undeva am facut spre Ouranopolis (stat cateva zile), apoi inapoi spre Tesalonic - Larisa - Lamia si pe malul marii pe autostrada spre Atena - insula Eghina. La intoarcere nu am mai venit pe malul marii ci am mers spre Thiva - Livadeia - Lamia. Nu mai stiu exact exact traseul prin Bg...

Ce recomand eu e sa iei vreo 10 lt de combustibil sa ai de rezerva, eu am prins greva transportatorilor de combustibil si la intoarcere in Tesalonic am ramas fara motorina...bine ca sunt oamenii foarte saritori si ne-au ajutat sa cautam un peco unde am putut alimenta (fara sa ne cunoasca, un grec, s-a urcat pe scuter si a cautat tot orasul un peco de unde a luat 2 lt de motorina pe care ni i-a adus apoi ne-a ghidat spre acel peco sa facem plinul).

Tara merita din plin, satele de pe malul marii sunt super faine, fiecare are plaja si camping, cazare era ~ 10 euro/pers iar conditiile destul de ok.

Vacanta placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc mult pentru informatii... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!