Jump to content

Concediu De Peste 1600km Cu Golf1d


frn
 Share

Postare recomandată

un concediu de multi km!!!masina s-a comportat super ok

bucuresti -brasov- sf gheorghe-tusnad-lacul sf ana(de vreo 3 ori)

-miercurea ciuc-ghiorghieni-lacul rosu-inapoi la tusnad-miercurea ciuc-odorheiul secuiesc-

sighisoara-medias-sibiu-brezoi-voineasa-ramnicu valcea-curtea de arges-campulung-pestera liliecilor(un satuc aproape de brasov)-predeal-pestera ialomitei_prin sinaia si inapoi prin moroieni)-bucuresti

concluzie g1 e ideal pt un concediu in 2 pers

m-a lasat geamul dr fata din sina,(drumul forestier)cateva lovituri pe sub masina ,nu importante(la pestera (28km de urcat cu 1-a l.....))consumul a fost f bun am mers 830km cu plinul(42 litri)poate a intrat un pic mai mult dar puteam sa mai merg ceva ,am apelat la provizii (35l)si ganditi-za e drum de munte ,cei care stati acolo stiti!!

inh concluzie un g1 in stare buna e vis !!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frn

    15

  • G T O

    7

  • MK16V

    5

  • XANu

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

De 2 ori Germania, viteza maxima 240km/h daca tot e sa ne laudam :D :rolleyes: Bineinteles fara nici o problema.... Toate panzele sus! :P

Modificat de MK16V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine a fost max 160 pe ac (sa zicem un 145 real :D )

era vb ca am gasit multe masini dupa 95-98' care nu au putut sa urce in anumite locuri!

la anduranta orice masina daca este ok tehnic merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

la mai multi kilometri fara probleme...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 2 ori Germania, viteza maxima 240km/h daca tot e sa ne laudam :D :D Bineinteles fara nici o problema.... Toate panzele sus! :D

cu ce masina ai prins viteza asta?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut
cu ce masina ai prins viteza asta?? :D

o fii viteza maxima de la autoband....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu ce masina ai prins viteza asta?? :)
masina din profilul meu, ce-i asa greu?
o fii viteza maxima de la autoband....
o fi viteza maxima, n-o fi,. nu stiu dar stiu ca in germania nu e limita de viteza pe autostrazi dar cu 1,6td nu ajungi la viteza aia:P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT

Eu tot nu cred faza cu 240 km/h, mi se pare trasa de par :)

poate ai tu probleme la kilometraj de ti-a citit atat.App, la ce turatie ai mers?

Modificat de C.T.C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am scris mai sus ca e o diferenta pe intre ce vezi pe ac si ce e real!

la viteza mica deviaza doar 5 km/h dar vpeste suta 10-15 km /h!singurul g care am vazut sa fuga asa era 'juu'de mult mergeam pe la paraalela 45 intr-o calibra la 220km/h iar juu a trecut destul de repede

la oprire a zis ca i-a aratat 245/h dar era unicat la vremea aia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT

Eu tot nu cred faza cu 240 km/h, mi se pare trasa de par :huh:

poate ai tu probleme la kilometraj de ti-a citit atat.App, la ce turatie ai mers?

Sau mai bine zis :Ce cutie ai de o urca asa sus? ca un 2y nu prea vrea mai mult de 210.

Eu cu acd iau 230 max max tras de par .

Ce cod are?

Pt ca daca o ai pe aia originala trebuia sa ajungi pe la 8500r/min deci tre sa ai modificari zdravene sa ajungi acolo si pe deasupra sa mai te si bucuri de cuplu sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce cod are cutia, o sa ma uit si va spun. Da, cred si eu ca nu arata viteza reala pentru ca am observat ca imi arata cu 10-15 km/h mai mult, stateam in spatele unui prieten cu un passat nou si la 200 lui ii arata intre 185 si 190, deci....Faza cu 240 era dupa cum v-am spus pe autostrada, de obicei mergeam cu ceasul pe 220-225 si cand am prins o portiune mai libera am tinut-o blana blana sa vad ce face si a mai urcat vitezometrul pana la 240 dupa cum v-am spus. Eu zic sa nu o mai tragem de par si sa credem sau sa nu credem pentru ca daca nu era asa nu ma apucam eu de povesti stiintifico-fantastice pe forum, mai ales ca stiu ca majoritatea dintre voi ati avut KR si stiti cum merge. Eu am luat un golf 2 16v acum 4 ani care a participat la cateva concursuri si am facut transplant de motor si cv pe mk1-le meu, motorul avea cateva modificari dar nu majore, in sensul ca a luat putin din chiulasa, clapeta la acceleratie era facuta sa traga mai mult aer deodata, carcasa filtrului de aer are partea exterioara modificata sa traga mai usor aerul, esapamentele sunt -detenta mk1, finala mk2 gti. Aaaaaaaaa, si sa nu uit!!!, in Germania am pus numai benzina de la Shell V Power 100 si se simtea intr-adevar diferenta....esapamentul alb si acceleratie mult mai buna. Oricum investitia a fost minima si performantele destul de bune ca sa nu mai vorbesc de fiabilitate.....Cand o sa fac KR-ul turbo cred ca o sa stau tot sub el. Faza e ca inca nu am gasit pe nimeni sa ma ajute in chestia asta si personal nu prea am timp de asa ceva. :huh: Imi pare rau ca nu pot veni la intalnirea din august, pe 25 tre sa merg la nunta unui prieten...:) :blush:

Modificat de MK16V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce cod are cutia, o sa ma uit si va spun. Da, cred si eu ca nu arata viteza reala pentru ca am observat ca imi arata cu 10-15 km/h mai mult, stateam in spatele unui prieten cu un passat nou si la 200 lui ii arata intre 185 si 190, deci....Faza cu 240 era dupa cum v-am spus pe autostrada, de obicei mergeam cu ceasul pe 220-225 si cand am prins o portiune mai libera am tinut-o blana blana sa vad ce face si a mai urcat vitezometrul pana la 240 dupa cum v-am spus. Eu zic sa nu o mai tragem de par si sa credem sau sa nu credem pentru ca daca nu era asa nu ma apucam eu de povesti stiintifico-fantastice pe forum, mai ales ca stiu ca majoritatea dintre voi ati avut KR si stiti cum merge. Eu am luat un golf 2 16v acum 4 ani care a participat la cateva concursuri si am facut transplant de motor si cv pe mk1-le meu, motorul avea cateva modificari dar nu majore, in sensul ca a luat putin din chiulasa, clapeta la acceleratie era facuta sa traga mai mult aer deodata, carcasa filtrului de aer are partea exterioara modificata sa traga mai usor aerul, esapamentele sunt -detenta mk1, finala mk2 gti. Aaaaaaaaa, si sa nu uit!!!, in Germania am pus numai benzina de la Shell V Power 100 si se simtea intr-adevar diferenta....esapamentul alb si acceleratie mult mai buna. Oricum investitia a fost minima si performantele destul de bune ca sa nu mai vorbesc de fiabilitate.....Cand o sa fac KR-ul turbo cred ca o sa stau tot sub el. Faza e ca inca nu am gasit pe nimeni sa ma ajute in chestia asta si personal nu prea am timp de asa ceva. :offtopic: Imi pare rau ca nu pot veni la intalnirea din august, pe 25 tre sa merg la nunta unui prieten...:( :Driver:

Man nu am zis ca nu se potae.

Se poate clar ,da vezi cutia.

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutia de la 2,3 V5 - dar nu cred ca se pupa....aia mere 250 lejer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutia de la 2,3 V5 - dar nu cred ca se pupa....aia mere 250 lejer

Din cutie se pot face multe

Sa vedem codu si apoi iti zic ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apoi sunt ceva coduri pe acolo dar tre sa o ridic ca sa vad mai bine....am vazut WWO 9 intr-o parte si in cealalta un cod lung...ma mai uit. Sper ca ma uit bine...pe capacul din spate?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropos de cutii, ar merge cumva sa pusc acolo o cutie de passat 3 tdi?ca aia are placa normala si disc mare si pun si volant de la el.....poti sa pui dupa aceea orice motor ca tzine ambreiajul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutie 2Y - 6500 ture - 215 km, la mine :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu mere bine kilometraju.... ;) viteza maxima nu e 217 ? pai de la 6500 ture mai e pedala tati...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam deviati de la subiect...aici e vorba de concedii cu multi Km,nu cu ce performante.(Viteza nu e exagerata,un motor kr si o c.v.4t,anvelope 195.45.15..la 6200rot/min..vit reala 236.7Km/h).Mai munciti putin la masini si veti vedea rezultate!!!

Em am plecat la un traseu cu Mk1 de peste 1400km...(30.07-19.08): Bucuresti-Constanta-Mamaia-Jurilovca(6zile Gura Portitei)-Tulcea-Braila(2zile)-Tecuci-Adjud-Bacau-Piatra.Neamt-Durau(7zile)-Targu.Neamt-Gura Humorului-Vatra.Dotnei-(2zile castel Dracula)Cluj-Alba-Sibiu-Carta-l.Vidraru(2zile)-tr.Fagarasan-Curtea.de.Arges-Pitesti-Buc.Momentan sunt in Braila.....Sa ne auzim cu bine!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm1 tu ai fost si la mare....! :angry:ps mai poti intra la gura portitei????eu stiam ca s-a privaizat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cu rezervare!!! A fost super!!! Maine dimineata plec spre Durau!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost si eu la gura portitei ,superb!

drum bun spre Durau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in acest concediu am vazut putine g1 :icon_thumright: in stare nu prea bunain schimb am vazut unul alb demential-original-fara spoilere praguri.....dar original si m-am gandit la xanu dar nu avea nr de buc era benzina ,dupa acceleratii in 2 usi si ....superbg1 nu are preturi mari la piese de ce le mai vedem epave(pe unele) :D ???????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) aseara am ajuns la durau.masina s-a comportat super!!!stau cateva zile aici,apoi imi urmez traseul!...poate se mai indreapta vremea.....o poza de azi si traseu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!