Jump to content

Cheie contact - procedura de recodare


robert r.
 Share

Postare recomandată

Salut. E cineva din Sibiu care ma poate ajuta cu o citire de pin din ceasuri pentru un Golf 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria de prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare! imi puteti spune va rog daca pot folosi programul vag tacho cu un cablu de vcds 12.12? va intreb pentru ca vreau sa aflu acel pin de care este nevoie pentru reprogramarea cheilor. va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu, si  daca este vb de masina din semnatura cel mai probabil o sa trebuiasca sa stai pana la 2 ore pt a gasi codul de acces. Cauta prin aria de servicii sigur gasesti un coleg din Mures.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

2 ore? Nici vb, mie mi-a copiat eepromul in cateva secunde,aproape instantaneu, apoi cu vag eep am citit(deodat) pin-ul. Cel originalera din ala cu 919, deci antic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius la modelele din 2000 majoritatea au bord motometer(MMO sau BOO). La tipul asta de bord unele au un cod de acces standard (0815)  pt citiren eep pe obd, altele il au variabil si poate fi orice combinatie intre 0 si 65356. In cazul acesta ai 2 variante fie incerci fiecare combinatie pana o gasesti(poate ai noroc si este printre primele sau ghinion si este spre capat) fie desfacut si citi eep cu un programator. ceasurile de bord fabricate de VDO nu au acest cod de acces si se citesc mai rapid.  In cazul colegului myrall11 am presupus ca are motometer si cu cod de acces variabil de aceea am zis ca poate dura pana la 2 ore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este vorba despre masina din semnatura... O sa cumpar un cablu de vag tacho de pe china si o sa incerc sa rezolv problema... Multumesc de informatie! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut.

Am urmatoarea problema.Am pierdut cheia la masina din semnatura si nu am decat o cheie mecanica(fara cip).Deci am nevoie de un cip facut dupa masina.Ma potea ajuta cineva din Timisoara?Mentionez ca nu am nici pinul de acces.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi în aria prestări servicii. Ca idee, postează și ce mașina este, ce motor, ce an

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare forumisti, as vrea sa trec de la cheia normala la cea pliabila, aveti idee ce cod ar trebui sa aiba ca sa se potriveasca la CCM 1c0959799 f ?  , masina este Vw golf 4 1.6 16v , BCB, 11.2003.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau poti sa faci o alta chestie. Iei cipul din cheia normala si-l pui in carcasa de la cheia pliabila. Atentie cand il desfaci sa nu-l spargi. Atunci nu mai ai nevoie de nici o codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai modulul original am mașinii, pe semne ca nu suporta recepție radio. În acest sens schimba modulul și cumpără și cheie. 1c0...F..parca e de Leon? Cheia trebuie sa fie de la un Vw... Skoda.. Etc... După 2002.

Cipul trebuie mutat, telecomanda adaptata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare. Se poate verifica cu vag com dacă funcționează telecomanda unui golf 4? Am codul hlo1j0959753a pe mașină, încerc sa adaptez o telecomanda cu HLO1j0959753ct și nu merge. Am doua eroari 00955 - Key 1: Adaptation Limit Surpassed, 01179 - Incorrect Key Programming. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate verifica cu vcds ul doar daca a fost imperecheata cu modulul confort. In cazul tau, care nu ai reusit...nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am reușit sa fac împerecherea cu modulul. Telecomanda hlo1j0959753ct trebuie sa fie compatibila cu modulul? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai posta codul modulului confort, poate te-as putea ajuta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul modulului confort este 1J0959799N. Multumesc.

Modificat de MILEI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Având codul modului de confort 1j0959799n câte chei de contact pot face? Ce cod trebuie sa aibă telecomanda de la închidere centralizata. Acum am codul hlo1j0959753a. Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Nu mai face bump in aria tehnica te rog, e interzis de regulament. Pe langa asta cauta prin topicul asta ca sunt destul de ferm convins ca s-a mai discutat. Multumesc de intelegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, MILEI said:

Ma puteti ajuta?

Simplu de indetificat...telecomanda model vechi, cu doua butoane, pe oval. Cea fara led.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare. Cine imi poate spune daca pot sa cumpar integratul acesta sau partea de jos a cheii pentru Golf din 2001 din semnatura? Nu se mai aprinde ledul, nu mai reactioneaza deloc. In cazul masinii mele se poate resincroniza cu una sh sau de pe ebay ? In cazul ebay, dupa cum vedeti, este o cheie care are surub, nu se trage in doua jumatati. Alea au un cod gen 1J0 959 753 F pe carcasa. Eu nu am. Cum il aflu ? Multumesc !

168443650_272576577668026_6217523009883268958_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chinezarie....altele, din pacate. Nu ai ce cod sa ai pe ele, similar cele oem. Alt kit - modul aftermarket si chei, muti lamele si cipurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o piesa lipsa si LED-ul ars. Am luat un led de la o tastatura de telefon dar mecanic luat pt ca nu detin tehnica si aparat de lipit sa il dau jos sau sa-l pun ca un profesionist. Ledul merge. Dar tot nu functiona cheia. Am facut punte la piesa lipsa si merghe cheia dar daca lipesc puntea nu mai merge. Este ceva dioda sau ce e acea piesa alba? Eu stiu ca cele asemanatoare maro sunt capacitori...am nevoie de cineva sa imi zica ce este sa incerc sa caut piesa in mormanul de deseuri aurifere din garaj.

168463569_206211080841058_1626519957227480921_n.jpg

168797720_182579103678441_6507985578564814298_n.jpg

168864899_872939580227932_8192625333836654629_n.jpg

Modificat de Alex2015
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin ! Am inteles ca e dioda. Dar pana am aflat ce e, am pus una neagra, nu maro. Si merge. Momentan :))) Lipitura de tilicar ! Problema era asa: cand puneam o agrafa galvanizata pe post de punte, mergea cheia. Cand lipeam cu fludor puntea sau tineam agrafa intr-un servet izolata, nu mai mergea. Asa mi-am dat seama ca acel voltaj se scurgea prin degetele mele si de acolo nevoia unei diode bag de seama. Sau dracu stie ce o fi aia neagra luata de pe primul meu dashcam : ))))

168884045_3626778587451418_6652939346713553287_n.jpg

Modificat de Alex2015
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!