Jump to content

Cereri manuale


remuszamfirescu
 Share

Postare recomandată

!. Avea un nickname TAZ parca.....

 

2. NU am intervenit aici ca sa imi vand cartile, doar sa semnalizez ceva ilegal relativ la munca mea. Multumesc

Modificat de Valeriu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu faci o sesizare la organele abilitate (ale statului) ?

s-au mai inchis site-uri ce ofereau material fara a avea drept de autor (in general filme, muzica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja iesim mult din topic, respect prea mult acest forum si marea majoritate a membrilor, in special pe cei care intr-adevar ajuta. Sper sa nu se ajunga aici. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

!. Avea un nickname TAZ parca.....

 

 

Singurul moderator cu nick asemanator este taz21.

NU a mai existat un alt moderator cu un nick asemanator.

O sa-l intreb astazi sa vad daca stie ceva despre acest lucru.

 

 

LE:

Am discutat cu taz21 si neaga categoric orice implicare in aceasta... "afacere".

So... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca el le+a urcat pe net, dar el sigur le indica tuturor de unde sa le ia. In urma semnalarii am fost contactat de un alt moderator si mi s+a pus in vedere sa stau cuminte. Am pastrat conversatia , este fisierul atasat

Mesaj.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

1. Eu sunt tentat 100% sa-l cred pe el si nu pe tine.

Taz21, sustine ca n-are nicio implicare in acest caz si eu chiar il cred.

Tind sa cred ca il confunzi fie cu un alt moderator (cu toate ca toti sustin ca n-au nicio implicare in acest caz), fie cu un membru vwforum. :)

 

2. Fara suparare, dar se pare ca ori iti este strain sensul anumitor cuvinte in limba romana ori incerci sa aduci discutia pe "aratura".

Moderatorul care ti-a pus in vedere sa "stai cuminte" s-a referit la posturile tale gen cel la care ti-am atras si eu atentia un pic mai sus si care sunt mai degraba reclama mascata decat o atentionare asupra unei fapte ilegale...

Faptul ca vrei sa semnalezi o fapta ilegala, n-are nicio legatura cu posturile tale din acest topic, in care iti faci efectiv reclama la site-ul cu manuale.

Daca consideri ca aici pe forum ti-au fost atinse cumva prin actiuni ilegale interesele, trebuie sa te adresezi fie unui moderator senior, fie administratorului printr-un pm in care sa explici tot ceea ce consideri ca nu e ok.

 

3. Se pare ca NU intelegi deloc regulamentul si ca nu vrei sa-l respecti! Ti-am editat semnatura pentru ca era contrara regulamentului, acum vad ca ei reeditat-o cu "mai usor cu sfaturile".

Acum iti atrag eu atentia oficial sa termini cu "mai usor cu sfaturile" daca vrei sa ramai membru al acestui forum!!!

In caz contrar, iti ban-ez contul imediat si fara niciun regret!

Da, daca te gandesti ca este o amenintare, sa stii ca exact asta si am vrut sa fie.

Acest forum NU iti apartine si nu iti permitem sa "iti faci mendrele pe aici" asa cum te taie capul!

Citeste te rog regulamentul (mai ales sectiunile referitoare la semnatura si vanzari-cumparari) si respecta-l, daca vrei sa fii respectat!

 

 

Deci incheie te rog postarea pe acest topic si astept un pm detaliat despre ceea ce sustii ca a facut (sau nu) Taz21.

 

 

 

LE:
Aici se incheie Off topic-ul de pe acest thread!

Urmatorul post off topic va fi sanctionat conform regulamentului.

Multumesc pentru intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu schema electrica in detaliu pentru Octavia 2 1.6 MPI din 2007?

Ma intereseaza in special schema pentru directia electromecanica (din cate am inteles Golf 5 are instalatia asemanatoare) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Salut,

 

Ai in aria Octavia thread dedicat manualelor specifice

 

Manuale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Un manual de reparatie pentru motor 1.9 TDI PD, cod motor AVF gasesc pe undeva? Scuze daca s-a postat deja si nu l-am gasit. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

daca poate cineva sa ma ajute cu manual de reparatie pentru passat 2006 2.0TDI 140 de cai

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal

mi am achizitionat de curand un golf 6 si asi avea mare nevoie de un manual in limba romana sau eng.

please help

 

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva va rog, cu un manual pentru Polo 9N3? Am asa ceva dar in limba germana, Caut indeosebi partea in care spune ce ai de facut dupa 30.000 km, dupa 60.000 km, etc Nu sunt sigur dar s-ar putea sa fie de fapt cartea service.

 

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

As fi foarte recunoscator daca ar putea cineva sa imi dea si mie manualele  in limba romana sau sa imi spuna unde le pot gasi de la un Golf 5, 1.9 TDI, cod motor BRU, an fabricatie 2004. Multumesc!

 

Eu le am dar in germana :(

Modificat de DanPomian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

 

Am tot cautat, fara succes, si sper ca poate sa ma ajute cineva de aici.

 

Mi-ar prinde bine un manual (de utilizare, owner's manual) pentru un Polo 6R (2010) 1.6 TDI, romana sau engleza.

 

Am mai vazut 2 cereri mai vechi, fara raspuns, aparent, si am verificat si sectiunea dedicata masinii, fara a observa un astfel de manual.

 

Multumesc anticipat,

Romel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Bună ziua, un manual pentru Seat Toledo 1998??? Orice fel.. Am gasit doar în limba Rusă și Spaniolă parca..Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Are cineva un manual de reparatie (si nu de utilizare) pentru Golf 6 1.6TDI, 105CP? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vezi aici ceva online

http://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk6/power_unit/4-cylinder_injection_engine_%281.6_l_roller_rocker_finger%29/technical_data/engine_number/

Este extras din ElsaWin, navighezi cu ajutorul link-urilor din partea stângă

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ! As avea nevoie de un  manual de intretinere/ reparatie pt un golf 4 variant TDI cod motor ATD. Ma poate ajuta cineva ? Multumesc anticipat

Modificat de Medi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

...manual de intretinere/ reparatie pt un golf 4 variant TDI cod motor ATD...

 

 

Aici te-ai uitat: Manuale Golf IV & Bora

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da m-am uitat nu numai aici dar si in alta parte dar apare pagina indisponibila :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Are cineva un manual in RO/EN, pentru un VW Jetta 2006, 2.0/140 CP , motor BMM ?

Mltumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

are cineva de vinzare\donare manual (complet) vw touareg an fab 2009-fara navigatie in limba romana? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!