Jump to content

Cereri manuale


remuszamfirescu
 Share

Postare recomandată

Am nevoie de un manual de utilizare pentru Passat B4/ benzina, stie cineva de unde pot descarca ?

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. Ai manualul de utilizare sau unul de reparatii si service?

Modificat de tony67ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor. Am sanse sa gasesc un manual de service/reparatii pentru VW Golf VI 1.4 benzina ? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare colegi , are cineva un manual de reparatii golf 6 2.0 tdi 140 cp,ma intereseaza in special demontare turbina ,dpf ,multumesc anticipat !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un manual pentru VW Crafter 2.5tdi Euro5 din 2010. Se poate trimite pe adresa de e-mail paulbogdan1988@yahoo.com  Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

sunt nou pe forumul VW, de fapt sunt nou si ca posesor de VW. Luna trecuta am achizitionat un VW Golf plus, 1.6 TDI din Germania, de la reprezentanta VW.

 

rugamintea mea este, daca exista un manual de utilizare in limba romana in posesia unuia dintre voi, a-ti putea sa mi-l trimiteti si mie?

 

danitodor@yahoo.com

 

merci

 

numai bine

 

Dani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Ma poate ajuta cineva si pe mine cu un Manual de utilizare pt VW Passat B8,2.0 TDI, 150PS in limba romana? Se poate downloada de undeva sau se poate cumpara de la un dealer? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa ma ajutati cu unn manual pentru jetta4 din 2012, motor 1,6TDI, 105CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Ai reusit sa gasesti un manual de VW passat b8? Daca da......imi poti spune si mie unde anume te rog? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gctinvalentin

aviz celor care cauta manuale auto.....in targ la Vitan exista un domn care vinde tot felul de manuale auto ...acum nu stiu daca are in limba romana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Ma poate ajuta cineva cu un manual pt Golf 4?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaietzel, lasa-mi o adresa de mail si-ti trimit eu 2 manuale pentru Golf 4 in limba romana. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva scanari piratate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt scanari piratate. :dry:

Sunt fisiere prea mari pentru a putea fi urcate pe forum. :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu tot respectul, nu este nimeni prost, sunt in domeniul asta de prea mult timp, stiu exact care sunt cele 2 manuale in limba romana, iar cel albastru este munca mea, licenta mea, amanunte de genul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu doar am incerct sa ajut un coleg. Nu stiu a cui munca este, insa manualele sunt pe forum de mai multi ani si de aici le-am si luat. Cred ca mai toti colegii cu Golf 4 le au.

Asa ca inainte de a ma acuza de ceva, cauta te rog mai bine. :dry:

 

Uite si link-ul ca sa vezi de unde le-am luat: :icon_confused:

 

http://vwforum.ro/topic/34447-manuale-golf-iv-bora/

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ca si cum ai spune ca toti fura , ce mai conteaza unul ! Oricum ai incerca sa o dai, tot furt se cheama ! Iar in atentia celui care imi tot da unfollow, chiar atat de spalat pe creier esti incat crezi ca doar eu urmaresc acest forum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu te inteleg. Daca ai considerat ca ti s-a "furat" munca, de ce nu ai dat un PM catre un moderator sa stearga link-urile catre manualele tale inca din 2008 cand au fost postate pe forum ? Esti inscris din 2005, deci clar ai stiut ca sunt puse aici pentru a ajuta membrii. :sly:

 

In fine, eu inchei aici pentru ca nu vreau sa-mi atraga atentia moderatorii pentru off-topic. Numai bine. :icon_thumleft:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi tu ca nu am semnalat ! Rezultatul ? Am fost banat ! De ce ? Doar unul din moderatori le distribuie !

Modificat de Valeriu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca poate sa imi spuna cineva unde gasesc documentatia / repair manual pentru electromor. trebuie sa merg in service sa schimb el motorul si vreau intii sa ma documentez. Multumesc frumos pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Valeriu: scuze ca ma bag si eu in discutie; presupun ca si voi aveti, la randul vostru, un acord scris din partea editurii H.R. Etzold, asa cum s-ar si cuveni, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult decat atat, exclusivitate pentru varianta in limba romana, normal !


Evident, cu exclusivitate in limba romana , deci valabil in instanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Crezi tu ca nu am semnalat ! Rezultatul ? Am fost banat ! De ce ? Doar unul din moderatori le distribuie !

 

1. Poate ne spui si noua cine e moderatorul care le distribuie.

 

 

2. Acesta NU este un topic de vanzare ci este un topic tehnic.

Daca doresti sa vinzi acele manuale, deschide-ti topic in aria comerciala si... good luck. :)

Urmatorul post de genul "imi pare rau, nu am asa nou" aici pe topic va fi sanctionat conform regulamentului.

 

 

Multumesc pentru intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!