Jump to content

Grecia Vs Turcia


Gelu
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic pentru ca inca nu sunt hotarat unde sa plec. Grecia sau Turcia. Am fost acum doi ani in Grecia si am ramas impresionat de felul in care te trateaza cei de acolo. Nu mi-a placut faptul ca hotelul nu arata asa cum am vazut eu in poze si cum mi s-a spus de la agentie, dar una peste alta a fost ok. Cred ca la Greci, din cate am citit, se cam poarta sa fie mici diferente intre ceea ce vezi de aici si ce gasesti acolo. Cum este la turci din punctul asta de vedere? Legat de preturi am impresia ca in Turcia iesi mai bine, mai ales ca majoritatea hotelurilor iti ofera all inclusive. Vreau sa plec pentru 7, maxim 10 nopti in perioada 6-24. 08 2007. Mai este cineva care pleaca in aceasta perioada? Astept pareri pro si contra ca pana la sfarsitul saptamanii sa iau o hotarare. Mltumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

turcia e senzationala . Dintr-un hotel de 5 stele . Tara e saracacioasa , dar depinde ce anume doresti sa faci in concediu . Daca vrei sa zaci , sa mananci si sa bei , la conditii extra .....merita turcia. Anul asta am fost la www.miracleotel.com . A fost foarte bine . In schimb , acum 2 ani am fost in grecia . E mult mai placuta , ca si tara , grecii sunt mai relaxati decat turcii . Plajele de pe langa atena nu sunt asa frumoase precum cele din turcia.

E pana la urma chestie de gust si binenteles chestiune financiara .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody

Daca vrei sa mergi in regim "Marea Neagra" iti recomand Coasta de Azur. E ieftin si superb. Nu vei regreta nici un moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg ce inseamna in "regim Marea Neagra". Am avut ocazia sa vizitez Coasta de Azur si cred ca inca nu imi permit sa merg in concediu acolo. Va multumesc pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

turcia fara doar si poate. Peste greci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gelu, Grecia all the way. Uita-te ce au facut grecii in istorie si ce au facut spahii de-a lungul vremii... Nici nu incape comparatie. Un concediu pe o insula din Grecia este foarte frumos. Am fost anul trecut in Santorini si a fost superb, dar si acum doi ani in Haikidiki si a fost de asemenea placut, facand un tur si pe la Meteore si Atena. Recunosc, sunt fan Grecia, daca as putea sa ma mut undeva nu ar fi nici Paris si nici Londra, ci o insula din frumoasa si salbatica Grecie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de acord cu tine ca este foarte frumos in Grecia. Am fost , am vazut, mi-a placut, dar parca as incerca si altceva, mai ales ca la turci din cate se pare sunt preturile mult sub greci (cazare si masa). Pentru a uita complet de Bucuresti vreo 7-8 zile, mai degraba m-as vedea la un hotel de 5 stele cu all inclusive in turcia. Apropo, tu ai fost in turcia, ca sa faci o comparatie intre ele? Daca sotia avea pasaportul schimbat acum, nici nu as mai fi stat pe ganduri si as fi ales Turcia, dar asa mai unele retineri intrucat trebuie sa merg la Craiova pentru schimbare si nu prea am timp. Mai am 2,3 zile sa iau o decizie. Nu merge nimeni in august?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e chestie de buget atunci du-te in Turcia. Eu nu am fost niciodata in Turcia, dar am prieteni care au fost. Intr-adevar hotelul si masa sunt ok, dar altceva nu ai ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody
Nu inteleg ce inseamna in "regim Marea Neagra".

Adica te duci in principal sa faci plaja si baie... :icon_thumright: Cam asta e scopul principal si pentru cei ce merg(eau) la Marea Neagra.

Daca stii unde sa mergi pe Coasta de Azur, iesi mult mai ieftin ca la Marea Neagra si poate mai ieftin ca la turci sau greci. Iar Turcia nu se compara nici pe departe cu Coasta de Azur.

La urma urmei tu alegi. Eu ti-am prezentat o varianta unde as merge eu in regim "Marea Neagra"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost la o agentie si deja mi-am facut rezervare la Kustur Club in Kusadasi pentru perioada 13-20.08 2007. Acum astept sa vad daca mai sunt doritori pentru Turcia sa plecam mai multe masini. Va multumesc tuturor pentru parerile si impresiile voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari ptr Kustur Club, eu tocmai m-am intors de acolo acum 2 sapt si am fost ff multumit!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

somebody: De ce nu ne imparatasesti si noua unde sa mergem pe Coasta de Azur ieftin si frumos. Numai sa te lauzi tu nu are nici un rost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!