Jump to content

Probleme Cutie


Costasd
 Share

Postare recomandată

Oricum eu cred ca numai ca sa o desfaca ma costa cat una sh.... Deci are cineva o cutie de vanzare? M-am saturat de numai 4 viteze:d

eu am o cutie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trimite-mi un pm cu detalii... sau pe mess

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

hai ca am si eu o problema...

cand incerc sa pun a`ntaia, merge automat in Reverse, adica fara sa mai apas de schimbator...

foarte des merge asa... incerc sa bag viteza unu, iar ma trezesc mergand in spate...

ce poate fi ?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grey - Salut! Scoate burduful de la maneta schimbatorului de viteze si ai sa observi sub el, in dreptul levierului, epre sofer, un opritor care nu ar trebui sa lase maneta sa oscileze spre partea stanga fara sa apesi pe ea. E posibil ca la tine sa se fi uzat, deci trebuie sa "actionezi" in asa fel incat sa nu permita miscarea spre stanga, fara apasare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GabiC, asa am gasit si pe internet. Ma gandesc acu` daca face sa ma bag singur acolo sau sa dau la service ?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu probleme la cutie. Dimineata intra bine in viteze, dar dupa ce se incalzeste incepe sa faca probleme. Adica daca ma opresc la un semafor sa zic si ii dau I-a intra mai greu , la fel dupa ce se incalzeste patesc si cu a III-a si cate odata si a V-a. Ciudat mi se pare ca se intampla sa mai intre bine in viteza cateodata. Aproximativ la fel mai face si a II-a dar nu tot timpul. Unde ar fi problema??? Motor e 1z, iar la cutie cred ca e cu tije. Are cumva un fel de bucse (de la schimbator la cutie) care e posibil sa se fi uzat? Astept pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai chestia e ca nu stiu de unde verific nivelu la ulei in cutie. Stie cineva sa imi zica ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu am ceva probleme la cutie, de ceva vreme mi-a ramas blocata in a 3-a si nu reuseam nici cum sa o scot. Dupa ce am bruscat-o destul de tare a iesit, dar de atunci cand introduc in a 3-a si a 4-a imi caraie. Dar deocamdata asa o las ca nu am finante :blink:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!