Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

O masina de vis care da clasa la o gramada de masini asa zise "hot-hatch". :blink:

Link către comentariu

Acum se explica respectivele "urme" de uzura pe partea laterala :angry:

Foarte tare filmuletele, iar circuitul ala e demential :blink:

Link către comentariu

He, he - care a fost sentimentul la minutul 7 din cel de-al treilea filmulet ? :)

ps: erau cumva disponibili acolo instructori pe care sa-i poti lua in dreapta (contracost) pentru a te "tutora" un pic ?

Link către comentariu

Super tare te invidiez ti-am zis si ieri...Vad ca nu ti-a zis nimeni, asa ca ma iau eu de tine! Ataci mult prea pe interior pentru un 4x4 si din cauza asta ti-o subvireaza in ultimul hal (de aici se trag si urmele alea groaznice si atat de pronuntate de pe cauciucuri)...incearca sa aproximezi apexu la fiecare viraj si treci mai pe exterior. Eventual la viteza mica fa si o manevra gigi galli :) (pt cunoscatori :))

Modificat de zGb
Link către comentariu
  • Administrator

RoSonic> nu cunosc daca erau instructori sa poti lua in dreapta.

zgb> totusi e prima data cu a mea pe un circuit. Promit ca in timp vor fi si alte iesiri si o sa vedeti ca am sa evoluez spre mai bine. M-am decis 99% ca NU am nevoie de mai multa putere sa ma simt bine pe un circuit cu aceasta masina. Trebuie doar sa o mai cobor si cu gume de calitate sa ma prezint la next-Hungaroring track day . Deci bye-bye kit-turbo. Bun venit km facuti cu masina.

Link către comentariu

Mi-am dat seama ca ala este pretul pt tine.. de asta iti ziceam pt un muritor de rand :). Oricum cred ca o sa merg ca si tine... pana in noiembrie mai trag de astea cand pun rotile de iarna si abia la primavara ma uit de anvelope de vara.

Pt inceput si R32 ul imi pare prea mult fiindca la inceput puterea multa strica tehnica de pilotaj. Cazul concret al unui amic de al meu care la coasta nu putea bate timpul scos tot de el cu masina anterioara (Corsa GSI) cu un Civic TypeR EP3 care clar mergea mai tare. Ar bine sa upgradezi piesa dintre scaun si volan prin multe ture facute si lasa kiturile de turbo pt liniutari :). Eu ti-as recomanda sa folosesti mai mult toata latimea circuitului.

PS: Tot timpul de pe margine pare usor.

Link către comentariu
  • Administrator

si uite ca a mai aparut un video de la altcineva ->

(la 2 minute si 37 secunde apar si eu dupa ce facusem Octavia 2 RS TFSI)

spb> de pe margine asa e

Si inca un video din acea zi dintr-o Honda S2000 -> S2000

Link către comentariu

Foarte tare Dragos !

Ai o masina exceptionala - foarte frumos se vede in mers pe circuit !

Asteptam urmatorul circuit ...

Numai bine!

Link către comentariu

foarte curat stilul de mers al tipului cu s2000-ul....merge ca la carte:exterior-interior-exterior folosind toata pista si fara sa scartaia gumele aproape in nici un viraj=>eficienta maxima.

Link către comentariu
  • Administrator

S2000-ul era "liderul" unui grup de 8 masini si aveau toti stiker cu diverse forme de circuit pe portbagj. Probabil avea cativa ani de experienta pe circuite. Este Austriac omul.

Link către comentariu

Felicitari pentru experienta :)). Tare tare timpul cu S2000. Nu stiu cum arata masina la exterior sau ce modificari are dar se vede ca nu e una stock. Cel putin pe viraje este :rolleyes:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • Administrator

cum stiu ca sunt ceva oameni subscrisi la acest topic va invit sa intrati la intalniri pe topicul asta -> http://vwforum.ro/index.php?showtopic=62024

Mai sunt 3 saptamani pana la next open day for street cars pe Hungaroring. Sper sa mergem si noi macar 5-6 masini din cadrul vwforum

Link către comentariu
cum stiu ca sunt ceva oameni subscrisi la acest topic va invit sa intrati la intalniri pe topicul asta -> http://vwforum.ro/index.php?showtopic=62024

Mai sunt 3 saptamani pana la next open day for street cars pe Hungaroring. Sper sa mergem si noi macar 5-6 masini din cadrul vwforum

Ar fi interesant , poate vin si eu , sper sa imi permita timpul , care ar fi data exacta?

Link către comentariu
  • Administrator

ai citit ce scrie acolo? Track day Hungaroring - 22.10.2009

hai sa discutam despre eveniment pe acel topic nu in acesta despre masina mea

Link către comentariu
  • Administrator

Wallpaperul meu actual (bigsize picture by email daca doriti) . Multumesc GolfuletzStudio pentru sedinta foto

R32.jpg

Link către comentariu

As vrea RAW-ul daca se poate pentru ca ce arati tu aolo e o poza supraexpusa, cu subiect prost incadrat si jumatate arsa. :rolleyes:

P.S. Crezi ca e vreo diferenta intre consumul de la masina ta si un M3 e46? Intreb de curiozitate...

Link către comentariu
  • Administrator

nu am RAWul. Cred (presupunerea mea) ca am un consum mai bun decat la M3. De fapt vezi semnatura mea. 13.8 pentru peste 6000km

Link către comentariu

O fotografie HDR era mult mai indicata in cazul asta.

Consumul pare ok, pentru o masina V6 4x4...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • Administrator

Azi de dimineata am trecut la rotile de iarna. Sunt jantele originale VW cu NOKIAN WR 225/40/18 rulate iarna trecuta de mine.

Link către comentariu
  • Administrator

E diferita de a GTIului datiruta iesirilor pe centru dar forma tobei e la fel. Apropo de toba daca vrea careva sa-si faca spate de R32 pe non-R32 am toba originala de vanzare sau Sebring-ul actual de pe masina (la alegere - discutam la pret)

Link către comentariu

Dragos, nu-i cam devreme de anv. de iarna? In Bucuresti se anunta peste 2 saptamani cu 10+ grade si soare...

Link către comentariu
  • Administrator

1) dimineata de dimineata cand merg spre scoala cu Voinea jr sunt 5-6-8-9 grade. Clar e de asa ceva. Azi pe zi abia au ajuns 15grade si parea ok dar e totusi rece.

2)Anvelopele de iarna sunt montate pe jantele originale. Acum conserv gumele de vara ca poate track-day next year e la inceput de aprilie si "risc" vita NOKIAN WRurilor pana la sfarsit de martie si apoi direct cu gumele de vara pe circuit si imediat dupa gume noi pe BBS CH

3) teoretic plec din tara peste 2 saptamani cu Rul pana in DE. Deja va fi inceput de noiembrie si consider ca sunt necesare sa fie pe masina deja.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!