Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

Super.... sunt aproape de circuit (260 de km) da n-am fost... Shame on me. In legatura cu calendarul lor. Daca si anul viitor o sa aibe programul identic ca si anul asta urmatoarul Open track va fi in Aprilie :ceuameni:. Prevad in viitor... intalneala de primavara va fi la Mogyor

Link către comentariu
  • Administrator

Aerofan> da au in fiecare an 3 "open day" . Primavara - Vara - Toamna. Merita si nurburgring pentru ca acolo e altfel dar sunt mai stricti nemtii si ceva mai scum (din prisma distantei la care se afla fata de noi).

Link către comentariu

:o ce de CO2 ai dat, de pe spritmonitor :ceuameni:

foarte frumos, si masina si excursia..asteptam filmele

Link către comentariu

Trebuia sa faci poze inainte si dupa circuit cu gumele Dragos.. sa stim daca la costurile pentru o asemenea aventura intra si cauciucuri noi :ceuameni:

Thank you for sharing this with us!

Modificat de SunriseAfterStorm
Link către comentariu

F tare Dragos :) astept cu nerabdare si alte filmulete daca mai ai :D.

Am fost de atatea ori in Ungaria si nu mi-a trecut prin cap nicodata sa fac asa ceva, poate data viitoare ma bag si eu :lol:

Link către comentariu

Felcitiari!

Iar ca si cost cred ca este mai mult decat decent. 30 de euro ~ 1 ora de alergat ! asta in conditiile in care la noi, de exemplu, la karting dai 60ron pe 10minute.

Evident ca alte placute, alte cauciucuri - alti bani alta distractie - dar cu siguranta merita din plin.

ps: nu merge primul film: "This video is private."

Link către comentariu
  • Administrator

acum nu mai e private. M-am gandit ca fiind private nu-l scoate in search youtube dar se pare ca doar la anumiti useri de youtube le pot da acces. Acum e public

Link către comentariu

Foarte frumos. Bine ca nu te-ai filmat de sus ca muream de plictiseala.

Am fost in tribune cand pe circuit se dadeau masini preparate si crezi ca stau pe loc :D

Eu nu indraznesc sa ma dau pe Hungaroring cu masinea mea, cred ca se face praf, este incredibil de solicitant circuitul, si aderenta este foarte buna, deci automat pune stres mare pe masina

De asta ne trebuie si noua in RO un circuit, sa aiba si omul unde sa-si descarce adrenalina si sa-si consume gumele :Driver:

Link către comentariu
  • Administrator

Dan (4est) > asa e, mai mut de 3-4 manse si-ti faci praf nu doar cauciucuri ci si planetare, articulatii etc. Mai am cateva ore si se termina de uploadat cei cativa GB de filme "track day" . Maine dimineata o sa va postez linkurile. 2) cum reusesti sa ai 7,6l/100km consum?!?!? stiu ca ai ciptuning foarte bun dar totusi .. 1.8T pe passat 7,6 media..

Bogdan> intreaba translatorul :icon_thumright:

PS: acum m-am uitat pe spritmonitor la doua masini similare cu a mea: http://www.spritmonitor.de/en/detail/166678.html -> 10,12 media pe foarte multi km

http://www.spritmonitor.de/en/detail/146940.html -> 11,6 . Amandoua sunt R32 mk5 DSG . Deci eu cu 13,8 sunt mai "in trafic urban" decat ei.

Tot legat de uzura anvelopelor . Rog cititi 225/40/18 de pe anvelopa asta ->post-1-1251314595_thumb.jpg

Cu siguranta la primavara am GY Eagle F1 Asymetric sau Michelin Pilot Sport 2 ... ma decid prin februarie-martie cand le comand.

Link către comentariu

Felicitari pentru excursie, sunt sigur ca a meritat!

Intrebare: ce latime au jantele?

Link către comentariu

Beton! Un fel de 90/60/90 :D. La mine cel putin, latimea 8 inch cauciucul de 225 si ET50 vin perfect (sunt convins ca asa vin si la tine).

Am intrebat de latime pentru ca am crezut ca pneurile s-au sters din cauza ca janta e mai ingusta, dar se pare ca nu e ingusta deloc. Deci mai sunt 2 explicatii: ai mers tu prea tare sau sunt slabe cauciucurile :).

Link către comentariu

LOL, prima oara cand vad o astfel de urma de uzura la o anvelopa :)

Cu ce viteze ziceai ca abordai virajele ?! :P

Subscriu la cele zice se rex, ori ai mers prea tare, ori cauciucurile nu's "competente" pt track-uri :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Felicitari! O experienta care merita din plin.

Ai mers destul de tare daca au ajuns asa cauciucurile.

Arata superb masina in combinatie cu BBS CH. Poate ar mai merge putin coborata sau chiar o suspensie performanta pentru track days, chiar daca la mersul de zi de zi ar fi greu.

Link către comentariu

Dragos, am primit pe PM un site unde pe 17" PS2 sunt 485 RON. deci se bat cu GSD3urile la pret. daca va fi pretul asta si cam in 2-3 luni, eu nu mai vad GSD3 :)

iti dau siteul?

Link către comentariu
  • Administrator

masina va fi coborata 2cm . Nu am avut timp sa merg sa fac lucrarea.

Anvelopele sunt foarte ok fiind totusi Conti Sport Contact 2 dar... am mer eu cam tare la limita lor (+ masina nu e prea usoara , iar motorul e o greutate destul de mare pe fata)

Bogdan Wrc > am verificat si eu oferta "furnizorului meu". PS2 pe 17" mi-l vinde la 480RON. Nu am nici o graba pentru ca abia la primavara le cumpar. NOKIAN WR puse pe jantele originale vor fi foarte bune din luna 10-11 in sus.

Azi noapte s-au uploadat doua din cele trei fisiere

Prima Runda

3

Mai e un singur fisier de uploadat. Plec la birou dar cand termina de uploadat va dau linkul

Link către comentariu

Hai Dragos ca ai dat cu anvelopele pe pista ca radiera pe hartie; incercai sa stergi vopseaua alba ? :)

Intr-adevar trebuie sa te fi simtit un pic bine pe circuit.. :lol: Felicitari pt. timpul scos!

Link către comentariu

Imi puteti oferi si mie siteul ala de unde sa cumpar PS2 la 485ron sau @voinea un "muritor de rand" la ce pret le cumpara de la furnizorul dvoastra?

Link către comentariu

Frumoase clipuri.Sunt curios cum se comporta "electronica" la modul acela de condus.Stiu ca si daca dezactivezi unele sisteme tot isi fac apartia cand "simt" ele.

Link către comentariu
  • Administrator

spb> eu am pretul acela pentru ca le iau ca firma - revanzator si am luat cateva seturi complete gume de la ei pana acum.

Ultimul filmulet ce lipsea se gaseste la urmatorul link ->

Partea a doua

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!