Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

@voinea - sarumana

@bad_mf - stiu ca bbs cele neforjate nu sunt renumite pt kg putine.. era pura curiozitate, vroiam sa fac o comparatie cu ale mele

Link către comentariu
  • Administrator

Daca nu vorbim de jante facute din mai multe piese atunci BBS CH intra cu siguranta intr-un top 5 mondial al jantelor monobloc. Opinia mea despre BBS ? Cea mai buna jante mondial. O folosesc Ferrari, o folosesc masinile din campionatul FIA GT si chiar e o janta buna.

Link către comentariu

Cind conduci o masina cu jante BBS se simte lucrul asta de la volan...spunea cineva.Eu am simtit lucrul asta.Desi se poate vorbi de subiectivism totusi este un alt feeling, o alta manevrabilitate iti confera o alta stare.Practic tehnologia de turnare a jantelor CH deriva din tehnologia Formula 1.

Link către comentariu

Impecabile - alegere aproape perfecta :P - perfecta era BBS RS GT si intre aprope perfecta si perfecta era RX II.. :ceuameni:

Bravo Voinea, sa le stapanesti sanatos si multi km fara plumbi!.. :D

Link către comentariu

Intr-adevar arata exceptional CH-urile. Sunt si pe lista mea de cumparaturi (ce-i drept la concurenta cu unele din gama O.Z. Racing) pentru trip-ul de la Nurburgring din primavara.

Daca vor fi CH cu siguranta vor fi "Black Edition" si incaltate cu semislicks :-)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

heheh tota lumea stie ca bbs este ff sus

si toti stim ca voinea a facut mereu din masinile lui ceva ff frumos toate arata ff frumos si toate au fost/sunt incaltate cu bbs :))

Link către comentariu
  • Administrator

nadir nadir> te contrazic, pe mk4 a avut OZ superturismo, OZ Paladio si acum RHuri pe 18". Acolo nu a avut parte de BBS. De la PLUS in sus au inceput sa fie preferate BBSurile

Adrian> cu siguranta pe masina ta dau bine si negre, dar la a mea nu (parerea mea). Poate la Nadir sunt si mai frumoase CH negre.

eu ca TCM Turbo va pot oferi jante BBS la pret preferential . Cand va hotarati puteti sa-mi solicitati si mie oferta de pret.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • Administrator

da CHurile vor ramane jantele de vara cu Conti Sport contact 2, iar jantele originale cu NOKIAN WR vor fi de iarna.

In primavara vreau sa o cobor putin. CHurile m-au facut sa ma gandesc ca trebuie facut acest pas

Link către comentariu
  • Administrator

conti au venit cu masina. Sunt multumit de ele. Am avut si PILOT SPORT acum 2 ani si au fost foarte bune ca anvelope dar zgomotoase. Conti au mai putin zgomot la rulare (asta e si motivul pentru care nu sunt de acord cu GoodYear GSD3). Poate dupa conti sport cotnact 2 vin 3 sau Yokohama Advan :rolleyes:. Vedem pe la 30.000-33.000km

Link către comentariu

sau mai bine lasa... :lol:

pirelli nu mai sunt ce erau... PS2 m-au surprins mereu in bine.

mai conteaza zgomotul de rulare cand ai evacuare sport? si DVD player ? :)

eu m-as uita la performanta intai.

Link către comentariu

Yokohama sunt bune dar au Treadwear-ul foarte mic, deci se uzeaza f repede in comparatie cu Conti. Plus ca din cate stiu eu , nu prea gasesti Yokohama pe stoc si daca ai cumva nevoie sa schimbi una repede (pana, taietura etc) cam stai cu masina pe dreapta. Eu as merge pe PS2 clar , sau, din motive financiare Conti 3, care sunt f bune si mult mai ieftine. De fapt, la fiecare masina a mea am avut si un set de PS2 -uri si , din pacate, pe cat de bune sunt, pe atat de gresite pt tara noastra sunt: singurele anvelope cu care am avut pana, la toate masinile. Cauciucul din care sunt facute este f moale pt a fi aderente, dar din pacate aduna si toate cuiele de pe minunatele noastre strazi.

Craciun Fericit tie si celor dragi!!! :lol:

Modificat de BGDR32
Link către comentariu

Nu vreau sa ma bag ca musca-n lapte dar vad ca se discuta despre anvelope. Eu am de vara sport contact-uri 2 si sincer imi par cam fragile la margini. Am schimbat vreo 2 anvelope din cauza unor galci. Mentionez ca sunt foarte atent cu masina dar nu le pot ocoli pe toate... mai ales cand esti pe autostrada :icon_thumright: . Care sunt mai rezistente pt taramurile natale? Poti sa te gandesti si la treaba asta nu numai la performanta.

Link către comentariu
  • Administrator

pentru mine la vara sunt suficiente anvelopele Sport Contact 2 dar poate in septembrie/octombrie va fi cazul (desi nu prea cred). Atunci o sa studiez care sunt cu performante peste medie, care au zgomoto mic la rulare si un tradeware cat mai ok.

Momentan raman la NOKIAN WR si astept zapada :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • Administrator

masina a revenit la rotile de vara. Conti Sport Contact 2 incalta BBSurile CH. 16.000km pe bord nu a mai fost nici o problema cu DSGul de la 5000km

Link către comentariu
  • Administrator

am 10.000km cu Conti Sport 2 si sunt foarte ok. Nu m-au prins ploi sa pot spune cum se comporta pe ud dar pe uscat fac treaba buna si respecta standardul meu de zgomot la rulare (GY GSD 3 sunt cea mai mare porcarie din punctul de vedere al zgomotului produs la rulare)

Omanyt sunt incaltate si echilibrate deja cu NOKIAN WR 225/40/18. Vor fi de iarna din nov 2009 :D .Fiind jantele originale de R chiar m-am decis sa nu le vand orice ar fi.

Link către comentariu

eu am avut aceste cauciucuri continental de serie pe masina si pot spune ca din cate cauciucuri am avut pana acum sunt cele mai slabe.apar galme fara sa merg prin gropi,era sa fac un foarte mare accident pe asfalt umed din cauza lor norocul meu a fost ca am trecut printre niste pomi la o fractiune de cm,nu au aderenta.dupa faza in care am scapat de la accident a doua zi am luat ps2 si nu regret nici o clipa.mult succes cu masinuta si scuze de offtopic

Link către comentariu

nu.e am avut pe 17.pe 17 am avut si gsd si erau mai bune ca continental dar parerea mea ramane ca ps2 sunt cele mai bune din ce am probat eu.ps2 am e 18.am avut pe alta masina ps1 si la fel am fost incantat

Link către comentariu
  • Administrator

vedem in 2010 ce iau. Poate sunt PS2, poate GY Asymmetric , poate Yokohama C Drive.... mai sunt multi km pana atunci :D

azi am fost la PBN sa iau hartiile pentru mers la administratie si apoi la politie sa inmatriculez PLUSul. Am vrut sa iau si eu ceva accesorii de vara cu R32 pe ele. Stoc zero si fara livrare :vaidecapulmeu: . Deci port tot tricoul de anul trecut.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!