Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

the_punkreas2003

Sau 3.0TDI biturbo 313BHP :D Dar si la asta e impozitul de 15 ori mai mare decat la R20 :D

Dragos, ma bag si eu la un R20 la anu' :) Facem club :))

Link către comentariu
  • Administrator

S3 sportback era o varianta frumoasa (asa am ajuns sa gandesc la RS3 ... dar bugetul nu permite asa ca o sa vedem ..)

Link către comentariu

Imi pare rau ca renunti la ea... Legislatie gandita cu ms DOS-ul.

Sper ca urmatoarea masina sa iti aduca la fel de multe satisfactii, desi amintirea R32-lui va fi greu de sters.

Link către comentariu

imi pare rau ca dai R32-ul, dar cu siguranta vei lua ceva pe masura

p.s. daca esti interesat de s3, saptamana asta la pbn vine un sportback cu s tronic ... special pt tine :P

Link către comentariu
  • Administrator

Alex a fost cel mai trist cand a aflat ca-l dau si a plans .. dar fieru' e fier si totdeauna am mers spre ceva ce a fost diferit de cel dinainte

poza din rodaj in august 2007 -> post-1-0-54047300-1306001758_thumb.jpg

Link către comentariu
volnick1986

oricum este si o sa ramana o masina de vis pentru multi...

Link către comentariu

Daca vrei iti vand eu A5 al meu cu 45k ;)

Si mie mi-ar sta bine in A7 ala alb s-line ;)

Link către comentariu

Foarte bine c-ai gasit s-o dai tot unui pasionat.

N-am intrebat dezinteresat, am si eu un Passat 3.2 si stiu cat de greu e de "maritat".

Imi place mult masina si sunt foarte multumit de ea, dar parca as face altceva cu banii de impozit...

Multa bafta cu noua masina indiferent care ar fi ea!

Modificat de hedgehog2
Link către comentariu

Pacat ca te desparti de asa o masina. Dar totusi, R20 la 21.000 euro??? Suna f bine, sper sa fie si adevarat. Daca as gasi si eu unul asa ieftin....

Link către comentariu
  • Administrator

l-am ratat. A aparut si a disparut in 2 zile... am pe cineva in Germania cu parc auto de masini SH (culmea uneori cumpara de aici si vinde acolo) tot cu el o sa fie si my next car... important sa fie de maxim 25.000km , max 3 ani si dotata ok.. We will see

Link către comentariu

acum o saptamana am auzit ceva de un proiect de lege al lui Negoita, pentru modificarea grilei de impozitare a autoturismelor.

daca s-ar modifica, ar fi super, era ceva de genul: in functie de valoarea masinii de nou si de vechime, se face o evaluare si platesti undeva la 0,75% pe an din valoarea ei actuala.

Link către comentariu
  • Administrator

stiri din astea cu ar putea face, romania ar putea avea , bucurestenii ar ... nu ma mai fac nici macar sa fiu curios. Stiu ce avem si ma adaptez

Link către comentariu
Guest Dolfin

Intr-o tara in care exista Mini Cooper S cu butelie de GPL miscarea lui Dragos este bine gandita.

Totusi Cooper S nu-si cumpara oricine, de aceea nici n-am facut referire la vestitele X5 - Q7 cu GPL pentru ca se stie care este cumparatorul tinta pentru acestea in RO.

Pe unii ii deranjeaza consumul, pe altii taxele, altii gasesc alte prioritati si distractii in viata, unii vor o pauza, etc.

Il felicit ca a reusit sa transfere masina la un pasionat, mai ales in economia zilelor de astazi.

Sa renunti la un leasing enervant, la 45-5000RON pe impozit, la un CASCO de peste 1600EUR si la plinurile de benzina dese este o miscare foarte inteleapta, avand in vedere faza a doua a crizei ce o sa vina.

Chance favor the prepared ones!

Modificat de Dolfin
Link către comentariu

acum o saptamana am auzit ceva de un proiect de lege al lui Negoita, pentru modificarea grilei de impozitare a autoturismelor.

daca s-ar modifica, ar fi super, era ceva de genul: in functie de valoarea masinii de nou si de vechime, se face o evaluare si platesti undeva la 0,75% pe an din valoarea ei actuala.

daca se aplica legea aia in loc de 4600 ron la r32 probabil ca as ajunge la 6000 ron lejer, citeste atent conditiile, acel 0.75% e pt motoare de 1.6, si incepe sa creasca pana pe la vreo 6% pentru un motor de peste 3000cmc, la care se mai adauga si coeficientul de poluare, la un euro4 1.25, adica as plati 7.5% la valoarea de catalog ...

robert negoita e o maimuta cretinoido-retarda care in loc sa stea sa-si screama creierii cu astfel de aberatii halucinogene, mai bine ar inceta cu prostitutia de minore si si-ar plati tva-ul la stat.

ps:conform acelei legi la un touareg nou ai plati impozit de vreo 9100 ron .... fata de 2200 actual, mai exact motor de 2999 cmc coeficient 6, euro 5 coeficient 1, val 48000 cu tva chel : 48000*0.75%*6*1*4.2 = 9072, luand in calcul ca omul vrea catalog pentru dotari, daca o iei de 60k te las pe tine sa-ti dai seama la cat ajunge impozitul

Modificat de mecea
Link către comentariu
  • Administrator

oh da... ce costuri se intrevad daca e sa fie asa....

o sa ne luam toti 1.2 - 1.4 motoare in Romania pana la urma, iar un 2.5TDI va fi extravaganta :)

Link către comentariu

Nu va fi asa niciodata.

Au si ei masini cu motoare mari... si nu au 1-2 ... au destule.

Si daca ar fi asa... exista solutia Germania, Bulgaria, Ungaria. Si tot e mai bine.

Link către comentariu

Nu va fi asa niciodata.

Au si ei masini cu motoare mari... si nu au 1-2 ... au destule.

Si daca ar fi asa... exista solutia Germania, Bulgaria, Ungaria. Si tot e mai bine.

normal ca nu va fi, o astfel de aberatie este practic imposibil de aplicat din n motive, doar ca da bine, uite ce face deputatul PSD pentru sarmanii posesori auto, e la fel cu jigodiile portocalii care se bateau cu pumnul in piept cum au sa anuleze ei taxa ticaloasa inainte sa ajunga la putere daca mai tineti minte.

eu doar am subliniat ca legea nu este chiar atat de "frumoasa" cum a fost prezentata in presa non-portocalie.

oricum astea sunt impozitele iar de scazut nu au sa scada pentru ca e clar pentru toata clasa pulitica, psd/pnl/pdl/plm, ca am inghitit galusca fara sa ne rasculam, mie mi-e mai groaza de ce le mai poata kk mintea acuma cu modificarea asta de taxa de prima inmatriculare ... adica pe langa 4600 impozit sa mai platesc naiba stie cat pentru noxe ? sau naiba stie ce perversitate sunt in stare sa mai creeze, oricum astia sunt sadici iar noi suntem masochisti ca nu iesim in strada

ps:m-a intrebat cineva mai demult daca stiu de ce se zice de romani ca sunt mamaligari ... am ras si am zis ca ne place mamaliga cu sare, omul mi-a raspuns daca am vazut vreodata mamaliga sa dea in foc ? mamaliga doar se intareste ... fratilor. asa ca nu visati ceva mai bun referitor la taxe/impozite, mai repede sa va fie groaza de modificari ca nu au cum sa aduca ceva bun

o sa ne luam toti 1.2 - 1.4 motoare in Romania pana la urma, iar un 2.5TDI va fi extravaganta :)

sau o sa ne adunam 10 prieteni, o sa inmatriculam o firma la ruse, si o sa le dam impozite prin gurita ...

Modificat de mecea
Link către comentariu

Nu va fi asa niciodata.

Au si ei masini cu motoare mari... si nu au 1-2 ... au destule.

Si daca ar fi asa... exista solutia Germania, Bulgaria, Ungaria. Si tot e mai bine.

+1

Revenind la topic, 2.0T pare cea mai bună alegere din multe puncte de vedere.

Link către comentariu

Dragos , parerea mea este ca dupa ce ai avut Golf>Golf>Golf>Golf meriti un upgrade. Sau macar o schimbare. Ceva mai mult confort pentru tine dar si pentru familie. O masina cu care sa pleci in concediu si dupa 1000 km sa te dai jos om din ea.

Link către comentariu
  • Administrator

:) he he , plusul mk6 e foarte ok pentru iesiri lungi cu copii ... eu vreau o masina de buget redus pana la urma ce-mi va permite si un track-day dar si confortul unui trafic lent de Bucuresti (a se citi MINI-ul batranel nu are AC => ramane de weekend si uneori iesiri seara). In plus daca masina e la pret ok scap si eu de alte rate.

Link către comentariu

trecand prin vitan am vazut la un moment dat un... mini cooper s, ultimul model, undeva la 11800euro. Nu am fost atent la an si km, dar mi s-a parut ok pretul pentru masina aia... Si, pe de o parte ar fi o combinatie buna pentru tine fiindca ai si primul model de mini. Ar da bine. 1.6T - ai ce sa modifici la el - macar software vorbind, suspensie independenta fata/spate, calitate si totusi, sportivitate.

Link către comentariu
  • Administrator

stiu ca e foarte ok si MINI . Am o varianta cu unul la 9000euro din Cluj. Il vad peste doua saptamani. Trapa panoramica, piele , motorul de 172cp... vedem

Link către comentariu

pai ziceai de track day car - hai, pielea ca pielea, dar... trapa panoramica?!

Modificat de Zyx
Link către comentariu

Felul cum arata acea masina si motorul o face o masina de oras calumea si o poti sa o si alergi daca ai chef...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!