Jump to content

Navi Plus MFD


misufha
 Share

Postare recomandată

Nu exista si nici nu se va mai produce CD cu Romania. Singura posibilitate de a folosi parte din navigatia pe care o ai este sa folosesti IGO Limousine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ex member

    18

  • Red

    17

  • abstrakt

    4

  • Florin21

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

La cat costa IGO mai bine ceva mai ieftin.Totusi acela pare un sistem complet de navigatie la ce ar mai fi folositor MFD atunci?Intreb pt ca nu ma pricep deloc la navigatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este sistemul complet, ca nu are display. Se conecteaza la MFD si reda sunetul si imaginea prin MFD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt 600 de euro nu prea merita.Parerea mea.Am o magazie de10x CD Sony.Se poate monta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a folosit cineva igo pe navi mfd? cum se comporta? merita investitia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutiile despre IGO/NAV"N Go Limousine pe Navi MFD au inceput deja aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare tuturor,

stie cineva daca navi plus color de pe golf 4/passat citeste cd audio sau mp3 daca masina nu dispune de magazie???

ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la navigatie MFD? Daca da, atunci citeste numai CD-urile de navigatie.

Modificat de Manoka
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
mariandaria

da asa este . sistemul de navigatie MFD citeste doar cd -uri de navigatie, iti trebuie la ea o magazie de cd

Modificat de forceturbo
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau poate conecta un DVD player si iese mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariandaria

nu stiu daca iese mai ieftin pentru ca ii trebuie interfata pentru DVD player si aia e destul de scumpa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor!

Am o navigatie MFD si o interfata video DIETZ, trebuie sa conectez de la interfata dietz 3 fiere (inafara de mufa care intra in loc de nagazia CD): unu rosu (plusul), unu negru (masa - minusul) si unu ROZ (care CRED ca trebuie pus pe firul de la contact care se afla pe una din mufele neagra/maro standard), atasez o schema cu firele mufelor neagra/maro si astept sugestii unde sa lipesc cele 3 fire si bineinteles daca am ghicit functia celor 3 fire mentionate mai sus.

Multumesc anticipat!

post-55709-1274567547_thumb.jpg

Modificat de PiltZu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca se poate rescrie softul navigatiei MFD 2 astfel incat sa folosesti alte harti de navi?

mi-e mi-a spus cineva ca s-ar face dar nu prea imi vine sa cred.

astept pareri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am rezolvat, am conectat interfata la navi si navi la masina, totul era IN OGLINDA fata de poza care am pus-o eu (care era cred ca dintr-un manual ceva de instalare) si am bagat plusul pe pinul 7, minusul (masa) pe pinul 8 si firul de contact pe pinul 4 toate de la mufa neagra.

O intrebare scurta: MCD-ul si MFD-ul au nevoie de aceleasi 4 cheite cu care se scot, adica 2DIN (in forma de cutit - atesez o poza mai jos), corect?

post-55709-1274735095_thumb.jpg

Modificat de PiltZu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariandaria
Gata, am rezolvat, am conectat interfata la navi si navi la masina, totul era IN OGLINDA fata de poza care am pus-o eu (care era cred ca dintr-un manual ceva de instalare) si am bagat plusul pe pinul 7, minusul (masa) pe pinul 8 si firul de contact pe pinul 4 toate de la mufa neagra.

O intrebare scurta: MCD-ul si MFD-ul au nevoie de aceleasi 4 cheite cu care se scot, adica 2DIN (in forma de cutit - atesez o poza mai jos), corect?

DA, iti trebuie 4 cheite din alea pentru ascoate MCD sau MFD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut.

Am si eu o navgatie MFD la passat din 2004, puteti sa imi spuneti daca pot schimba carkit-ul acela de la masina si pot atasa pt alt model de telefon sau bluetooth? si navigatia merge doar pe germania, se poate faceceva sa merga si pe alte tari cu si cu Igo?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie de Igo si nici de Romania. Nici de bluetooth. In rest gasesti CD-uri cu hartile altor tari din Europa - si de cumparat si pe torente.

Carkit-ul e independent de navigatie. Se foloseste de ea, ca de orice amplificator.

Sincer, nu merita sa te mai chinui cu el. Eu l-am scos de pe masina si mi-am pus un carkit pe bluetooth, cu afisaj, conectare automata cu 2 telefoane permanent, memoreaza pana la 8 telefoane....si zeci de functii. Nu mai ai nicio grija cu el, nici nu mai scoti telefoanele din buzunar...

A trecut epoca telefoanelor puse in cradle....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

Am cumparat recent de la dezmembrari, o navigatie MFD ce provine de pe un Ford Galaxy si vreau sa o instalez pe autovehiculul meu, un VW Bora, 1,9 TDI. Navigatia este cea din fotografiile de mai jos, singura chestie deranjanta ar fi sigla aceea de la Ford, (sper sa reusesc sa scap de ea), si meniul in limba franceza, in rest, stiu ca se poate instala fara probleme pe VW Bora. Problema este ca am tot cautat peste tot un manual de utilizare, pentru ca vreau sa stie tot ce poate sa faca si ce pot sa instalez pe ea ca sa o pot exploata la maxim.

Ma poate ajuta cineva, va rog frumos, cu un manual de utilizare si cu ceva sfaturi...

Va multumesc.

Cu respect...

post-103477-0-47077400-1328872072_thumb.

post-103477-0-75296900-1328872084_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prea mult de exploatat la ea nu ai, din pacate..... in afara faptului ca da bine in bord, prinde radioul super si se aude foarte bine - daca vrei sa beneficiezi de mp3 sau video - trebuie sa iti cumperi magazie digitala sau diverse interfete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.

Am deja un X-Carlink pe care intentionez sa il montez... altceva ce as mai putea sa pun pe ea...?! Am observat ca in spate are o mufa mica, neagra si rotunda... sa fie S-Video...?! Si mai am o problema... in afara de manualul de utilizare... nu am nici un cablu sau mufa pentru ea... ma puteti indruma de unde sa cumpar...?!

Modificat de Florin21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal Florin , as vrea sa imi spui si mie ce ai reusit sa faci cu navigatia, daca ai vre'un ID de mess sa vb mai mult acolo ti'as fi recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai facut nimic din pacate pentru ca nu am avut timp si a fost si vremea de asa natura... Daca nu ma hotarasc ce o sa fac cu ea cred ca o sa o vand si imi iau altceva de generatie mai noua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am renuntat si am vandut navigatia la un cunoscut pe care l-am facut foarte fericit... functioneaza impecabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am tot citit pe forum despre MFD ; MCD

Am o navigatie pe care scrie vw radio navigation system pe care mi`a adus`o un prieten din germania (nu scrie MFD)

Prima chestie dubioasa este ca are led-urile verzi, nicidecum rosii ca la passat

A doua chestie dubioasa este ca nu citeste nici cd ul ei original de navigatie si nici un audio CD.

Intrebare este:

-trebuia sau nu sa citeasca cd-uri track?

-de ce are led-uri verzi?

dupa ce am taiat din bord..dupa ce mi am cumparat rama2din...dupa ce am dat comanda de laster OEM pentru blocul optic....am citit pe niste forumuri ca aceste navigatii nu citesc cd-uri

http://imageshack.us...s/96/navif.jpg/

momentan o folosesc cu magazie de cd-uri si functioneaza excelent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!