Jump to content

Navi Plus MFD


misufha
 Share

Postare recomandată

tii apasat pe 3 si pe 6 simultan si ai acolo contrastu

DSC00077.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ex member

    18

  • Red

    17

  • abstrakt

    4

  • Florin21

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

gata am rezolvat problema contrastului :( gratie combinatiei 3+6 tinut 2 secunde ,multumesc baieti !

contrastul meu era la 26 acum e la 50 .. mult mai bine ! multumesc mult inca o data ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare : ce trebuie sa fac ,ca sa am tv in masina !? adica se poate pe un MFD??

daca da ,cum se realizeaza chestia asta?

banuiesc ca imi trebiue un tv tuner ceva....si f important : cat costa!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti cu MFD sau cu alte unitati la care legi un tv tuner.

e scump aprox 4-500 euro MFD + tv tuner 150 cam + cabluri...si in plus de asta vezi cateva posturi doar iar cand esti in miscare sau in unele zone semnalul e foarte slab si nu prinzi nimica. nu merita investitia.

pt solutii mai bune se pare citeste topicul asta http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6355

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai simplu , iti pui o interfata Dietz , pui un dvd portabil legat la interfata si voila !

numai ca din cate stiu eu interfata respectiva e pe la 400 de euro + dvd playerul + mfd-ul daca nu-l ai si vrei aspect original ..

daca nu vrei aspect original bag 6-7 sute intr-un 2 din de la Alpine sau jvc ..sau oricne altcineva .. si ai de toate mp3,divx,dvd,si intrare pt tv tuner !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am citit topicul asta... red... am vazut ca ai fost si tu ca mine... pana la urma: eu am navi MDF si scrie: Navigation Radio System, fara MDF, ce versiune e? citeste sau nu cd audio?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu citeste ..cd-uri audio din pacate ...

versiunea scrie pe eticheta lui pe undeva ...

ca si versiuni sunt mai multe d g e dar si mai vechi c si a (aici sper sa nu ma insel in privinta lui a )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, XCar Link-ul pe care il am pe masina pe MFD este modelul pentru Gamma.

Salutare

mi-am luat un passat 2005 cu mfd si nu am magazie de cd la el...

am vazut ca am active AUX (audio si video).ma intereseaza audio in special...

ce dispozitive se pot conecta prin acest aux...si de ce cabluri am nevoie...dvd,i-pod??

dc conectez un dvd sau ipod...se vede si se poate accesa din navigatie??sau are numai functie de amplificare si displayul va ramane negru?

comenzile de pe volan vor functiona?

si ce este xcarlinku asta?

alta problema ar fi cu cd de navigatie.am auzit ca ar fi iesit ceva si pt mfd.pls confirmati sau infirmati

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare am si eu un MFD si vreau sa stiu ce fel de "cheite" trebuie pt a scoate navigatia din bord.

Si 2 are cumva mufe in spate pt conectare audio/video, cva uzual tip RCA sau trebuie puse alte interfete...? stie cineva a dat cineva jos sa se uite? vreau sa conectez un ipod sau un mp3/4 ..

ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai RCA..pentru a conecta orice ai nevoie de interfata (care poate sa coste mai mult decat ce vrei tu sa legi la el)...cheitele sunt speciale de scos casu. sa nu incerci cu chestii improvizate :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa vezi cum arata cheitele, citeste topicul asta. Pentru a conecta orice altceva aftermarket, in afara de XCar Link, ai nevoie de interfata, in functie de ceea ce vrei sa conectezi. Era undeva pe forum si mufa respectiva din spate, ca si date despre interfete, dar acum nu le gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am achizitionat de curand o navigatie MFD pentru golf, dar cand o conectez, introduc codul si dupa ce dau OK, imi apare sub cod mesajul : safe pin not connected. inainte a fost pe masina un mp3 aftermarket. a mai avut cineva aceasta problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Verifica daca ai +12V pe mufa de cod.

mufanavinb3.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

help me!!! am o navigatie mfd rns cred ca versiunea C si pe langa asta am un adaptor audio video pt ea si am si o magazie de cd tot blaupunkt. desi conectez cele 2 in meniul navi-ului optiunile cd si audio/video sun inactive. nu le pot selecta!! este o versiune prea veche? daca asta e cauza se poate face update??? cine ma poate ajuta??? raman indatorat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ,

nu e o fersiune prea veche si ai nevoie de o rescriere de firmware ! la navigatie , o sa caut mai tarziu pe forum ( sau poti sa cauti tu ) procedura .. ca e pe aici pe undeva ..

dupa rescrierea de firmware o sa fie activa si functia aux !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre upgrade de firmware la Navi gasesti informatii aici si aici.

Eu personal nu am facut, intrucat al meu e versiunea G. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Care sunt sansele sa am interfata Dietz daca am Tv Tuner si mufa de AUX la MFD ? Sa stiu daca imi cumpar DVD player..sau mai astept pana-mi strang bani si de interfata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Harta cu Romania {...} exista doar pe DVD si aia destul de saracuta!
Dar DVD-ul cu Romania unde as putea sa il gasesc? Modificat de Stecheru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

ertypolys, te-am rugat printr-un PM sa renunti la limbajul gen "mIrc". Vad ca este nevoie sa o fac si public.

Stecheru, acel DVD il poti achizitiona de la dealer VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stecheru, acel DVD il poti achizitiona de la dealer VW.
La PBN mi-au zis ca au DVD-ul dar e doar daca plec in Europa, ca cica, n-are si Romania.

Deci, exista DVD si cu Romania? Si daca da, unde il gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt mfd1 nu exsista,au fost softisti care au incercat efectiv sa scrie harta dar au esuat din pacate ,

pt alte modele de navigatie mai avansate exista .. gen rns-e ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da nici pt mfd2 nu exista cd cu romania? dar nimeni nu stie sa-mi zica sau e secret , ce harta ce format trebuie sa caut, nu neaparat romania tari din vest..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce harta ce format trebuie sa caut, nu neaparat romania tari din vest..

Uite aici ce tip de CD cu harti iti trebuie pentru MFD2 varianta cu CD. E Blaupunkt Travelpilot DX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!