Jump to content

Cu S3-urile Prin Oras!

Vlad MHL

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Bogdan_wrc

70

• DOOM

31

• Vlad MHL

16

• dan i

16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu pot sa cred..., a venit masina :) A durat 6 saptamani :) Nota 10.

Felicitari, sa o stapanesti sanatos si creaza topic in sectiunea "Masina mea" cu impresii, poze, etc.

Chiar daca acum esti euforic aici esti off-topic :)

• 2 months later...

Problema minora aparuta la aproape 47000 km - s-a spart DV-ul, rezolvare - luat un DV Forge, montat arcul mai tare (pentru masini cu soft) si totul e ok.

Parca raspunde mai bine acum la apasarile piciorului drept - :(

dan, sunt curios daca ai vreo problema la frig mare cu DVul de la forge. stiu vreo 2 GTI care s-au plans ca nu le deschide bine...

La mine ca crapat cut-off valve la 65,000 Km. Am pus OEM si acum am 107,500 km si e ok. (soft de la 95,000)

Dan, asa cum zicea si Bogdan sa ne tii si pe noi la curent cu impresii, personal sunt chiar interesat.

Am citit si eu de problema asta dar nu uitati ca gti-ul are DV langa turbina, aproape sub masina.

Va tin la curent, pana acum e totul ok, in ultimele 2 saptamani cand a fost mai frig nu am avut nici o problema.

Nu gti-urile il au langa turbina... ci A3-urile si RS-urile (skoda). In rest gti-ul, s3-ul il au in fata...

Probabil ca GTI-ul meu era mai special, atunci cand am schimbat DV-ul era langa turbina. :P

o fi fost primul model de motor. teoretic e mai bine sa fie in fata.

Nu gti-urile il au langa turbina... ci A3-urile si RS-urile (skoda). In rest gti-ul, s3-ul il au in fata...

Off: exact cum zice Bogdan, la AXX este langa turbina.

La fusco am relocat eu personal DV-ul... crede-ma, pe motorul AXX e langa turbo (de fabrica)!

De-asta se si face relocarea, sa nu mai crape de la caldura degajata de turbina.

turbo.jpg

Scuze de off-topic.

dan_i, f tare.

am pus si eu mai demult o poza cand aveam range peste 1000 :) dar era..cam incorecta pentru ca era facuta dupa ce coborasem mult in frana de motor.

Si poza asta e un pic incorecta. :)

Am facut plinul la Ploiesti dupa ce am venit cu viteza legala de la Bucuresti.

cert e ca se poate. deci pot fi si masini cat de cat economice.

Scuze ca intru unde nu-mi fierbe oala, dar ca tot vorbeati de diesel, mie mi-a consumat dizalu' 8.3% plinul trecut - record! Am tinut-o aproape numai in oras si am mers pe distante de 1-5 km, iar acul nu s-a ridicat de multe ori de la 50 de grade. Cred ca ma descurcam mai bine cu o benzinara lunile astea. Dar o sa vina si vremea buna si intru la specificul de ~6%.

Edited by psebi