Jump to content

Zgomot Motor


baru
 Share

Postare recomandată

Esti proaspat posesor de diesel?Ca daca te-am ghicit inseamna ca e o oarecare lipsa de obisnuinta cu motorul diesel!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest galgait a aparut de curand, de o luna,dupa ce am schimbat volant si setul de ambreiaj(rulment ,placa de presiune si disc de ambreiaj).Masina are 245000 km am tractat si rulota cu ea.Eu am acest passat de 4 ani si avea 80000 km cand l-am luat.Am sa inregistrez si zgomotul pe care il face si am sa-l postez.

Cornel ! vrei sa spui ca passatul tau are acelasi mers al motorului atunci cand intri in frana de motor ca atunci cand mergi constantcu aceiasi viteza? Eu nu cred. In atatia ani de soferie si aproape toate tipurile de masini nu am intalnit asa ceva .Ca zgomotul este mai mic sau mai mare dar nu este acelasi mers.

Mishulake nu sunt proaspat posesor de diesel. Numai ca cu fenomenul asta nu m-am intalnit si nu imi dau seama din ce cauza face asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema.Va multumesc pentru ajutorul acordat si pentru interesul de care a-ti dat dovada pentru a ma ajuta.

Modificat de C o s m i n
Post dublu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ne spui si noua ce a fost si cum ai rezolvat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va spun cum sa nu. Galgaiala nu stiu de unde venea dar am rezolvat-o (nu eu) in felul urmator: un shmecher avand muzica si viteza date la maxim nu a mai putut sta pe banda sa la o curba si mi-a facut zob masina asa ca am scapat de galgaiala.Poate ca passatul ,pe care o sa-l iau dupa despagubire,o sa am grija sa nu mai galgaie.Cred ca asta este cea mai buna rezolvare a unei probleme de motor.Glumesc desigur ,acum ca am scapat teafar,si nu au fost si alte victime,shmecherul neavand nici el nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi pare tare rau ptr ce ti s-a intamplat si stiu ca e mare alergatura si umblatura cand ti se intampla asa ceva!Sunt patit de 2 ori, adica 2 masini stricate si...ales bules cu ele!Dar Doamne fereste, pupati-as talpile tale, de al 3 lea , ca intru peste el in masina ca-n Mad Max!!E bine ca ai depasit momentul si ca mai poti sa faci chiar haz de necaz!!Poate-ti da niste bani frumosi pe o dauna totala, daca zici ca te-a lovit asa urat si-ti iei un VW fara gajaieli!! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va spun cum sa nu. Galgaiala nu stiu de unde venea dar am rezolvat-o (nu eu) in felul urmator: un shmecher avand muzica si viteza date la maxim nu a mai putut sta pe banda sa la o curba si mi-a facut zob masina asa ca am scapat de galgaiala.Poate ca passatul ,pe care o sa-l iau dupa despagubire,o sa am grija sa nu mai galgaie.Cred ca asta este cea mai buna rezolvare a unei probleme de motor.Glumesc desigur ,acum ca am scapat teafar,si nu au fost si alte victime,shmecherul neavand nici el nimic.

Cred ca ce aveai tu la masina era din cauza volantei.Aia face galagie cand e pe duca mai ales cand masina e un pic subturata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!