Jump to content

Ce Tip De Saboti Am Pe Masina? Difera La Rotile Din Fatza


Tiesto24
 Share

Postare recomandată

Salut! imi pregatesc masina pentru ITP si sunt la capitolul frane, am dat jos tamburii la rotile de pe fatza si pe partea dreapta pistonasul de jos era blocat, l-am curatza si la montarea inapoi pe masina am observat ca sabotii difera de la roata stanga si nu stiu care sunt ale masinii si care nu, pun cateva poze poate putetzi a ma ajutatzi sa caut acelasi fel de saboti pt ca franarea sa fie egala la rotile de pe fatza.

aceasta este roata de pe dreapta

post-12578-1180885720_thumb.jpg

post-12578-1180886143_thumb.jpg

Modificat de Tiesto24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal'tare man!

Roata asta: post-4234-1180890096_thumb.jpgare tamburii de frana de pe spate ( de la ceva masina care are latimea de ferodou inentica cu brotacu) si nu sunt originali ( adica de broasca de pe spate, datorita decupajului in forma ovoida) . Originali sunt de la roata ailalta!

Modificat de soryn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de lamurire sorin, sunt curios ce o sa gasesc cand dau jos taburii de pe spate :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!