Jump to content

Display BC - linii verticale lipsa


B-52-JGP
 Share

Postare recomandată

Florin ar trebui sa aiba, ia legatura cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    21

  • C o s m i n

    19

  • B-52-JGP

    17

  • RO-VW

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

georgianlaurentiu50

SALUT ! CUM POT SA IMI RESETEZ COMPUTER-UL DE BORD? IMI APARE SERVICE IN 2300 KM . SE POATE RESETA DE MINE SAU TREBUIE DUSA LA SERVICE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

De mult timp am probleme cu Maxidot-ul dintre ceas-uri. Nu stiu ce model este, are toate functiile active (range, consum instant) imi afiseaza si ce track ruleaza si alte informatii. Problema este ca au disparut dungi intregi de pixeli de pe intregul ecran, devenind de necitite anumite cifre. Am observat ca de la caldura se diminueaza si intensitatea foarte mult. Se poate repara cu un kit de reparatie de pe ebay de 40 de Dolari? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai scule si indemanarea necesara se repara. .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie inlocuit afisajul........ alta solutie nu avem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am o problema cu acest "instrument cluster" ce ma deranjeaza pentru ca este mereu in ochii mei: ecranul de la computer-ul de bord are unele linii de pixeli care nu functioneaza sau se aprind foarte slab. Stie cineva cat costa sa inlocuiesc acel ecran ? Este riscant? Atasez o imagine ca sa vedeti la ce ma refer. Multumesc mult.

post-107964-0-17023000-1349436496_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 100e.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stie cineva cat costa sa inlocuiesc acel ecran ? Este riscant?

riscant nu are de ce sa fie, daca stii ce faci si ai si ustensilele necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru raspunsuri. :icon_thumleft:

O sa fac aceasta reparatie cand imi va permite bugetul, deocamdata trebuie sa imi pregatesc masina pentru iarna: instalare de scut sub motor si anvelope de iarna. Deci probabil in noiembrie sau decembrie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

salutare, scuze ca dezgrop acest topic! am si eu aceeasi problema, pe display am dungulitze intrerupte seara iar in timpul zilei abia ca nu se mai vede nimic... unul printre primele lucruri pe care le-am observat la Passat-ul meu cumparat recent. Am citit topicul, foarte utile informatiile prezentate!

Atasez o poza, daca cineva imi poate spune ce tip de ecran am, daca trebuie schimbat doar clusterul sau tot ecranul as fi recunoscator. 

De asemenea, imi poate spune si mie ce informatii "pierd" daca ecranul este uzat, in afara de consum? la cate chestii am de chimbat acum, sincer nu ma stresez, doar vroiam sa stiu ce informatii afiseaza acel display? sa fie oare si acel senzor care te avertizeaza cand trebuie sa pui ulei, sau ceva la motor?

Stima, Marius

post-124950-0-85761700-1378742056_thumb.

Modificat de marius_guitar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, scuze ca dezgrop acest topic! am si eu aceeasi problema, pe display am dungulitze intrerupte seara iar in timpul zilei abia ca nu se mai vede nimic... unul printre primele lucruri pe care le-am observat la Passat-ul meu cumparat recent. Am citit topicul, foarte utile informatiile prezentate!

Atasez o poza, daca cineva imi poate spune ce tip de ecran am, daca trebuie schimbat doar clusterul sau tot ecranul as fi recunoscator. 

De asemenea, imi poate spune si mie ce informatii "pierd" daca ecranul este uzat, in afara de consum? la cate chestii am de chimbat acum, sincer nu ma stresez, doar vroiam sa stiu ce informatii afiseaza acel display? sa fie oare si acel senzor care te avertizeaza cand trebuie sa pui ulei, sau ceva la motor?

Stima, Marius

 

- toate informatiile legate de consum

- avertizarile - legate de temp apa, ulei, carburant, placute.

- post radio.

 

Oricum se rezolva cu inlocuirea afisajului - cu unul nou, varianta revizuita - nu o sa iti mai faca probleme pe viitor - dureaza cam o ora totul - dat jos ceasurile, inlocuit afisajul, recalibrat, montat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare.Stiti pe cineva care schimba display de BC in Pitesti,Bucuresti sau Valcea?

Modificat de dragos_nik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti sunt sigur colegi pe forum care fac asta,trebuie doar sa iti raspunda unul dintre ei si te rezolva.

 

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau sa cauti la Prestari servicii :soothe[1]:

 

putem rezolva problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut

Care e diferenta intre aceste 3 tipuri de display?

Ca la pret este.

Toate cele bune

post-9400-0-03336600-1403515091_thumb.jp

post-9400-0-58283500-1403515096_thumb.jp

post-9400-0-40982500-1403515185_thumb.jp

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in functie de modelul de ceasuri.

 

primul nu e de VDO chiar daca asa scrie in numele lui.... al doilea e o varianta urata.... si al trei-lea, il copiaza pe cel original.

 

recomand asa ceva 

 

http://www.ebay.com/itm/Oem-VDO-AUDI-VW-Lcd-Instrument-Cluster-Display-A2-A3-S3-A4-S4-RS4-A6-RS6-Cluster-/251565356276?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a9276b4f4&vxp=mtr

 

http://www.ebay.com/itm/VW-AUDI-VDO-MFA-FIS-Tacho-ersatz-Display-Anzeige-fur-VDO-Kombiinstrument-/181440860357?pt=DE_Autoteile&hash=item2a3eb7d0c5

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut

 

este cineva in timisoara care sa schimbe dispay maxi dot pentru o skoda octavia 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria prestari servicii, din cate stiu eu nu este nimeni pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Ca-i analfabet chinezul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La toți care vând display-uri pt maxidot scrie fraza asta. Deci pot să-l cumpăr liniștit și să-l lipesc fără vreun "driver"?

 

vad ca nu sunt asa bune...

Modificat de Ratonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!