Jump to content

Vreau o suspensie mai rigida.


Swat Cat
 Share

Postare recomandată

nu stiam unde sa postez, asa ca am postat aici.

ce parere aveti de kitul de suspensii KONI STR.T pe golf V. are cine asa ceva montant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Swat Cat

    50

  • Bogdan_wrc

    23

  • claudiu_83

    23

  • alexhitman2000

    23

Eu am Koni Sport Kit 1130.

STR.T fiind un nivel mai jos si lipsindu-i reglajul de duritate, ma astept sa fie foarte asemanatoare cu a mea relgata undeva spre tarie medie.

Eu sunt multumit de al meu kit Koni, sta bine pe viraje, este mult mai putin subviratoare decat suspensia sport cu care a venit masina din fabrica dar si mai silentioasa si confortabila in acelasi timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe tine cat te-a ajuns kit-ul de koni ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe tine cat te-a ajuns kit-ul de koni ?

Din cate imi aduc aminte in jur de 2100lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un prieten care si-a pus pe un g 4 tot koni 1130 ,sa schimbat e o alta masina ,sper ca in scurt timp sa-i fac tot acelasi cadou Leului meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare , vreau sa imi schimb amortizoarele si am 2 ofete bune .ce sa iau sasch sau bilshtein ? Ca sunt in ceata totala , care sunt mai bune ... pe mine nu ma intereseaza nici sa imi clantane dintii in gura .. da nici barca sa nu fie. Astept raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are cineva probleme cu biletele si captele de bara ???? ma dispera.... abia le-am schimbat si deja dupa 4 luni a aprut un joc.... si eu ma gandeam sa trec de pe 15" la 17 " la rotii.... in ritmul asta cred ca le prind cu fluture si le cumpar la kg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Swat cat - inc4ac sa ocolest gropile, chiar si canalizarile cu bordura mica. Eu unul am mers 2 ani cu kony -5 pe un espero si nu am schimbat nimic, si de 10 lun cu kw-4 pe golf si nu-mi troncane nimic. Si la golf am roti pe 17 cu talon pe 40.

in legtura cu bucsele poliuretanice....eu sunt f multumit de ele. Masina-mi sta mult mai bine pe curbe, se comporta mlt mai bine cand vreau sa ocolesc ceva din scurt, si la viteze mari mi se pare mult ma stabila fata de cum era inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

pana la urma m-am hotarat... vreau sa imi iau bara anti-ruliu fata spate.. ca sa inchid pachetu de suspensie sport

ce imi recomandati? si cam la ce pret sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anti ruliu= bara stabilizatoare :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiam :P dar nu am avut timp sa caut pe siteul ala. si weichers face din cate stiam eu si asa ceva. imi luasem pt Golful anterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e diferenta mare cu ele puse? mai supra vireaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am apucat sa o montez ca am vandut masina cu ea in portbagaj. astept sa zica altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

inafara de racing nick ... cine mai aduce.... sau de pe ce site as putea sa comand un set fara spate bari stabilizatoare eibach

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thx... dar nu trimit in Romania....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cine este interesat pot aduce suspensii,arcuri de la kw,weitec,hr,koni,eibach,ap,gts.

pt detalii pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

au venit :)

ce i-am mai injurat la montare lor pe spate... si cand am vazut ca trebuie sa cobor cadru motor pt monatare pe fata am inebunit...

dar a meritat...

post-4720-1253793520_thumb.jpg

post-4720-1253793524_thumb.jpg

post-4720-1253793642_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si, impresii? :D

Cum se simte masina dupa upgarde?

S'a redus mult din ruliu?

Comportamentul subvirator se mentine?

Ce suspensie ai pe masina?

Bieletele antiruliu stock sant din plasteic sau metal?

Adica asa bieletaarplastic.jpgw100.png sau bieletaarmetal.jpgw100.png ?

La ce bani te'a ajuns afacerea?

De la RacingNick le'ai luat?

Din dorinta de a reduce subvirarea, eu am cumparat/montat doar bara stabilizatoare spate. Am ales Eibach de 25mm. Asta in conditiile in care, pe fata, masina are stock bara stabi de 23mm, iar bara de torsiune integrata in puntea spate este de 21.7mm.

Ca prime impresii, pot sa spun ca s'a redus ruliul, masina se simte mai inchegata pe viraj. Per total transferul de mase in viraj este mult imbunatatit. S'a diminuat si subvirarea. Iar atunci cand fortezi intrarea in viraj, masina trece in "tripod mode". :P

Ca un prim dezavantaj as mentiona, ca trebuie avut grija la intrarea puternica in viraj cu anvelope reci, sau pe aderenta scazuta (mult praf, ploaie) - in acesta caz masina devine supraviratoare. Deci ESP On recommanded. :lol:

Nu am avut ocazia sa testez foarte mult, dar sant multumit de 'achizitie'.

Numai bine!

Modificat de Predator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai credeam ca o sa rezolv comportamentu-l SUPRA virator... si acum parca e si mai pronuntat :icon_thumright:))

am bilstein b14 pe ea ... si bielete de plastic....

oricum se simte altfel... e mult mai tapana...de parca as avea arcuri mai tari

le-am luat de la racing nick cu 350e

acum am 25mm fata 25mm spate... nu este ceva exagerat parca se putea sa fie si mai rigida (sau poate am eu ceva pe creier)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man, tie iti SUPRAVIREAZA masina ? ;)

Esti sigur?

Eu nu am intalnit masina pe platforma asta care sa supravireze...Defapt foarte rare sant automobilele cu arhitectura motor fata si tractiune fata, care sa nu subvireze...

Numai bine!

Modificat de Predator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!