Jump to content

Harta Gps


Eto
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare si nu stiu unde sa o postez sper ca aici e ok.

So...vreau sa ajung in Paralia Katerini. Cand dau adresa pe pda cu harta igo 2006 plus actualizata cu versiunea 28 martie 2007 nu-mi gaseste decat 3 adrese in katerini si desigur absolut nici un hotel! Nu stiu cum sa-l configurez si nici nu stiu cum sa-i dau sa treaca prin kulata. Am ceva manual de instructiuni in format pdf dar maine noapte plec si sunt prea obosit sa inteleg ceva. Ma poate ajuta cineva sa-l configurez cum trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Osi

    5

  • myllenyum

    4

  • hbogdan

    4

  • krazyeone

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

harta pentru grecia de la igo e slabuta rau de tot, in plus nu are nici macar drumurile importante din halkidiki. daca ai timp, fa rost de destinator 6, cu un mic update la harta greciei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultima harta este: Greece_2007.01_070515.fbl , are 17 mb

Fata de Igo, Destinator mi se pare f greoi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca a aparut Igo-ul 3D ??

Eu citisem pe undeva ca va apare in vara 2007 ?

nngigo8cityscapelw2.th.jpg nngigo8terraindaylightbd9.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pun harta greciei langa celelalte pot strica ceva pe-acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce sa strici, cel mult nu o sa iti mearga harta cu licenta actuala, stai linistit, dc ai harta veche copiazo in alta parte in caz ca nu merge cea noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca a aparut Igo-ul 3D ??

Eu citisem pe undeva ca va apare in vara 2007 ?

Au inceput sa circule citeva imagini si filmulete demo, dar sigur nu a aparut inca.

Se va numi i-Go 2008, dar asta nu insamna ca n-ar putea sa apara inca de anul asta.

Asteptam cu nerabdare :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

salutari, am si eu o intrebare in legatura cu iGo-ul.

am iGO myWay 2006Plus, din 26Martie 2007 si am vazut ca are functia de avertizare la camere fixe. am activat-o dar nu se intampla nimic. imi poate spune cineva unde am gresit?

e setat enable safety cameras -on si audible warning - when approaching

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipseste fisierul cu speedcams. Vezi in topicul asta, pe link-ul pdi.romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hbogdan: thx for the fast reply & help.

ideea e ca iGo le are la PDI, la Transportation/General trecute pe toate de pe DN1 de exemplu. in modul harta apar dar cu cateva sute de metrii inainte si nu te anunta nici audio nici nimic la ele.

imi puteti spune de unde pot seta ca un PDI facut de mine sa fie vizibil de la Xm/Km distanta?

stiu k miomap avea asta daca nu ma insel. merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nop. Trebuie definite alertele General Settings - Alerts - Enable Safety Cameras si apoi instalat fisierul speedcams.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am si eu o intrebare, hartile astea meg si pe myguide? din cat am vazut ca hartile care le contine el sunt cu extentie .fbl

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg pentru ca este o clona de IGO. DAr pentru a putea pune alte harti fata de cea ai pe aparat iti trebuie alte licenta, iar licenta nu o poti schimba pentru ca este "legata "de card si aparat. Pentru asta trebuie sa gasesti un C**** al programului dupa care poti pune ce vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci pentru Mio C520 pot pune hartile de la I-Go?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate nu am inteles eu bine din ceea ce am citit pe aici dar eu am primit, cadou, un Myguide si parca nu e chiar ok harta, ce as putea pune , cel mai bun, pe el. sunt novice in aceasta arie deci nu va suparati pe mine. multumesc :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Din cate inteleg MIo( sau Igo) sunt cam cele mai recomandabile ca si harti pentru Romania. Ma intreb, exista si versiune care merge si pe PC? Sau doar pe PDA? Sunt cumva si altele la fel de detailate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ma ajutati si pemine in legatuta cu cardul meu: am vrut-l sa actualizez si am sters hartile care erau pe el si am pus altele dar nu au mers, asa ca le-am pus pe cele care erau innapoi dar nu ,mi le mai recunoaste nici pe acelea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca trebuie "actualizat" si fisierul "license.db" (are vreo 13kB si e in radacina principala). Poate ti l-ai sters din greseala.

Asta in ideea ca ai i-GO sau MioMAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Ati incercat noua harta a Romaniei ? Sunt curios daca ati gastit ceva noutati.

Romania_2007.07_071002.fbl size: 13.679.096 byte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati AICI: harti multe :) .

Si mai aveti si actualizari importante - clic aici

Totodata, pe forumul masinii romanesti e un topic dedicat PNA/PDA excelent.

Sper sa nu se considere ca fac reclama, e pura informare.

Nu se considera reclama dar se considera "incurajare de piraterie software". De aceea am sters link-urile. La urmatoarea incercare de genul asta, primesti warning.

Modificat de Rapier
stergere link-uri catre soft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link-ul catre actualizari camere nu era catre nici un soft, e un site free.

In fine, nu am vrut decat sa ajut. Dau detalii in MP.

Rapier, un singur lucru: felicitarile sa fac in public, cearta doar in privat. E regula de aur la bunastarea si psihicul membrilor de pe acest forum. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

De unde pot sa imi fac si eu rost de harta Romaniei si Ungariei?pt un Navman 40i are inclusa pe el harta europei de vest, europa de est nu o are deloc. merci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa nu o poti pune pentru ca nu exista.... Intra pe site-ul celor de la navman si vezi daca au facut asa ceva, eu nu am reusit sa gasesc nici un detaliu despre romania in hartile furnizate de ei.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!