Jump to content

Jante Passat B5/B5.5


BogdyS
 Share

Postare recomandată

Cu 205 o sa fie peste marginea de la aripa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 anvelopele de 195/60/R15 sunt mult prea mici...

La 195 ar trebui sa ai 65 nu 60, de aceea se par mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna observatia, dar cred ca are 65, numai ca a scris gresit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nu..jantele cu et 33 sunt de 195/60/15..au anvelope de opel;cred...

ale mele au 195/65/15, si mi se par mici, daca le pun pe astea si mai mici n-am facut nici o afacere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de jantele astea?o sa le cumpar luni ca si asa imi trebuie cauciucuri si astea sunt cu tot,jantele si cauciucurile sunt de anu trecut,numai un sezon a circulat omu cu ele.in poze arata super bine,sper si in realitate.au fost montate tot pe un Passat ca a meu deci se potrivesc...despre ET nu am nici o informative.

http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/kfz-zubehoer-motorradteile/winterreifen-alu-komplettraeder-195-65-r-15-69019810?adId=69019810

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca gusturile nu se discuta, dar eu n-as pune orice jante aftermarket pe Passat.

Nu e vorba doar de bani. E vorba si de cum aranjeaza ele masina.

Iar azi gasesti orice model de janta oem la preturi bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am achizitionat jantele ce le-am pus mai devreme cu cauciucuri de iarna si azi sunt fericitul posesor al acestora http://www.original-felgen.com/8e0601025z17.html pe 15 zoll cu capace de vw.cel de la care le-am achizitionat si-a luat Road America.pretul a fost de 140 E plus drumul vreo 15-20 euro dar merita zic eu pretul.arata foarte foarte bine,sunt aproape noi.Sincer ma gandeam sa imi iau Road America in primavera dar cand am vazut pretul nu am rezistat si am pregatito si pentru vara.

 

 

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Intrebare de nestiutor...

Pe un Passat 2003 1.9 tdi 130 cp Highline as putea pune jante pe 15 inch? Si daca da ce marime, pt ca am auzit de la anumite persoane ca ar fi prea mici pt discurile de frana actuale ale masinii (care sunt mai mari la versiunile de echipare superioare versus trendline spre exemplu)

 

Mentionez ca masina are acum anvelope 205/55/r16

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are treaba.... e vb de variantele de motorizare.

 

101cp vs 131cp vs 150cp/2500 cmc.

 

deci, poti pune linistit jante de 15 inch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare se potrivesc jantele pe 16 model road america de passat b5,5 pe passat 2009?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu mai ai multe piese de vanzare ma?

Compara ET-urile si vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare se potrivesc jantele pe 16 model road america de passat b5,5 pe passat 2009?

 

se potrivesc..... ca arata cum arata - e un fel de downgrade... asta e dupa gusturile fiecaruia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer,mie toate modelele de jante passat b6 mi se par un downgrade.chiar passatul insusi.no offense

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta iti place sa crezi..... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa mi s-a parut si mie pana anul trecut cand am condus unul timp de 3 saptamani, zi de zi. An 2008, 1.9 TDI.

Mult mai silentios, mai putine vibratii, parca o idee mai puternic. Jante de 17" cu anvelope de iarna, foarte confortabila :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit sa cumpar un set de jante noi pentru masina mea ,eu zic ca sunt la un super pret[300euro] si sunt Road America cred,o sa atasez poze mai jos .

Ce am uitat sa il intreb pe proprietar ce ET au aceste jante,stiu ca sunt pe 15 cu prinderea 5x112.

Cam ce ET ar putea sa aibe aceste jante si daca se potrivesc pe passat B3 din 99?

Acum am pe masina in cauza jante Adelaide 7jx15 h2 ET45!

post-125405-0-78096600-1386521247_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jantele nu sunt Road America.... sunt tot model de B6. Merg la Passat-ul tau - care se mai numeste B5 sau 3B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze am vrut sa scriu b5,gresala mea,o sa il intreb pe proprietar toate datele incusiv J-eul si o sa revin cu informatii!

insa ma intrebam e posibil ca B6 sa fie echipat cu jante pe 15?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu tre sa mai ceri date, se potrivesc. Am eu pe B5.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am cumparat jantele de care vorbeam mai sus ,insa sunt nelamurit intr-o privinta?

as vrea sa te intreb Cosmine ce masuri sunt jantele tale pentru ca ai zis ca sunt identice cu acestea pe care le-am cumparat eu,acesta au 6,5j x 15h2 et50si ce m-a frapat [am vazut acum deci nu mai am ce sa fac]ca sunt fabricate in China ,se poate sa nu fie originale?

jantele ce am pe masina acum sunt fabricate in Spania!

Cosmin la et 50si cauciucuri 205/60/15 e posibil sa atinga pa undeva ,caci am controlat cu janta pe masina si mi s-a parut caci ramane cam putin spatiu intre janta si fuzeta fata de jantele care le am acum pe masina?

jantale tale unde sunt fabricate?

rog sa ma scuzati pentru atatea intrebari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele din poza nu sunt Road America. Posibil Cosmin nu a fost atent si la poza ci doar la ce ai scris tu de aia a spus ca are el. De fapt el are Road America pe fosta masina, b5. Acum in ce priveste tara fabricatiei, daca are cod de original pe ea e OEM, daca nu sunt replici.

Cat priveste ET-ul e cam mare, e de Audi si va intra jante/roate cu totu mai mult in interior sub aripi. O solutie ar fi sa ii pui distantiere ca sa arate mai bine. Parerea mea personala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au un cod vo130 si sigla de la vw ,o sa atasez poze cu ce scrie pe ele,am cautat in baza de date din linkul de postat mai sus si nu se regaseste acest tip de janta,daca ar putea cineva sa imi spuna cum se numeste i-as fii recunoscator.

Mihai oare cu distantieri va influenta cumva stabilitatea masinii ,adica in rau ,sa fie mai instabila ca prima data?

post-125405-0-10092600-1387056200_thumb.

post-125405-0-41623500-1387056213_thumb.

post-125405-0-77733100-1387056236_thumb.

post-125405-0-08173500-1387056256_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele nu is road america,road america is pe 16 nu pe 15

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, nici nu m-am uitat la poza cand ai spus ca sunt road america. 

ET50 e foarte mare, ai toate sansele sa atinga fuzetele pe fata, respectiv amortizoare pe spate. Pune distantieri de 15mm pe toate rotile si o sa fie bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!