Jump to content

Cat am platit la service


Pompiliu
 Share

Postare recomandată

Cam mare manopera , mi se pare mult in functie de cat a costat releul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat:

- amortizoare fata Sachs pe gaz (+rulmenti + falanse)

- arcuri fata

- discuri de frana fata

- placute de frana pe toate rotile

- reglare unghi de fuga

Piese: 1450 RON

Manopera: 350 RON

Timp de lucru: aprox. 7ore

Atasez harta cu localizarea service-ului :vaidecapulmeu:

post-12154-1216277328_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat discuri fata/spate, placute fata/spate, bucse punte spate golf 4 - piese 1250 ron volksman, manopera 250 ron WEST SERVICE 2000, pe langa delea veche ( strada mieilor nr 12)- mecanicii sunt din echipa de raliu a lui Titi Aur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat ieri 18.07.08:

-kit distribuitie + pompa de apa 750 ron

-schimb de ulei castrol magnatec 5l 5w- 40 185ron

-filtru de motorina 40ron

-filtru polen 20ron

-filtru de ulei 20ron

-bielete de directie 70ron(buc)

-tije antiruliu 40ron(buc)

-flanse amortizor 47ron(buc)

-bucse bara stabilizatoare 10ron(buc)

-bucse brat inferior partea din spate 52ron(buc)

-antigel + lichid servo(pt completat) 58 ron

-lichid de frana 0.5l 23ron

Total piese 1.500 ron

Manopera 700 ron :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat discuri fata/spate, placute fata/spate, bucse punte spate golf 4 - piese 1250 ron volksman, manopera 250 ron WEST SERVICE 2000, pe langa delea veche ( strada mieilor nr 12)- mecanicii sunt din echipa de raliu a lui Titi Aur.

Cam scump . Ma refer la piese . Pe mine m-au costat discurile de pe spate cu tot cu placute 200 RON !!!!!!!! In cazul tau m-as fi orientat mai bine si ma incardam pana in maxim 800 RON pentru piese :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Compresor SH(1000RON), pompa instalatie spalat faruri(200 RON) + manopera am platit 1850 RON

Reprezentanta VW din Bistrita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate e un pic cam scump dar am preferat sa iau ceva un pic mai bun decat originalul. Tu ce firma ai luat discurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
catalin_neagu

salutare

in prmiul rand imi cer scuze pentru lipsa de cunostinte.

am dus la reparat o bora TDI, si am cerut scimbarea placutelor spate, mecanicul a scpus ca are nevoie si de curatarea si reconditionarea tetrierelor (sau asa ceva), o piesa ce cica rugineste de la apa.

pentru schimbarea placutelor si reconditionarea acelor pise mi s-a cerut 200E, spunand ca o astfel de piesa era cam 200E si aveam nevoie de 2 pentru spate sa le schimb!

ce spuneti mi-a cerut mult, era obligatoriu sa fac si acea reconditionare?

cam cat ar fi trebuit sa coste o schimbare de placute normala?

multumesc!

Modificat de catalin_neagu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat:

Filtru aer Mann 70 ron

Filtru Polen Mann 40 ron

Filtru motorina Mann 90 ron

toate luate dintr-un magazin de piese auto...

Manopera a costat o sticla de vin...am avut noroc:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbate ieri discurile si placutele la un service in Berceni.

770 RON - discuri Brembo si placute Textar fata si spate

300 RON - manopera si cca. 2 ore in service

Total ~ 1100 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Flatbone

Piesele respective poate isi fac banii . Dar manopera 300 RON ? Mi se pare foarte mult . Mie mi sa cerut pentru schimbarea placutelor si discurilor 150 RON . Orice e posibil . Poate or fi astia din Botosani mai flamanzi dupa bani :icon_cry:

Modificat de c_gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.. probabil ca e mult, nu am mai verificat cam cat costa o operatiune de genul asta .. am vorbit direct cu omul si asta a fost. Ma multumesc cu faptul ca am luat piesele la un pret bun (de la Volksparts) si ca omul a montat piesele mele cu mine respirandu-i in ceafa. Cu ceva timp in urma mi-a schimbat bucsele pe fata pentru 150 RON .. la fel, habar n-am daca e mult sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Schimbat ulei si filtre (aer,polen,ulei,benzina) . Am pus ulei Castrol SLX 5W-40 , 4L - 148 RON , introdus 3,3 L si filtrele marca BOSCH pretul acestora la un loc fiind de 130 RON . Manopera este gratuita . Sunt f multumit :P Cine este interesat si e din Botosani service-ul este langa ACR pe centura .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

o intrebare multumit de ulei ? daca nu ai putea incerca Mobil 5w 50 race formula e 180 ron dar ... merita banii :P

Schimbat ulei si filtre (aer,polen,ulei,benzina) . Am pus ulei Castrol SLX 5W-40 , 4L - 148 RON , introdus 3,3 L si filtrele marca BOSCH pretul acestora la un loc fiind de 130 RON . Manopera este gratuita . Sunt f multumit :) Cine este interesat si e din Botosani service-ul este langa ACR pe centura .
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt multumit ! Cu asta raman :) Pana la urmatoarea schimbare daca motorul va merge ok atat ca si pe timp de iarna tot pe SLX voi merge si data viitoare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

4 bucse fata plus o bieleta ( nu stiu de pe unde ) plus bucse spate ( ambele ) 1200 ron 570 RON(6 bucse plus nu stiu ce suport 200 RON plus Lichid Frana si niste surubele ) piesele, restu manopera si setari directie.

Set stergatoare fata originale 95 RON

Revizie - Schimbat Filtre ( toate ) plus UleiCastrol 5w 40 - 700 RON

Scorpion Focsani - Cam scumpa ora de manopera dar na avand in vedere ca vroiam service calumea s-a meritat zic eu.

LE: Da scuze ULEI ;) Ma gandeam la lichidu de frana :beerchug:

Modificat de LordBlade
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulei Castrol sau ce anume ai pus ? eu am avut ulei MOTUL cand am venit din Germania si pot spune ca mi se pare foarte bun nu prea am ce reprosa dupa aproape 8000 de km inca arata bine (2000 prin Germania si pana in Romania) acum as vrea sa pun 5W 50 Race Formula Mobil 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat distributie alh 90 cp: piese 630 lei adica curea conti, pompa apa hepu germania si role ina. manopera 220 lei timp lucrare 3 ore. separat inlocuit flanse + rulmn la amortizoare fata piese au costat 90 lei si manopera 90 lei. ulei castrol in magazin in cta magnatec 5w40 4l platit 145 lei.

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ByG : ca ulei am pus : Castrol SLX 5W-40

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare ... nu am gasit nici un topic de acest gen asa ca o sa postez aici

am si eu un golf 4 motor 1.4 16v 2003 tip BCA si as fi interesat sa stiu daca se poate pune suflanta pe acest tip de masina . in mare stiu k oricum trebuie schimbata cutia planetarele si cam atat.

le multumesc tuturor celor ce imi pot da un raspuns despre aceasta operatiune.

sper sa imi puteti da mai multe detalii despre cum s-ar putea efectua aceasta operatiune sau eventual daca ar fi posibil sa schimb motorul cu unul de golf 5 TSI 140cp.

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On Topic: Schimbat filtre + ulei Castrol + mana de lucru 400 roni, acum 4 luni.

Verificat ulei cutie viteze,verificat injectoare,verificat bujii incandescente, completat acid baterie, curatat turbina + EGR(care vad ca acum ar trebui schimbat cu unul nou) 350 roni

Toate interventiile au fost facute de baiat care a lucrat la Porche si acum si-a deschis propriul atelier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat discuri de frana BREMBO fata spate si placute FERODO total cost 680 lei

manopera nu am platit k le-am schimbat cu ajutorul unui prieten :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat au costat doar discurile pe fata ?

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu stiu ca le-am cumparat de la un prieten de la magazin si mi-a facut discount si nu m-am uitat pe factura sa vad cat a costat fiecare in parte dar parca ... numai discurile au costat cam 500 de lei ... dar nu bag mana in foc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

capacel spalator faruri stanga -44,4

vopsit in culoarea masinii+montat = 30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!