Jump to content

Cat am platit la service


Pompiliu
 Share

Postare recomandată

pe bascula unde se prind pivotii, gaurile parca sunt ovale. Daca nu sunt pusi cum trebuie iti tocesc cauciucurile pe int sau pe ext

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr adevar mecanicul mi.a spus sa fac directia masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat rulment fata 75lei+141lei rulment SKF,reglat unghi de fuga 75lei.Trebuie reglat unghiul de fuga dupa schimbarea rulmentului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Schimb ulei+filtre si discuri+placute fata 700 ron. Ulei Mobil1, filtre Mahle, discuri+placute TRW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb ulei+filtre + termostat Whaler + 1 bujie Beru - total 320lei

Manopera 60lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 1/28/2015 at 22:17, rcs66 a scris:

Schimbat rulment fata 75lei+141lei rulment SKF,reglat unghi de fuga 75lei.Trebuie reglat unghiul de fuga dupa schimbarea rulmentului?

Da.Eu am facut unghiul de 2 ori si tot bagata o vad roata...pe aparat ok,uzura nu am observat.Ps.-am pus boloboc pe roata si e cum zic eu,EI ca nu ca e bine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Schimbat filtru ulei + 3l ulei + spalat motor (dupa ce a crapat vechiul filtru, pe o autostrada din Austria) 150 de euro. 130 de euro a costat remorcarea si transportul la cel mai apropiat service VW (aprox. 5 km).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut,

Mi s-a cerut manopera pentru schimbat: bucsa confort, bucsa bara stabilizatoare, bielete antiruliu, cablu frana de mana = 260 Lei  

Mi s-a parut cam mult mai ales ca tot atat ma duc si piesele ... astea sunt preturile sau e mult ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VolkswagenManagement

Ce spui tu acolo te duce la vreo 2 ore de lucru, depinde de service/mecanic.

Eu zic ca nu e mult.

Eu am schimbat capetele de bara si arcurile de la etriere spate si mi-a luat 150 de lei si a lucrat juma de ora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Schimbat bucse punte spate + telescoape spate + discuri frana spate + placute frana spate = 300 lei manopera, 750 lei piesele. Mecanic privat, lucreaza acasa, Timisoara, lucrez cu el de pe vreama oltcit-urilor :). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!