Jump to content

Cat am platit la service


Pompiliu
 Share

Postare recomandată

Am vazut on thread la rubrica SEAT si mi se pare o idee buna...in caz ca este deja...scuze..nu am gasit..

Ideea este ca fiecare care trece pe la service sa scrie cat a platit pt problema remediata...asa putem sa ne facem o idee la preturi in caz de nevoie.

PT schimb ulei si cele 4 filtre la Bora 1.9 TDI PD (74KW) m-a costat 500 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu spui si la ce service n-ai facut nimic. Plus de asta cred ca ar fi mai ok in aria dealeri si service-uri. E drept ca pe mine ca si pe tine ne intereseaza doar golf 4 si bora intrucat din astea avem. Parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum am zis...la seat este...si nu pe dealeri...nu e vorba de dealeri neaparat doar ca sa stii un pret...

Timisoara vis-a-vis de Pompieri spre sag la Castrol :\

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am schimbat la un dealer Seat bucsele la brate. 4 bucse 140 lei si cu tot cu manopera si TVA = 320 lei. Asta dupa 20.000 km fara nici o alta cheltuiala cu piesele si fara a rata gropile mi se pare extrem de putin. Ma duceam la o iesire la pensie si nu am mai stat sa fac bracajul dar maine va spun si cat este si asta (50-200 lei cred).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta, schimb ulei Castrol 5W40, filtru aer, filtru ulei, verificari directie, total 280 RON cu tot cu manopera.

Service Autovalex, Alba Iulia. Manopera a fost 30 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat burduf planetara, bucse bara stabilizatoare, bucse mari bascule: manopera 170 RON.

Schimbat ulei Castrol 505.01 si filtru Mann: manopera 30 RON.

Constanta, la mecanicii mei (service autorizat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ne zici si noua care sunt "mecanici tai (service autorizat") ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat ieri la un service cu "pretentii"(HOTI, nu ma refer la preturi ), ulei castrol 505.01 65 lei /litru, filtru de aer mann 40 lei, filtru polen carbon mahle 70 lei, filtru combustilbil 50 lei, filtru ulei mahle 37 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ulei pt PD Castrol am gasit la 50 RON litrul in TM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat filtre:aer,polen,benzina,ulei+schimb ulei,montat protectie contra-aripa sau cum s-o numi acel plastic

Filtre MANN-AER:65,24 RON

-ULEI:16,77

-BENZINA:30,42

-POLEN:54,67

Ulei Castrol TXT Softec 5W40 (4 litri)-200 RON

Contraaripa (nu prea sunt multumit de ea,chiar daca s-a potrivit perfect) -50 RON

Manopera- 28 RON

Cred ca Adaosul comercial la piese e de 30%.

Service MINITEHNICUS, Str.BD.Regina Maria 68-78,Sector 5 (aproape de catedrala Sf.Dumitru)

Nr. Tel.021.336.95.42

Am mai schimbat si o bobina de inductie la un <Meserias>:

Bobina BOSCH :170 RON

Curatat Bendix electromotor(ptr ca nu se retragea la timp), cu totul manopera 50 RON

Ce parere aveti de deschiderea unei fabrici de piese auto sub licenta VW.Am auzit ca o vor deschide undeva prin Craiova.Mai poate cineva sa-mi confirme, sau este doar un zvon!!!!!!!!!!!???????

Modificat de catalin159
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sdhimbat ulei Mobile 1 10W40 + filtru de ulei - 140 RON (la un service din cartier). s-a lucrat foarte curat, rapid si ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ne zici si noua care sunt "mecanicii tai (service autorizat") ?

Dan Pisica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

platit 70 euro placute fata originale lucas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul lucru facut saptamana trecuta: 5l ulei Castrol TXT 5W40 ~ 160RON, filtru Bosch ~ 20RON si manopera 20RON (inclusiv test VAG-COM) la un service micut din Tg-Mures(Sancrai) (daca intereseaza pe cineva PM).

Atentie ! Chiar ieri vorbeam cu un membru al forum-ului si imi zicea ca la reprezentanta Skoda la service i-au pus filtru de polen Uniflux care este cam slab calitativ. Deci nu va incredeti intotdeauna ca service-urile autorizate vor pune numai piese de calitate.

Referitor la filtre va recomand si cand mergeti la magazin sa cereti Bosch sau Mann (au preturi cam mari) care sunt foarte bune, in comparatie cu altele dar nu cele mai bune, asta daca tineti la masina voastra :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul la ulei mi se pare cam micut.Eu am luat 4 litri cu 200 ron tot Castrol

De ce?

Are vreo importanta "Made in......."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e ulei pentru benzinar. Al lui e pt. Diesel. Conteaza si asta. Eu am luat saptamana asta 4l de ARAL cu 150 roni, dupa care am observat ca e 505.00, pt non-PD. A doua zi l-am dus inapoi si am luat exact acelasi ARAL 5W40, dar pt PD (cod 431) 505.01 mai scump cu 70 de roni. Ambele made in germany. Deci e o diferenta.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ulei pt PD Castrol am gasit la 50 RON litrul in TM

in baia mare am cumparat eu cu 39 lei/litru,despre manopera nu se pune problema pt. ca eu imi fac schimburile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Schimbare pivot dreapta: manopera 50 RON + piesa 70 RON. Piesele volksparts,manopera metrotehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat bucse bara stabilizatoare - bucsa bara stabilizatoare (88 Ron) + coliere ( 22 Ron) = 110 Ron (Reprezentanta VW Quark Motors Timisoara)

Manopera (Lamco Motors Timisoara) = 34 Ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ulei Castrol 505 01 + filtru = 350 RON (manopera "gratuita" = inclusa in pret)

Filtre: motorina Bosch, aer Bosch, polen Mann (cu ceva activ :D ) = 175 RON (la fel cu manopera)

Astea le-am facut pe strada Romana in Ploiesti, vis-a-vis de statia Petrom de pe insuli

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-Verificat instalatie AC 40 RON

-Gasit ambreiajul de la compresor in scut + Montat 230 RON.Daca aveam "norocu" sa nu fie in scut ma mai costa inca 1320 RON :(

La Avia Motors Militari .

Incarcat,verificat instalatia freon - 110 RON la un atelier recomandat de cineva de pe forum langa fabrica de paine de la Grozavesti.

Modificat de edyyy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edyyy unde mai exact este acel service???? Si cat freon ti-au bagat, ca in functie de asta fac pretul. Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat distributia

Inlocuit bandou fata+vopsit

Demontat+repozitionat bara fata

2800 la pbv1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumparat sticla far stanga 50 RON (cred ca era singura din Cluj-N, am umblat 2 zile) manopera inca 2 zile (far fara cleme), eu am schimbat. Nu va recomand, diferenta imensa intre sticle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e :vaidecapulmeu: u am dat pe un cap de planetara 6 mil ... din cauza unui mecanic... si pe 2 rulmenti 5 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!