Jump to content

Seat Leon Cupra 2


roret
 Share

Postare recomandată

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • roret

    16

  • rin

    11

  • TudorM

    9

  • VLADPROBE

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

un pret pentru masinutele acestea?? intre cat si cat ?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-ti configurezi una pe site la Seat daca vrei sa vezi in detaliu. In oferta mea de pret, un Cupra fara optionale costa 21106E CIP si 25116E DDP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

te asigur ca pentru 25.000 euro nu gasesti altceva care sa aiba 240cp , si suta sub 7 s , cred ca leon cupra e o varianta super pentru o masina sport

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e cat se poate de corect. La banii astia iti iei "doar" un Golf GTi cu "doar" 200 de cai. Si parerea mea e ca Cupra arata mult mai spectaculos decat un GTi. Uite n-am verificat cat e un Astra OPC care are tot 240 cai, dar si e mai banal ca design. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce idei aveti pentru tuning pe cupra 2 ?

sau daca merita tuningul pe acest model de masina?

astept opinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce idei aveti pentru tuning pe cupra 2 ?

sau daca merita tuningul pe acest model de masina?

astept opinii

pai ai putea incepe cu o re-softare...apoi...evacuare...filtre sport ...asta asa pt stage 1 :D daca se poate spune asa...

iar apoi poti trece la motor ...modificari hard ...daca nu ti place dupa cele de mai sus :D

dar eu cred ca o sa ti placa :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandesc la o evacuare completa supersprint , un filtru aer BMC ,apoi un ciptuning ABT si o capota carbon

ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare ca masina e destul de personalizata atat prin kitul exterior cat si prin culoare...deci ai putea sa o lasi asa cum e pe dinafara.

La motor ai sa observi dupa o intrebuintare de cateva mii de km (oricum nu se recomanda soft chiar de la 0 km ) ca tractiunea fata e un mare dezavantaj si ca o putere mai mare te va ajuta doar la reprize la viteze mari.

P.S. Ia nu va mai luati de GTI ca se ataca proprietarii care citesc si pe la sectiunea SEAT :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cel putin n-am atacat pe nimeni, d-aia doar era trecut intre ghilimele... As vrea si eu "doar" 200 cp! :lol:

Iar la design, noi ne-am luat Leon ca sa fim diferiti de voi, ca masina e cam tot aia pe dedesubt. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doar curios : Cat consuma un Leon Cupra, urban/mediu/extraureban, mers normal si la blana?

Posesorii poate imi pot satisface curiozitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doar curios : Cat consuma un Leon Cupra, urban/mediu/extraureban, mers normal si la blana?

Posesorii poate imi pot satisface curiozitatea.

normal minim urban 11 ; mediu 10 ; extraurban 9

/blana'' max. urban 18 ; mediu 14 ; extraurban 11 .

-cam atat imi consuma mie , am aprox. 3 000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TudorM: stai linistit ca glumeam mai sus

Eu am mai multi prieteni cu BMW-uri care se crucesc cand vad consumul la 2.0 TFSI ( eu am mediu acum 12,4 numai in oras)iar ei din 17-18 nu ies . Mie motorul asta care echipeaza GTI,FR,CupraR,S3 si A3 ( cu diferite modificari pentru fiecare model)mi se pare cel mai reusit din punct de vedere al raportului consum/performanta/feeling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12.4% in Bucuresti cu 2.0 TFSI?! Pai eu cu 1.6 MPI te depasesc, 12.5% aveam acum 2-3 luni cand aveam viteza medie 16km/h. Intre timp viteza a mai scazut si consumul a crescut. Ce vm ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar eu am 11% cu Ibiza de 1.4 :offtopic:

gata....diseara plec cu metroul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe cei cu TFSI cred ca-i avantajeaza cuplul mare la turatii mici, spre deosebire de cei ca noi cu motoare aspirate. Ei tureaza mai putin motorul in aglomeratii. Cred... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde foarte mult si orele la care se circula pt ca la ore de varf eu nu am scos sub 15% cu al meu 2tfsi! dar e adevarat cand e mai liber consumul e undeva intre 11.5-14%! asa ca nu va abandonati masinile heheh!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul e super la consum

din cate am inteles poate consuma si relativ putin dar si mult

tine ff de modul de condus

si unde folosesti masina

ca daca stai in bucuresti oricum totul e ratat din punct de vedere consum, punctualitate , nervi, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu merg si ziua pe aglomeratie si seara cand e liber asa ca ziua scot cam 15-16 iar seara se regleaza ajungand in final la valoarea aceea ( am si poze pt cine nu ma crede). Normal ca mergand numai bara la bara ar fi imposibil sa scot asa consum. Consum urban inseamna ca nu ies cu masina din oras nu ca o scot numai la ora 2 cand e aglomeratia maxima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am spus ca nu te cred insa chiar sunt curios ce vm ai pentru consumul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci se explica. Oricum, e bun consumul, pana la urma ai 2 l benzina turbo si 200cp :)) La aceeasi vm 1.6 MPI consuma probabil cam ~11%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Viteza medie de 23 de km pt Bucuresti e destul de mare... dar depinde pe la ce ora bantui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi m-am intersectat prin Busteni cu o Cupra2 alba. N-am apucat sa-i vad numarul. Absolut bestiala aparitia. As da oricand un Gti deja banal pe masina aia. Pur si simplu nu poti sa nu o vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!