Jump to content

Seat Leon Cupra 2


roret
 Share

Postare recomandată

salut tuturor,

sunt in asteptarea unui seat leon cupra 2

astept parerile voastre despre alegerea mea si sfaturi utile in exploatare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • roret

    16

  • rin

    11

  • TudorM

    9

  • VLADPROBE

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

off norocosule!!sa ai parte de el! ce culoare l-ai luat? eu zic ca ai facut o superalegere avand in vedere pretul si calitatile masinii!

sfaturi?pai sa ai grija de ea ,sa-i pui benzina buna sa ii faci rodajul bine si din nou sa te bucuri de frumusetea si calitatile lui! m-am gandit si eu sa-mi schimb leonul pe un cupra dar nu o sa pot acum din pacate doar o sa salivez uitandu-ma dupa ele pe strada!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Felicitari pt alegere, dar da si tu mai multe detalii, nu asa cu lingurita! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul este senzatie, doar este cel de pe S3, ce nu mia placut este ca au renuntat la franele brembo, pacat

succes pt alegere si dane mai multe detalii

btw..masina are potential de tuning GRAV!!! succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este alba ,geamuri fumuri , navigatie mare ( stau mai mult in italia ) , xenon si pachet vizibilitate adica full fara trapa pentru ca nu imi place ideea de asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masinii ii sta excelent pe alb! Si eu as fi luat leonul in alb sau in galben, dar culoarea a ramas la alegerea celeilalte jumatati... :D

Cand ti s-a spus ca o sa ai parte de bijuterie? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare masina...iar pe alb arata super..am vazut o cupra la alto...dementiala :) drive safe :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa spun ca te invidiez... cei care au fost la lansarea Altea XL au putut admira un Leon Cupra alb... arata foarte bine. Poate din acest motiv si eu vreau leon alb.

Sa-l conduci cu placere si sa te bucuri de fiecare moment petrecut la volanul lui. E o masina... de vis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers cu o cupra noua si pot spune ca motorul trage ff tare de foarte jos:1800-200rpm, se tureaza instant pe la 3500-4000, suspensia tine bine(nu s-a putut testa la limita pt ca e in rodaj)

Singura dezamagire este interiorul-consola centrala care putea sa arate mai bine.

ca design este ff mare diferenta pe care o vezi in realitate fata de fr(care este mai bombat pe laterale).

Cam atat, poate dupa rodaj mai multe impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la cupra alb de la porsche din curte = e masina de drive test si e condusa de directorul showroomului , pe ea am facut si un drive test de 20 mi n

referitor la consola centrala este ff nereusita asta fiind si unul din motivele pt care am ales sistemul de navigatie cu display mare

iar ca termen de livrare mi s-a promis 2 luni si jumatate maxim trei , deja a trecut prima luna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o cupra galbena comandata de 2 luni si un pic. Sper sa vina cat mai curand, nu prea mai am rabdare.

Asteptare usoara si tie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o cupra galbena comandata de 2 luni si un pic. Sper sa vina cat mai curand, nu prea mai am rabdare.

Asteptare usoara si tie. :blink:

SALUT ,

SA O STAPANESTI SANATOS

POTI SA IMI SPUI CATEVA DIN VIITOARELE TALE PLANURI IN CE PRIVESTE MASINA ADICA CEVA TUNING

EU NU PREA AM IDEE DE ACEST DOMENIU SI MAI TOATE INFORMATIILE CARE LE AM SUNT DUPA ACEST FORUM

EU MA GANDEAM LA UN CIPTUNING ABT , UN FILTRU AER BMC, SI POATE EVACUARE SUPERSPRINT

CA MULTIMEDIA = UN TV TUNER SI UN DVD EVENTUAL SI UN TUB DE BAS

NU SUNT FF SIGUR CUM AR ARATA CU O CAPOTA DE CARBON

Nu mai scrie cu majuscule ca ne dor ochii de atata tipat. Data viitoare cand mai faci asta... o sa fii avertizat. :)

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S all am achizitionat 1 buc. "CURPA 2 asa i zice prietena mea" ..are 2 luni 3000km , fuge tare si adanc.

( full fara navi , culoare galben , asa cred ca trebuie sa fie avand in vedere ca este o masina sport )

Daca va pot ajuta cu informatii ...intrebati ma !

post-12314-1177315121_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S all am achizitionat 1 buc. "CURPA 2 asa i zice prietena mea" ..are 2 luni 3000km , fuge tare si adanc.

( full fara navi , culoare galben , asa cred ca trebuie sa fie avand in vedere ca este o masina sport )

Daca va pot ajuta cu informatii ...intrebati ma !

SALUT ,

ESTI UN FERICIT

A MEA MAI DUREAZA CEVA TIMP PANA VINE

RECUNOSC CA GALBENA II STA CEL MAI BINE , DAR DIN ALTE MOTIVE AM PREFERAT ALB , IN PRIMUL RAND PENTRU DISCRETIE .

AI CEVA GANDURI ASCUNSE CU EA, ADICA TUNING?

SUNT DESTUL DE INTERESAT DE ACEST ASPECT ,

SI INCA CEVA CU SUSPENSIA CUM TE IMPACI PE DRUMURILE DIN BUCURESTI?

DA O SA MAI IMI VINA IDEI TE MAI DERANJEZ

SALUT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT ,

ESTI UN FERICIT

A MEA MAI DUREAZA CEVA TIMP PANA VINE

RECUNOSC CA GALBENA II STA CEL MAI BINE , DAR DIN ALTE MOTIVE AM PREFERAT ALB , IN PRIMUL RAND PENTRU DISCRETIE .

AI CEVA GANDURI ASCUNSE CU EA, ADICA TUNING?

SUNT DESTUL DE INTERESAT DE ACEST ASPECT ,

SI INCA CEVA CU SUSPENSIA CUM TE IMPACI PE DRUMURILE DIN BUCURESTI?

DA O SA MAI IMI VINA IDEI TE MAI DERANJEZ

SALUT

Deocamdata pana in 10mii nu vreau nimic ptr. performante ,ma acomodez inca crede ma e super nervoasa chiar periculoasa daca nu stii sa te abtii.In legatura cu suspensia e tare dar si asta face parte din distractie ,nu trebuie sa te sperie ..ptr. tine k sofer e super simti diferenta dintre o masina normala si 1 sport insa ptr. ceilalti ocupanti e cam nasol (daca sunt obisnuiti cu Touareg k parintii mei ) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata pana in 10mii nu vreau nimic ptr. performante ,ma acomodez inca crede ma e super nervoasa chiar periculoasa daca nu stii sa te abtii.In legatura cu suspensia e tare dar si asta face parte din distractie ,nu trebuie sa te sperie ..ptr. tine k sofer e super simti diferenta dintre o masina normala si 1 sport insa ptr. ceilalti ocupanti e cam nasol (daca sunt obisnuiti cu Touareg k parintii mei ) :offtopic:

SI EU TOT VW TOUAREG CONDUC

LEONUL E MASINA PE CARE AM S-O CONDUC IN WEEKEND

CU PRIVIRE LA MASINI NERVOASE AM AVUT TIMP DE 2 ANI DE ZILE UN CLIO WILIAMS IMPINS PE LA 180 CP SI CRED CA M-AS DESCURCA SI CU LEONUL

DAR NU RENUNT LA IDEEA DE TUNING PENTRU CA DIN CATE AM INTELES MASINA ARE POTENTIAL .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roret, ai avertisment verbal. ti-am spus mai sus motivul dar o sa repet: ai folosit majuscule. De cand te-am avertizat ai mai scris deja 2 topic-uri, toate cu majuscule, deci e clar ca nu e un accident. Te rog sa fii atent, pentru ca data viitoare primesti cateva zile de vacanta, ca sa ai timp sa citesti regulamentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roret, ai avertisment verbal. ti-am spus mai sus motivul dar o sa repet: ai folosit majuscule. De cand te-am avertizat ai mai scris deja 2 topic-uri, toate cu majuscule, deci e clar ca nu e un accident. Te rog sa fii atent, pentru ca data viitoare primesti cateva zile de vacanta, ca sa ai timp sa citesti regulamentul.

sorry , nu a fost nimic intentionat ,

daca vrei sa ma banezi . nu ma deranjeaza ,

asta e situatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul ..nu am vazut acea mare diferenta intre cupra si fr ... :offtopic: dpdv al desing ului ..dar paote nu am fost eu prea atent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RECUNOSC CA GALBENA II STA CEL MAI BINE , DAR DIN ALTE MOTIVE AM PREFERAT ALB , IN PRIMUL RAND PENTRU DISCRETIE .

Leon - alb - discretie? :icon_thumright:

Eu zic ca al meu rosu cum e el si tot e mai discret decat unul alb :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry , nu a fost nimic intentionat ,

daca vrei sa ma banezi . nu ma deranjeaza ,

asta e situatia

Nu te banez, e bine ca ti-ai dat seama ca ai gresit. Mai bine mai tarziu decat niciodata... nu-mi face placere sa avertizez pe nimeni, dar din pacate asta face parte din rolul meu pe forum. Pe de alta parte ar fi si pacat sa incep sa tai in stanga si in dreapta.

Felicitari pentru masina, e un vis... poate vii pe la o intalnire sa o vedem si noi mai de aproape. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leon - alb - discretie? :blink:

Eu zic ca al meu rosu cum e el si tot e mai discret decat unul alb :P

Eu zic ca nu conteaza culoarea in fond gusturile nu se discuta ,oricum important e ca suntem regi prin jungla deci suntem frati putin mai altfel ...decat sa ingrosam randurile celor "jdemii" de golfulete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAR DIN ALTE MOTIVE AM PREFERAT ALB , IN PRIMUL RAND PENTRU DISCRETIE .

:lol: daca vroiai discretie, nu-ti luai Seat Leon (indiferent de culoare)... si mai ales nu-ti luai Cupra. Crede-ma ca nu o sa ai nici un fel de discretie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sare albul in ochi mai rau ca ambulanta...mai ales in romania, si vb din experienta, oricum culoarea e senzatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ales leon pentru performante,si pentru placerea de a conduce o masina sport

cat despre culoare aveam de ales intre alb, rosu si galben , celelalte culori chiar nu dadeau bine pe masina , si am un bun prieten care are cupra 1 galbena si stiu ce a patit din cauza culori : il stiu toate echipajele de politie si e si tinta hotilor , am preferat astfel alb. iti garante ca daca masina nu e proaspat spalata chiar nu atrage atentia .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!