Jump to content

Audi A4 Negru


CMG

Postare recomandată

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CMG

    96

  • Ice_2k

    17

  • liviuxp2000

    6

  • mariobos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc frumos!

Brelocul e de la reprezentanta (cautam de mult timp un breloc cu bun gust) - pretul 101 RON.

Tapiteria e facuta la comanda la noi. Pretul ti l-am trimis prin PM.

Toate cele bune!

Modificat de CMG
Link către comentariu

Frumoasa masina

vreau si eu mai multe informatii legate de tapiterie (pret si unde a fost facuta)

merci

Link către comentariu

Frumoasa masina.:vaidecapulmeu:

Mie unul imi place foarte mult interiorul. Iar la exterior impresiile sunt impartite. Este agresiva dar parca seamna cu un Volvo. Personal imi place A4 editia 2001-2005 asa cum era el, dar de gustibus....... :blink:

Link către comentariu

@gicu

Multumesc. E drept ca tine de gust - eu am cautat cel mai reusit kit (dupa parerea mea) si ca orice kit este supus diferentelor de opinii.

Zilele acestea voi adauga si cateva fotografii cu spatele masinii

Toate cele bune!

Modificat de CMG
Link către comentariu

Salutare,

Da-mi si mie informatiile despre interior te rog. In rest numai de bine despre masinuta ....

Credeti ca pot gasi pe cineva care sa imi faca interiorul aproximativ la fel ca cel original (ma refer atat la materiale cat si la calitate).

Cine a mai facut operatii de genul asta ... please help ... eventual undeva mai aproape de Bucuresti.

Salutari

Link către comentariu

@Lucian2k

Multumesc Lucian,

Informatiile despre interior precum si numarul de telefon al celui care are atelierul ce se ocupa de asa ceva le ai pe PM.

Avand in vedere ca au fost mai multe persoane interesate va rog sa ma contactati pentru a va da numarul de telefon si a discuta direct cu persoana in cauza.

Am adaugat si cateva fotografii noi. Spatele si presurile in ton :)

Toate cele bune!

post-7545-1177076390_thumb.jpg

post-7545-1177076404_thumb.jpg

post-7545-1177076429_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Interiorul este super. Iar la exterior sunt de acord ca impresiile sunt impartite. Personal, mi se pare ca "ceva nu e de acolo" in legatura cu nasul, dar asta e chestie de gust, dar spatele mi se pare foarte reusit.

O singura chestie mi se chiar foarte naspa: emblemele de RS - chiar nu au ce cauta decat pe un RS!

:offtopic:

Link către comentariu

Superdraguta. Dar ai nevoie urgenta de niste praguri de preferinta originale.

Modificat de Deceunink
Link către comentariu

@Deceunink

Multumesc, momentan pragurile sunt originale si eu cred ca se incadreaza bine in linia masinii. De curand cei de la Hofele au scos si pragurile de la kit - cele "RS-look" - pe care probabil le voi achizitiona cand imi voi mai reveni financiar :offtopic:.

Link către comentariu

dupa RS 4 ... clar asta e cel mai misto Audi din vechea generatie pe care am putut sa-l vad ! Botul ala prelungit aduce un pic (in combinatie cu farurile) cu A6 (zic eu) .. si putin cu volvo s40, dar putin ! Interiorul e .. audi imbunatatit, ce naiba se mai poate spune ? si motorul e unul dintre preferatele mele din gama VAG, ma inscriu in linia generala si te felicit maxim, si sa ai grija de bijuterie ! :)

Link către comentariu

Frumoasa masina...imi pare rau ca nu am vazut topicul mai devreme. Stiam de kit-ul de la Hofele, a fost un topic in care s-a discutat despre grila noua (single frame) de Audi pe modelele mai vechi. Este insa prima masina cu acest kit de care stiu in RO. Felicitari, masna a iesit super, sper sa-mi pun si eu asa ceva cat mai repede. O sa te contactez cu siguranta.

O intrebare am...vad ca nu ai pe masina parktronic. Kitul de la ei se face si in varianta cu parktronic? Eu am senzori si pe fata si pe spate....plus sistemul de spalare faruri pe care il ai si tu. Asa avea nevoie in concluzie de unul care sa permita si amplasarea senzorilor... Si NU, nu vreau sa-mi spuna cineva ca se pot da gauri... Cand iei un kit de aprox 1500 EUR, nu te apuci sa dai gauri pentru senzorii de fabrica la intamplare. Au si ei niste distante la care trebuie pusi, o inclinare, etc. Daca exista si kit cu gaurile de senzori (sau marcat unde sa decupezi) ar fi OK. Ma gandesc ca fiind cu TUV si toate cele, sunt pozitionate corect.

Link către comentariu

@Rapier,

Multumesc pentru apreciere. Sigur ca este varianta cu parktronic. Vreau sa spun ca kitul este perfect - s-a potrivit din toate punctele de vedere. Nici nu se pune problema sa dai gauri :) - e totusi un produs nemtesc facut sub inalte standarde de calitate - vine cu o multime de hartii cu dimensiuni, aprobari, teste, etc. Eu am fost foarte multumit de ceea ce am primit pe banii dati.

Link către comentariu

foarte frumoasa masina, mai ales fata. Sa o stapanesti sanatos1

P.S. Scapa de RS4 de pe portbagaj! .....

Link către comentariu

@lile

Multumesc frumos!

Sticketul este de RS si a venit cu kitul - de aceea l-am lipit acolo. Multumesc de atentionare!

Link către comentariu

si la mine a venit pe grila de fata sigla de gti, dar am preferat sa o dau jos. nu numai din cauza ca e o diferenta de vreo 70 de cai intre modele, ci pentru ca efectiv masina nu este ce ar fi scris pe ea.

cred ca mai bine scrie 1.9sdi si ai 2.0tdi , am un prieten care le-a scos peri albi la multi cu faza asta!

Link către comentariu

Si eu am o problema cu emblema RS atit de pe fata cit si de pe spate. Odata ce masina nu are un motorul de pe RS, e o minciuna sa arborezi emblema. Iar minciunile sint urite, mai ales atunci cind sint puse pe o masina atit de frumoasa!

Link către comentariu

@Ahile si lile

Multumesc de sugestie. Pot spune doar ca un logo de RS este diferit de un logo RS4. Pe de alta parte chiar discutam cu cei din Germania de la hofele pe aceasta tema intrebandu-i de ce au adoptat acest logo. Iata discutia in cauza cu raspunsul exact prin care sper sa clarificam oarecum discutia vizavi de acest logo :somnmare:- a se citi email-urile de jos in sus - in ordinea discutiei.

"Dear Costi,

thank you for your quick reply.

I like your hypothesizes.

I just downloaded the pictures, of course I’m interested in putting them on our website.

If you want to send me some different pictures I will wait.

Have a nice day.

Mit freundlichen Gr

Modificat de CMG
Link către comentariu

pana la urma e masina ta si faci ce vrei cu ea, oricum asta e o chestie de detaliu (suntem si noi carcotasi).

singurul inconvenient e ca daca o sa te alergi cu cineva si vede rs ..... nu stie ce sa faca ....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!