Jump to content

Cd-radio Skoda Octavia2 Elegance


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,

Masina din semnatura (Skoda Octavia2 Elegance) are un CD care nu stie sa citeasca MP3-uri...as vrea sa stiu daca un firmware ajuta sau trebuie schimbat CD-ul?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca un update de firmware nu va face ca o unitate care stie sa citeasca CD Audio sa citeasca si MP3.

In primul rand, pentru MP3 trebuie un chip separat care sa aiba un codec in stare sa decodeze mp3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca vad ca va trebuii sa schimb unitatea cu totul...dar intrebarea baraj e, ce pot pune in loc sa nu stric fatada bordului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa iei unul de aici sau poti sa iei o cutie de stocare ce ocupa 1 DIN si poti monta un cd player after market.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...1 DIN...

Poftim ? :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 DIN este spatiul ocupat standard de un cd player normal :beerchug: (ce explicatie savanta...)

Stream sau Audience ocupa 2 DIN.

Tie iti trebuie ceva ca pe Superb, ceva in genul celei din poza asta

Uite in poza asta o Octavia ce are cd player Melody si un spatiu de stocare sub acel CD-Player.

eq_classic_big.jpg

Modificat de pegasus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot ar fi sa fac modificari, parca as pune DVD Nexus

(din linkul dat de tine de mai sus, doar sa stie si MP3 hehe)

Ok, merci frumos, m-am lamurit :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine imi zice si mie cat e pretul pt dvd navigace ala de pe site-ul din cehia ca nici nu scrie si nici nu stiu ce scrie in limba lor :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate intreba aici: (info de pe acea pagina)

auto.asp2@seznam.cz

ICQ: 302 697 633

Intreaba tu despre acel DVD Nexus ca ma intereseaza si pe mine :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...puteti incerca si pe site-uri de licitatii binecunoscute(nu dau nume sa nu fac reclama)! gasisem nexus la 300 e +transport!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adik ebay? sau care ce naiba de reclama faci?

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasisera cei de pe forumul briskoda, nexus pe ebay, la pretul de 180 de lire, la un tip din lituania sau letonia. Nu au fost probleme decat cu transportul care a durat cam 2 saptamani :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ebay,amazon....si site-uri din cehia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am studiat intrucatva problema lui nexus aka mfd2: cel pentru skoda (iluminare verde, butoane negre) nu stie sa citeasca mp3, nu afiseaza informatiile senzorilor de parcare, iar hartile sunt pe cd. in plus, cumparand din lituania sau polonia, la ~300, 400 de euro, sunt aproape convins ca respectivul unit si-a inceput existenta comandat de un proprietar care intr-o buna dimineata si-a gasit masina cu geamul din stanga fata spart...

exista si mfd2 pe dvd, dar e cu iluminare rosu/albastru (pentru vw). hartile sunt pe dvd (europa pe un disc) insa limitarile de mai sus se pastreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Domnilor, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Cd-player Melody, am schimbat bateria, am codul, introduc codul si apoi apas tasta > pentru citeva secunde dar nu se intimpla nimic. Am uitat eu cum se introduce codul sau ce naibii se intimpla? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am rezolvat, trebuia validat de pe tasta 6. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate intreba aici: (info de pe acea pagina)

auto.asp2@seznam.cz

ICQ: 302 697 633

Intreaba tu despre acel DVD Nexus ca ma intereseaza si pe mine :-)

Ai cumparat de la ceh?Eu as vrea sa cumpar niste produse de la el dar nu vrea sa le trimita decat daca trimit banii inainte.Nu stiu ce fel de om este.Sa nu ma trezesc ca raman cu banii dati si...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este pus si pe sectiunea de feedback pe forum. Eu am mai luat de la el .. e ok stai fara grija :Driver: (Te-as sfatui totusi daca e vorba de valoare mare sa ii precizezi sa asigure coletul si sa nu te lasi pe baza postei romane :) )

toate bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Mi as dori si eu schimbarea CD player ului de pe masina cu un DVD/MP3/navigatie/bluetooth/USB e.tc. , special facut pentru Skoda. Problema este ca Elegance ul pe care il am e din 2005. Tot ce este de vinzare se pune pe O2 din 2007 sau mai recente. Ce e de facut? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
octavia 4ever

Am si eu o mica problema cu streamul . De doua zile incerc sa fac un cd care sa mi-l citeasca ( am facut si cd audio si mp3 ) si imi da eroare . Cd-urile sunt Princo . Mie imi da eroare si la un prieten la un passat b6 ii merge dar se aud pureci in boxe . Am bagat cd-uri facute de o saptamana si audio si mp3 dar si imi merg toate , dar absolut toate -astea nu sunt princo . Este posibil sa fie streamul sensibil la cd-uri PRINCO ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sunt CD-urile astea foarte proaste. Ia-ti altele mai de "firma" si astea folosese-le pentru altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa le scrii cu 4x? S-ar putea sa ai o surpriza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

Mi-a dat un prieten un cd facut astazi dar alta firma(verbatim) si merge perfect . Toate cdurile le fac la 10x . Se pare ca cd-urile alea princo sunt de calitate proasta :icon_thumright: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa cdurile la 4x si o sa fie mult mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi model de CD-uri pe aceiasi masina: scrise la 8x merg perfect, scrise la 16x sta 30 sec sa citeasca apoi da "CD Error".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!