Jump to content

Inchidere Geamuri Din Alarma


Cosmo17
 Share

Postare recomandată

Apesi pe butonul de inchidere o data si mai apesi inca o data tot pe el dupa o "scurta pauza" si geamul se ridica automat .Acelasi procedeu poti sa-l faci si pentru a l dseschide, cel putin la mine merge chestia .Cu deschisul am aflat*-o din greseala(in loc sa apas pe inchidere am apasat pe deschidere)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i'll wait and see! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi la golf 4 nu se poate fara interfata aia kvw100 care a fost postata mai devreme: http://www.szkvw.com/ ?

Eu as fi multumit daca s-ar ridica si tinand apasat, chiar ar fi mai buna ideea, pentru ca nu mereu vreau sa le ridic.

Mentionez ca daca tin cheia intoarsa in butuc se ridica geamurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

in concluizie...

masina mea este cea din semnatura. la mine se inchid geamurile numai daca tin invart cheia in yala si o tina asa cateva secunde. din buton nu merge.am tinut apasat si 10 secunte am si apasat cu pauze...nu cred ca masina mea nu are aceasta functie. daca cineva stie cum pot activa aceasta functie sa dea un reply....

thank you

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti activa aceea functie cu VAG-com .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat G5 CL fara alarma si functioneaza treaba cu geamurile de pe telecomanda---si inchis si deschis.Deci nu depinde de alarma.Totusi dealerului i am cerut ca masina sa fie livrata cu o alarma viper platind in plus pentru conectare prin interfata CAN si atunci alarma a preluat tot ce stia telecomanda de pe cheie eu avand posibilitatea sa le folosesc in paralel.

Spunea cineva ca vara nu poti lasa geamurile deschise cand incui.Se poate:se apasa odata pe inchidere si cand incep sa urce deamurile se mai apasa odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@WNS Ok. Am inteles. Deci se poate activa functia cu VAG COM, dar mai exact ce sa fac cu el nu stie nimeni? As vrea sa mi se ridice geamurile tinand apasat pe buton. Daca stie cineva va rog sa dai un reply..

thank's

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este chiar simplu de modificat cu VagCom-ul. Nu este doar o functie care se activeaza/dezactiveaza. Trebuie rescris modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu stie nimeni sa-mi zica concret cum sau sa-mi dea acele coduri ca eu habar n-am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu cipos si vezi daca stie sa te ajute. Daca nu, renunta la idee ca nimeni nu se baga sa modifice softul din calculatorul de confort si mai mult, pierzi garantia la masina, daca mai ai garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil sa se activeze cu Vag Com-ul ,insa e foarte posibil ca masina sa nu aiba decat inchiderea geamurilor cu cheia in butuc (cum e si cazul meu)iar atunci lucrurile se complica fiindca modulul, acela care primeste comanda de inchidere a usilor sa fie reprogramat sa "vada"si o comanda mai lunga cum este cea de ridicare a geamurilor.

Si nu se prea baga lumea sa faca asta.

Monteaza o alarma cu telecomenzi,cu functie confort care se leaga pe firul de inchidere a geamurilor din usa soferului si ai rezolvat problema mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Salutare!

 

Am o Jetta 2008 cu inchidere centraliza din telecomanda. Pana de curand functiona ridicarea geamurilor din aparea lunga pe inchis din telecomanda sau inchis cu cheia in butuc.

De cateva saptamani am observat ca nu mai functioneaza nici una din metode decat clasic butin din masina.

asociez problema cu schimbarea baterieri.. alta interventie nu s-a facut.

 

Stie cineva de la ce se poate inactiva aceste functii?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa-si fi pierdut setarile, sau geamurile nu mai stou maxim sus si jos. Ai reinvatat geamurile sa stie de pozitiile maxim si minim ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot cobori maxim si urca la loc din butoanele de geamuri.

 

Nu stiam de reinvatarea geamurilor.. Am dat un search si am gasit ceva.. O sa incerc si asta..

 

http://vwforum.ro/topic/6222-geamuri-electrice-probleme/page-29?hl=reinvatare#entry2567739

"contact pus, duci geamul pana jos si ti apasat pe buton 2 secunde, urci geamul pana la maxim si stai cu butonul tras ridicat 2 secunde."

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!