Jump to content

Service IVAS Galati


d-rive
 Share

Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?  

81 voturi

  1. 1. Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?

    • Sunt multumit.
      21
    • Nu sunt multumit.
      61


Postare recomandată

  • 2 weeks later...
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • d-rive

    77

  • dylly

    64

  • msn2

    18

  • Agopteam

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost sambata la Ivas si am facut reviza de 60.000km,toate au decurs bine.

Zgomotul de la directie provenea de la bieleta dreapta fata. Cu tote ca mecanicul din service a insistat sa shimb tot ceea ce era in materie de bucse pe fata pentru ca imi risc viata(peste 1200 RON), eu am obtat doar pentru acea bieleta si se pare ca "a fost cartea castigatoare". Asa am scapat doar cu vreo 100 RON.

Legat de discul de ambreiaj, platit a fost si platit va ramane.Cu toate ca de la Bucuresti mi s-a zis ca trebuia shimbat pe garantie si sa contactez cu incredere dealerul ca problema se va rezolva,exact cum preconizam nu am rezolvat nimic. Am primit o serie de explicatii mai mult sau mai putin fondate si pana la urma am cedat. Pacat ca masina e pe firma si nu am putut sa ma duc la protectia consumatorilor . Sigur se rezolvau tote problemele de pana acum .Asa trebuie sa ma duc sa ii dau in judecata si poate castig peste 10 ani. Nu o spun cu rautate dar v-a trebui si la noi sa schimbe cineva proastele conceptii. Atat timp cat platesti un bun trebuie sa ai satisfactia lui totala si nu sa dai banii iar apoi sa fii tratat cu spatele. Din pacate cam asa e peste tot nu numai la IVAS. Lipsa concurentei si mai ales a muncitorilor calificati isi spune cuvantul.

P.S. daca aveti curiozitate ia uitati-va ce scrie la postul 14 punctul 5 la sfarsit....pe atunci nici nu ma gandeam ca o sa am probleme cu ambreiajul

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

airbag fault ;)...cred ca am facut un an jumate

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca urmare a unui incident petrecut in februarie, am ajuns si eu la IVAS (dupa ce in prealabil m-am consultat cu d-rive pt. a sti daca exista decontare directa cu Allianz) pentru o indreptare/vopsire aripa stanga fata, vopsire bara, inlocuire far stanga si bandou bara. Masina am dus-o pe 31 martie urmand sa o ridic pe 04 aprilie. Pe data de 4, cand ajung la Ivas, mi se spune ca masina nu este inca gata, ca desi toata partea de tinichigerie e gata a fost o problema cu transportul pieseleor care abia atunci ajunsesera in service. Aici as carcoti un pic, am primit un telefon pentru a fi anuntat de acest lucru, e drept, dar cu 5 minute inainte de ora la care trebuia sa ridic masina, moment in care eu eram deja la poarta service-ului :). Si ploua... Ok, trecand peste acest amanunt, mi se spune ca pot ridica masina in aceeasi zi, dar pe la 18:30-19:30. Pana la urma am ridicat-o la 21:30 dar am inteles problema lor si am fost multumit ca am luat-o si atunci deoarece a doua zi dimineata aveam nevoie de ea. A urmat inspectia vizuala (putin pe loc, ca era noapte, mai mult a doua zi) insa pot sa spun ca masina a iesit foarte bine. In portbagaj am gasit si farul vechi (care nu are de fapt decat o ureche de prindere rupta) iar dl. Ichim (care a fost foarte amabil) putea sa jure ca eu am cerut ca farul vechi sa imi fie restituit (nu am facut acest lucru, dar e de apreciat ca vazand farul vechi bun, au decis sa m-il restituie; PS: oricum il ceream eu daca nu faceau asta, dar asa si-au luat o bila alba).

In concluzie, dupa primul contact cu IVAS sunt destul de multumit si foarte posibil sa le mai trec pragul la nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim pentru feedback. Ma bucur ca una peste alta a iesit un lucru bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d-rive - felicitari pt job. Sper sa nu-ti trimit prea multi si tie pe cap cum am facut si in alte cazuri. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa imi trimiti cat mai multi, eu sunt pe vanzari :icon_thumright: Nu-i bai oricum, daca putem ajuta un coleg forumist sau un prieten, cu mare placere :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: ce miscare stategica. Felicitari pentru job!

Si ai voie si prin service? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam :D

E voie si pentru clienti in service. S-au mai schimbat lucrurile :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cel mai bun mod de a-ti face reclama :ceuameni: te credem ca vrei sa ajunga la tine la vanzari... de vandut poate sa vanda oricare coleg de-al tau ca tu oricum ajuti nu? doar nu ai nici un interes...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

CristiDan, iti doresc multa sanatate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
iulian_1976

Doresc sa schimb un termostat la masina din semnatura. Termostatul l-am cumparat cat costa manopera pentru operatia asta la Ivas?

In afara de Ena si Ivas ce alt service mai poate face reparatii pe VAG in Galati ?(excluzand Scorpion)

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va rog sa reveniti la Ivas Galati, despre asta se discuta in topic. V-am ascuns posturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ce oamneni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aruncandu-mi astazi ochii pe Forum Skoda Club Romania, constat ca exact in aceeasi perioada ,o persoana a mai avut probleme la kit-ul de ambreiaj care s-a schimbat in intregime (la IVAS).

Deci,exact luna septembrie 2007.

Oare cum ii pot numi pe acesti oameni din service care sustineau ca asa ceva nu au mai intalnit,cu toate ca mai cunosteam un caz concret? si acum am mai descoperit unul exact in aceeasi perioada.

Si mai ales minciuna ca kit-ul de ambreiaj nu mai vine la pachet in intregime ci format din 2 agregate (nici nu stiu cum sa le numesc), volant si disc. Primul a fost pe garantie al doilea l-am platit.

Situatia aceasta intareste ideea ca AM FOST FURAT LA IVAS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fiu in tonul unei persoane de sex feminin ce lucreaza la Ivas : ^_^

se cheama ca ,,isi minimizeaza costurile si isi maximizeaza cifra de afaceri si profitul ,,....pe spatele cui? :P

Acum ceva timp am dorit un diagnostic la Ivas raspuns :,,...nu stim daca merge ,e veche masina etc...,,

am facut-o in St.Etienne 25 e la reprezentanta VW.

Acum am si o interfata nu se mai pune problema de cereri de genul asta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

of,si eu sunt clientul lor de 7 ani...Si cand am vrut sa fac un itp,mi-au zis sa fac programare sau sa merg la braila,langa Piata Saraca...Si am mers ,ca stateam chiar acolo...dar eu am vrut sa merg la Ivas si am si facut vreo 3 drumuri pt itp-ul ala si au vrut neaparat programare...Domnul Ivascu o sti ca angajatii lui ii trimit clientii la braila, mai ales dupa ce bate fraierul 50km dus intors de drum? Si felicitari de anul nou am primit doar primii 3 ani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Super multumit

Am fost de am facut revizia de 45000 km la Ivas Focsani .

Am fost tratat cu promptitudine si respect iar mecanicii sunt niste profesionisti .

Intrebati de ing Mihai Fenechiu - este foarte amabil si foarte prompt --- va v-a ajuta cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
of,si eu sunt clientul lor de 7 ani...Si cand am vrut sa fac un itp,mi-au zis sa fac programare sau sa merg la braila,langa Piata Saraca...Si am mers ,ca stateam chiar acolo...dar eu am vrut sa merg la Ivas si am si facut vreo 3 drumuri pt itp-ul ala si au vrut neaparat programare...Domnul Ivascu o sti ca angajatii lui ii trimit clientii la braila, mai ales dupa ce bate fraierul 50km dus intors de drum? Si felicitari de anul nou am primit doar primii 3 ani...

Marian. Sunt probleme cu nenorocitul ala de stand de franare si probabil ai nimerit cand era defect si au preferat sa te trimita in alta parte decat sa stai sa astepti zile intregi. Daca ai vreo nemultumire si vrei sa o exprimi iti stau la dispozitie si te asigur de tot sprijinul meu in rezolvarea oricarei probleme.

Cat despre felicitari, sincer, mai crezi in Mos Craciun? :D ;)

Jumatate din angajatii Ivas sunt braileni, probabil tot cu un brailean ai vb si te-a trimis la Braila, omul a vrut sa te ajute si nicidecum sa te goneasca :))

Cand ai mai vii pe la Galati sa treci pe la mine si compensam cei 50 care de fapt sunt vreo 30km pe care i-ai facut cu ocazia reviziei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

d-rive am votat si eu, banuiesc ca stii si ce am pus acolo :)

Apropo am schimbat uleiul la cutie si nu mai intra asa greu. Deci iarasi Skoda a dat-o in bara a incurcat borcanele cand a pus uleiul in cutie :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e. Se mai intampla sa greseasca si cei de la Skoda.CZ

Sper sa mearga mai bine acum :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pe forum e o reclama a PoRo,din care reiese ca,la masini mai vechi de 4 ani se acorda 20% reducere la piese de schimb,daca se face si reparatia acolo.

Intrebarea mea este : Se acorda acel discount la IVAs daca cumpar doar piesele acum,cand am lovele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Una buna si foarte adevarata despre cei de la IVAS......Mi-a povestit unul din cei care asigura intretinerea utilajelor

ca a fost chemat din concediul de odihna de cei din service ptr. ca nu puteau sa mai dea jos de pe lift o masina

si se termina programul.Le-a explicat omul ce si cum dar ptr ca nu pricepea nimeni s-a urcat in masina

a venit pronto si a deschis robinetul putin, :icon_thumright: ca sa poata omul sa plece cu masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Doru. Hai sa nu mai gandim ca romanii.

Nu cunosc situatia si nu stiu ce s-a intamplat dar in cazul descris de tine daca cei de la IVAS au contract pentru intretinerea utilajelor cu respectivul e normal ca el sa vina si sa intervina. Interventia persoanelor neautorizate asupra unui elevator este strict interzisa. Pot muri oameni, se pot distruge masini. E mai bine sa lasi pe cel ce stie ce are de facut sa intervina.

Ca respectivul era in concediu. Asta e, imi pare rau pentru el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

incet ...incet...acest topic a murit.

d-rive a trecut dincolo de baricade

dylly offcourse daca nu si-a vandut masina

continua peripetiile skodistice..

ar mai fi ceilalti masochisti care ,

informati personal sau citind pe acest topic

si-au luat-o si ei...romaneste!

nu-i asa ca viata e totusi frumoasa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!