Jump to content

Probleme generale geamuri electrice Fabia


charisman
 Share

Postare recomandată

Salut. la fabia mea din 2007 nu mai misca geamurile deloc. noroc ca s-au blocat ridicate. inainte mai faceau figuri si coborau chiar dupa ce puneai contactul dar acum nu mai misca deloc. eu suspectez calculatorul lor. are cineva idee cum sunt legata si unde sunt modulele. la passat este un modul sub scaunul soferului oare si la fabia e la fel sau are cate un modul pt usa in usi. La o scanare cu vag com nu am gasit nimic legat de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,nu mai misca geamurile deloc"

,,eu suspectez calculatorul lor"

,,are cineva idee cum sunt legata si unde sunt modulele"

In imagini ai raspunsul, sau ce ar trebui sa verifici ptr. problema ta.

post-25544-0-75851200-1345659893_thumb.j

post-25544-0-97620400-1345659927_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragos_adrian

a patit cineva acest lucru la un golf 4.a cumparat suportul acela care sustine geamul si care este legat la macara.a costat cam 60 de lei parca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau pentru el/ea.

Se mai intampla, preturile difera de la magazin la magazin.....poti sa mai iei si ,,plasa". Asa se zice? :lol:

Ochii cat cepele, si riscul va fi mai mic. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. vreo idee unde gasesc si eu mai ieftin motorasul geam dreapta?

6Q1 959.802 A 005

SAU

6Q2 959 801 A 01G

Modificat de tobosharu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigurantele le-ai verificat/?

Si mie mi-a facut ieri figuri geamul pasager..mi-am bagat nasul pe la sigurante, le-am miscat putin si surpriza: a mers.

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la mine, eu nu mai am motorasul deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tobosharu: Tulbureni, jud. Botosani, (dezmembrari) este aproape de tine, sper sa nu fie prea ,,tulburat" :lol: motorasul.

Mai ieftin ca la dezmembrari nu cred sa gasesti, incearca in aria dedicata vanzarilor poate ai noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. am facut un topic. dar nu stii se potriveste de golf4? stiu ca are codul diferit dar poate se "pupa"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar daca sunt aceasi mama ... tata e un pic diferit

nu prea cred ca se "pupa"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare domnilor! Am o intrebare clemele pentru geamurile fata sunt universale ca acum 3 sapt mia picat macaraua din dreapta si am schimbat kitul iau acum s-a dus dracu si cea din stanga, mi-a ramas o clema de la cea din dreapta merge sa o pun pe ce-a din stanga?

Da, se potrivesc in sensul ca cea de la sina spre fata usa dreapta se potriveste la usa stanga pe sina spre spate, adica se incruciseaza clemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce faci, care e smecheria? Desfaci usa sa iei clema de pe stanga, sa o aduci pe dreapta....si ce faci cu cea de pe dreapta care sa zicem ca e distrusa? Nu mai bine achizitionezi clema de care ai nevoie fara sa demontezi 2 usi sa inversezi.....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa fim un pic atenti, mai citeste odata ce intreba Antonik91, si clema care cred ca ia ramas din dreapta fata se potriveste cu cea care sigur ia crapat in stanga, adica cea din spre spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti tu sigur ca potriveste? Atunci de ce oare la kitul de reparatii se specifica clar ,,clema culisanta stanga... clema culisanta dreapta? Nu stiu ce sa zic..cam ciudat, dar o sa incerc cu prima ocazie.

Modificat de feshu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era de vina calculatorul de pe motor din usa soferului. lam schimbat insa acum apare alta problema. merge geamurile cam 15 min dupa care iar nu mai misca. curent vine pe firele de alimentare insa nu misca. daca scot una dintre mufele de alimentare stanga sau dreapta pt 20 de sec merg iarasi cam 15 min dupa care procedeul se repeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca 15 minute nu te joci in continuu la geamuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Sunt mai nou pe acest forum si nu stiu exact cum se procedeaza.

Am si eu o mica problema:caut un motoras macara geam fata dreapta pentru fabiuta mea(second hand,pentru ca nou costa 1000 lei) .Masina este din 2004,motor 1.2 benzina.Motorasul a fost ars la o spalatorie unde un baiat destept mi-a spalat bine geamul.

Va rog spuneti-mi unde pot gasi?Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma,am intrebat la magazine de piese auto si doar de la skoda puteau aduce-la 1000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cata apa a putut baga in portiera pentru ca sa ajunga la motoras?

vezi sa nu ai gaurile de scurgere din portiera infundate

poate il schimbi si la prima ploaie iar ajunge apa la el

nu iti curge apa in interior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu curge apa in interior.Nu stiu cata apa a folosit istetul,dar motorul este ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorasul e pe partea dinspre interior a portierei, apa curge prin partea exterioara, sunt despartite de macara ... am dubii ca din aceasta cauza s-a ars, doar daca s-a adunat apa in portiera pana la nivelul lui (mijlocul portierei) dar ... slabe sanse

ma gandesc ca mai realist ar fi o problema electrica, poate a facut scurt pe undeva cand a dat cu apa...

poate isi mai dau si altii cu parerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau poate sunt intrerupte firele in mansonul dintre usa si stalp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!