Jump to content

Octavia Milotec


godoroja
 Share

Postare recomandată

adicalea sunt mai tipatoare, sar mai repede in ochi cand sunt in alta culoare decat caroseria. Eu zic ca astfel de elemente after cum sunt cele vizate de tine ar trebui sa apara pe masina in alta culoare decat cea a masinii. La tine insa nu le vad decat vopsite in culoarea masinii.(din cauza bandourilor vopsite)

daca vrei sa scapi de "spatele afumat" iti poti pune Filtru de Particule :P :P :P ,glumesc bineinteles. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    39

  • DORU_14

    16

  • Alextz

    10

  • bebeko

    5

Ornamentele de praguri, inele cromate ceasuri de bord, maner frana de mana, pedaler cred ca ar merge foarte bine :lol: Ai numai grija ca manerul de la frana de mana in realitare nu este cromat ci are un aspect de aluminiu :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

pana una alta ar trebui sa incep sa ma gandesc la jante. Clar pe 17.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nene...lasa 16-le pentru aia care au probleme cu spatele, tu esti inca tanar :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Godo, inainte ar trebui sa mergi cu mine sa vezi ce inseamna incaltari pe 17". Sa stii la ce sa te astepti... ce zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru, tu ai suspensie sport si jante pe 17 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am 2 seturi de jante aliaj 17", anvelope 225/45/ZR17, suspensia stock (drum greu, din fabrica >> arcuri diferite de ale unei Octi 1 normale, amortizoare cu mod de prindere diferit pe spate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Godo: da, mergi cu cineva cu 17" inainte de toate, dar tin sa-ti spun ca nu este asa de rau pe cat pare. Eu la fabia mea am talon mai mic (sub 100) decat o sa fie la octi cu 17", merg cu 2.4 presiune si bucse de cupra , si nu-i asa de rau.

Modificat de Akebono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai am tot mers si cu 17 si cu 18 - la 18 parca se simte. 17 pare a fi ok.

Deci tu doru ai un hybrid. :vaidecapulmeu: :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci tu Doru ai un hybrid. :( :icon_thumright:

Recunosc ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu e relevant de testat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai vazut prin gaurile Iasi-ului cum se simte la a mea . . . cu 17, deci o idee ai!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am condus 3 zile la rand un Tour Sport 1.9TDI PD cu roti 16"...pe aceleasi drumuri pe unde merg si cu a mea. Constatare: la denivelari medii, in masina mea se simte mai putin disconfortul decat la Tour Sport. La gropane mari, e invers. Merg incet in primul caz si f incet in al 2-lea, cu ambele masini. Deci eu zic ca e relevant...chiar daca nu am inca amortizoare sport, planificate deja pt masina (Bilstein B6 Sport). :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nedumerire : pe plasa aceea de la grila sport ce scrie ? Nu exista de cumparat grila sport si fara acea inscriptie, sau nu se poate da jos ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scrie milotec si se poate da jos. numai ca n-am avut timp s-o dau jos. Mereu zic sa iau patentu` si ma iau cu altele si aia e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu mi se pare reusit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai mai Godo, zici ca plug, si e facut in fibra in garajul din spatele blocului.... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu, da-s numai aberatii pt octavia 1. Ba am ajuns la o singura concluzie: Trebuie alta masina. :) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca m-ai spart ! :)

La Mattig ai incercat? Sau Auto Styl Janko?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorule, ma faci sa rad. Daca-mi ziceai de alte firme era posibil sa nu le fi studiat dar tocmai astea dorule, dorutule :Pla autostyl - spoiler bara fata :http://www.skodatuning.ro/lib/photo1.php?img=104&sel=1 - care mi se pare ca se lipeste pe bara originala , asa pare din poze

si tot la autostyl un eleron superior hayon :http://www.skodatuning.ro/lib/photo1.php?img=95&sel=1

dar parca tot mai frumos e spoiler lippe de la milotec :

http://www.skodatuning.ro/lib/photo1.php?img=153&sel=1

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cea mai buna solutie este spoilerul de RS cu prize de aer de la milotec (parca).. simple, fara bara respectiva pe mijloc. ma rog.. cea mai buna solutie ar fi sa schimbi masina :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea mai buna solutie este spoilerul de RS cu prize de aer de la milotec (parca).. simple, fara bara respectiva pe mijloc. ma rog.. cea mai buna solutie ar fi sa schimbi masina :))

e in plan. Mai vedem la anu pe vremea asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La anu' pe vremea asta parca vad ca schimbi masina... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai despre asta era vorba :offtopic:

ia uite : www.superskoda.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!