Jump to content

Octavia Milotec


godoroja
 Share

Postare recomandată

Aia alba clar nu e RS(penultima poza)...uite-te la eleron si la suspensia masinii. Poate pentru o iesire trapezoidala e loc....si pentru 2 care or fii mai late nu e loc. Daca te uiti atent si la poza cu VRS-ul negru ai vedea ca si toba aia are 2 iesiri dar intra in cea trapezoidala. Oricum ca sa fim siguri trebuie sa gasim un catalog de accesorii originale si fac pariu cu tine ca exista in ala toba iesire trapezoidala (catalogul l-am vazut la Elcar Gid cand am fost in BZ).

De jante...ai dreptate. Eu cautam pentru mine pe 17 si de asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    39

  • DORU_14

    16

  • Alextz

    10

  • bebeko

    5

Ce tema are tuningul? Eleganta, sportiva, raly ...?

Oricare ar fi grila cromata trebuie schimbata cu una la culoarea caroseriei (ar fi fost bine daca era ceva mat nu argintie) si sa dispara sigla skoda (care este verde). Pentru ca masina este destul de voluminoasa pentru clasa ei si are silueta patratoasa care inspira forta/masivitate, daca asi fi avut O1 poate o faceam sa arate gen allroad, cu pasaje si bandouri iesite in afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bandourile au iesit foarte bine, arata bine pe masina. Eleronul in schimb a fost prins defectuos sa spun asa si nu cu kit-ul din dotarea pachetului de la Milotec ( pentru ca n-au stiut sa-l foloseasca) si mi-au pus mastic de ala cu care se lipeste parbrizul. Normal ca extremitatile eleronului sunt putin in sus, ca nu a fost pus destul mastic ca sa ramana lipite. Aici e vina mea ca nu m-am dus la Code Alarm sa-l monteze ei care numai asta fac zi de zi si sunt meseriasi. Scenariul urmator ar fi ( ms yoda) ca la prima caldura eleronul va cadea :D. Cand imi vin restul pieselor, le duc la montat si incerc sa scot eleronul, sa curat zona de pe portbagaj si sa-l pun cu kit-ul original de lipire.

@salex, grila va fi neagra si plasele de jos la fel.

@alextz, de acord dar pentru 2 iesiri nu e loc trust me. Iti fac o poza cand ma duc la Avia si o sui pe elevator. Pentru aia ovala este dar cum nu am avut toba ovala asta e. Imi place mai mult asta cu 2 tobe, e mai diferita...

@yoda, azi astept telefon sa-ti dai o parere referitor la acest eleron. Dar se curata el si se lipeste cum trebuie. Vina mea ca nu m-am dus la chitibusari. Tuningul trebuie facut cu rabdare pentru ca altfel iese aiurea ( dupa cum m-am convins)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" @yoda nu am sudat, sunt prinse cu coliere exact cum dau in manual cei de la milotec. Neaparat ei zic ca se ajusteaza dupa 500 km. Poate iti dai si tu cu parerea "

Chiar sunt curios cum se poate prinde doar in coliere ( asa as vrea si eu pt o Fabia ). Astept si pozele promise cu masina pe elevator .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tema are tuningul? Eleganta, sportiva, raly ...?

Pentru ca masina este destul de voluminoasa pentru clasa ei si are silueta patratoasa care inspira forta/masivitate, daca as fi avut O1 poate o faceam sa arate gen allroad, cu pasaje si bandouri iesite in afara.

Cred ca ti s-a intiparit pe retina masina mea, mai... :lol: :( :(

Chiar sunt curios cum se poate prinde doar in coliere ( asa as vrea si eu pt o Fabia ).

La mine evacuarea dubla pt modelul 4x4 de la Milotec este prinsa numai in colierele originale din pachet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am o mica intrebare.. De unde ai cumparat eleronul gen m3 si dc are vreun rol in comportamentul masinii , si restul accesoriilor de care se va bucura masina ta? As vrea ca la vara sa i "lipesc" si eu eleroane si alte chestii. Merci :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rol? Estetic doar....

Le-am cumparat de la www.car-tuning.ro ( code alarm) Sos. Dudesti Pantelimon, in lateral la cora, exact la iesirea din parcare. Restul accesoriilor sunt unele de sus din primul post. + ce mai apare pe parcurs. Acum astept grilele si restu`.

Uitam un lucru. Ai discount pt forumisti. 10%. :icon_redface:

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rol? Estetic doar....

Le-am cumparat de la www.car-tuning.ro ( code alarm) Sos. Dudesti Pantelimon, in lateral la cora, exact la iesirea din parcare. Restul accesoriilor sunt unele de sus din primul post. + ce mai apare pe parcurs. Acum astept grilele si restu`.

Uitam un lucru. Ai discount pt forumisti. 10%. :)

In afara de discount...au promotii zilele astea la xenoane, car-kitt-uri si la mai multe produse milotec:

http://www.car-tuning.ro/forum/viewforum.php?f=11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri am fost la Alto syncro, am schimbat caseta de directie. A mai fost nevoie de bucse bascula, tampoane amortizor si inaltatoare de 2cm ( luate de la ei daca n-am stiut..) pe care le-am scos azi pt ca era prea inalta masina. Le vand mai departe cu 40 RON.

Facut geometria si curatat electromotorul. Asteptam sa facem restu` :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-mi spune ca ai luat o cas directie noua, cand o puteai reconditiona pe-a ta ! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-ai ghicit. Ce scrie pe fata mea p.r.o.s.t ? :lol: :)

Poze canci, in ziua aia la 8 dimineata numai aparatu` foto nu-l aveam eu in cap :lol:

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

m-au sunat cei de la code alarm. Mi-au venit piesele. Deci grila si plasele de jos le-am luat. Acum, va intreb pe voi - cu sau fara pleoape si ochelari pt stopurile spate ? Deci sa le iau si pe astea sau nu?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pleopele pe fata imi plac, acum e alegerea ta. Pentru stopuri un NU categoric!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astea ar mai fi de luat :

ce iau ce nu iau ?

Difuzorul in culoarea masinii ? mmneg tipa :)

10x de parere alextz ...

Sunt pe stoc si pleoapele dar nu stiu ce sa fac, sa le iau si pe alea? Ziceti ca deja am dat la vopsit grila :lol:

ALTCEVA CE ATI MAI PUNE ?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plasa in bara? Adica sa schimbi cele 3 repere din bara cu plasa.

As mai lua....inele cromate la bord (acum conteaza ce vrei..eu as le-as lua pe toate 3) si decorul ala la bord din carbon.Pedale de Audi TT nu te atrag?

Dar asta e doar o parere personala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vorbeam momentan de exterior.... :) . Le luam pas cu pas... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la parerea lui Alextz 100% in privinta pleoapelor si a ochelarilor spate: da primelor, nu ultimului. In plus, difuzorul spate arata bine, deci go for it !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine-si mai da cu parerea...

Am dat si pleoapele la vopsit. :lol: .N-o fi bine, le dam jos.... :)

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu: nu lua nimic din toate alea. Pune tot ce ai luat pana acum pe masina, fa niste poze de calitate si apoi mai vedem, este mai bine asa. Altfel risti sa iasa un soi de sorcova. Cateva accesorii de caroserie merg puse pe o masina stoc, dar destul de putine, apoi este timpul sa lucrezi la partile mai scumpe si mai complicate dpdv manopera: suspensii si roti. Cand le ai pe acelea poti continua.

In functie de cum sunt jantele, s-ar putea sa fie nevoie sa scoti rotile macar cele spate mai in afara masinii. Dar mai intai de toate pune poze.

PS: dotari pimp my ride, pe masina cu roti si suspensie stock ma duce la gandul, Please Mr. Vitan pimp my logan!!

Modificat de Akebono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare imi plac toate... in afara de "ochelarii" pt stopuri... NO WAY! Ce jante ai? Daca treci de un anumit punct cu elementele vizuale la exterior, e musai sa ai minim 17" si o suspensie un pic mai joasa :D

P.S. Ca minusuri, nu prea-mi plac tevile... mai exact nu-mi place ca vin SUB bara (am citit care e problema, eu personal nu le-as fi pus deloc in cazul asta) si sunt UN PIC cam mari... dar daca reusesti cumva sa decupezi bara, nu cred c-o sa se mai vada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am zis si lui la intalnire de tobe, si am vazut si in catalogul de accesorii originale ca exista doar iesirea ca la RS pt 1.9 TDI. Asta e....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de acord cu poza din mijloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pleoape faruri fata merita ( in acest week-end si eu mi-am pus ). Ornamentul de toba de asemenea arata foarte bine , chiar daca sunt sub bara :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu: nu lua nimic din toate alea. Pune tot ce ai luat pana acum pe masina, fa niste poze de calitate si apoi mai vedem, este mai bine asa. Altfel risti sa iasa un soi de sorcova. Cateva accesorii de caroserie merg puse pe o masina stoc, dar destul de putine, apoi este timpul sa lucrezi la partile mai scumpe si mai complicate dpdv manopera: suspensii si roti. Cand le ai pe acelea poti continua.

In functie de cum sunt jantele, s-ar putea sa fie nevoie sa scoti rotile macar cele spate mai in afara masinii. Dar mai intai de toate pune poze.

PS: dotari pimp my ride, pe masina cu roti si suspensie stock ma duce la gandul, Please Mr. Vitan pimp my logan!!

urmeaza si rotile - dar ma uit la tour sport ca arata destul de bine chiar daca e mai ridicata cu mult fata de a mea. Jantele sunt in calcul, pe 16" cred ca va ramane dar am inca cauciucuri bune. Probabil in 6 luni - 1 an le voi schimba si atunci voi face si alegerea de jante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer si sper sa nu mi-o iei in nume de rau, mie nu imi place la masina ta ce i-ai facut la grila radiatorului.

Benzile alea autoadezive gen targ Vitan nici nu sunt puse perfect paralele si dau si impresia de ieftin.

Eu as schimba grila cu totul, tot cu ceva gen plasa.

Continua, esti pe drumul cel bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!