Jump to content

Buton Avarie - Cum Se Scoate


caravan
 Share

Postare recomandată

Gata am rezolvat :offtopic:

Dupa ce am indoit putin lamela sa faca mai usor contact si i-am dat cu niste spray de contacte l-am probat si tot nu mergea. Dupa ce am mai umblat la el 30 de min m-am prins ca cel mai probabil e de la o lamela care nu face contact calumea. Le-am luat pe fiecare la rand (apasand pe ele) cu surubelnita pana am gasit-o pe cea aiurea si am indoit-o interior ;) Problem solved.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Buna seara.
Stie careva cum pot sa scot pinii din mufa butonului de avarii???
NU reusec deloc sa scot clemele din mufa, le tine ceva acolo si NU imi dau sema ce...am tras de un fir si cu patentul si NU a iesit. 


?121816906_3586801151351807_1119759259974

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu depinator. Fa-ti dintr-o agrafa... bagi prin fata, se apasa pinii de blocaj si il poti extrage

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar la tine ma gandem sa te intreb, dar era prea tarziu aseara sa deranjez...mare boier, mare caracter.
Acum ma duc la Vitan sa caut extractor de pini ca mi-a mancat zilele mufa aia.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare!

vin si eu cu o problema la acest releu de semnalizare. la mine din cand in cand o ia razna si se aude acel sunet ca si cum as semnaliza sau as pune avariile, fara a execua aceasta comanda insa si fara a face acele semnale luminoase...pus si simplu doar clipoceste si se aude acel clincanit dar putin mai rapid. am inlocuit cu unul compatibil dar simptoma a ramas aceeasi doar ca face mai rar decat cel original al masinii. ar putea fi altceva in afara de releu?

ms anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kosmyn_aurel89

maneta de semnalizare este de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu vrei sa o înlocuiești, data jos, curatat, gresat....si va merge mult si bine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De citit:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!