Jump to content

Www.aircooled.ro


victori
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca mai exista un topic de genul asta.

Eu nu l-am gasit. Recunosc ca nici nu l-am cautat tare :Driver:

Daca mai exista va rog sa mutati la locul respectiv.

Ideea acestui topic este sa atentionam si aici noile articole aparute pe www. aircooled.ro, mai ales ca sunt mebri noi avizi de cunoastere:).

As vrea sa incep cu un ultim articol aparut despre cutiile de viteza.

Aaaa, mai am o rugaminte la moderatori: daca se poate ca acest topic sa fie facut sticky, de preferat la Tehnic.

http://www.aircooled.ro/fol543077/fol79967...CU_TROMPETE.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Articole Chirco

am adunat de pe chircoestore.com toate articolele.

Pentru cine nu le stie, va recomand sa le cititi... sunt foarte interesante si folositoare

Modificat de xellex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Articolele de pe alte site-uri se pot reproduce doar cu mentzionarea sursei si acordul proprietarului! Altfel va rog frumos sa postatzi URL catre articolul original si nu copie a acestuia. (la "Submit: Type to add" selectati "URL")

In plus atentie la limba in care postatzi articole. Spre exemplu, posturile lui Alexandru sunt facute in varianta "Romana" (vezi selectorul de limba din dreapta sus a site-ului) in timp ce textul si titlurile sunt in engleza ...

Acestea fiind spuse doresc sa felicit cel mai activ contributor Aircooled.ro, domnul Simion Alexandru pe care il si rog cu aceasta ocazie sa tina cont de cele de mai sus.

Succese,

Charlie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O contributie care merita toata atentia: un manual de scule VW cuprinzand inclusiv schitze detaliate dupa care le putem reproduce precum si poze cu modul de utilizare al acestor unelte.

VW Tools

Manualul este mare dar merita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, am scris titlul "articole chirco". Daca se poate schimba, o sa incerc sa pun numele folder-ului "chircoestore.com"... macar asa rezolvam problema pe jumate :lol:

As fi putut pune doar link dar daca se sterg de acolo, le pierdem pt. totdeauna.

A! si am banuit ca daca e ceva in neregula cu drepturile de autor, se poate restrictiona accesul la folder :rolleyes:

Si cu limba, imi cer scuze pentru ca nu am fost atent la tot ce trebuia sa selectez pe acolo. Poate o sa ma revansez prin a le traduce :icon_thumright:

Si ca sa inchei cu una mai rea, tot nu merge upload-ul la fisiere mari si aveam "how to restore vw beetle" pe care vroiam sa-l pun sus :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tot roade un gand si am spus sa nu il mai tin in mine.

Faptul ca dam copy paste si incarcam articole nu mi se pare o munca deosebita. E de apreciat oricum si totusi ar fi mult mai frumos daca articolele ar fi macar traduse in romana. Stiu ca nu avem timp si totusi asta ar fi solutia mult mai castigatoare pentru aceasta baza de date.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai perfecta dreptate victor. Eu ash fi pt linkuri la varianta engleza. Daca ai vreo banuiala ca "se pierd" atunci scrie un mail la cine le tzine acum si roaga-l frumos sa te autorizeze sa ti o copie. si chiar daca facem o copie de sigurantza tot linkuri ar trebuii sa publicam cat timp sunt originalele disponibile (nu de alta dar avem limita de trafic la abonamentul de gazduire). Aia cu materialele puse "sub cheie" e valabila doar pt manuale scanate si alte resurse de acest tip :)

Traducerile, nu ash vreau sa fiu intzeles greshit, dar nu vad cat sunt de folositoare: e vre-un roman sub 90 de ani care nu pricepe engleza macar in domeniul in care il doare? Pot fi contrazis aici fara probleme ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW_Maintenance_Schedule.docx (application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 14 Kb)

nu pot .. .deschide asta cu nimic :lol:...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vre-un roman sub 90 de ani care nu pricepe engleza?

Ai dreptate doar pe jumatate...termenii tehnici fac parte din alta limba engleza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O contributie care merita toata atentia: un manual de scule VW cuprinzand inclusiv schitze detaliate dupa care le putem reproduce precum si poze cu modul de utilizare al acestor unelte.

VW Tools

Manualul este mare dar merita!

Nu pot da jos volumul 3 :icon_thumright: - de ce moash'sa? Pur si simplu nu exista butonul Download!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca s-a pierdut vol 3 il mai pun o data maine dimineata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volumul 3 nu este pt ca nu a fost incarcat vreodata. cel putzin asha apare in loguri, a fost creat cu size 0

rugam pe ciprian sa dea un edit si sa-l incarce

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

bre, dac-o bag p'a mea, facem deja tiraj... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baga germine! ar fi pacat sa nu poata posteritatea sa studieze cum si-a luat voievodul cal ... kar ... nu ... karmann

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

moaaaaaaaaaaama, ca va sparg!

shtitzi bay care-i norocu' vostru? ca-mi dau seama ca urla envidia'n'voi ... :D :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau poate asteptzi sa se faca vremea sa povestesti de urmatoarea achiztie :ninja: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!