Jump to content

Geamuri Electrice


maximusx_r
 Share

Postare recomandată

Acum am intermitent probleme cu impulsul și la geamurile față...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam probleme cu bateria consumata peste noapte, poate de asta se intampla ce spuneam mai sus. De cand(cred ca) am rezolvat cu consumul, pare ca nu mai fac probleme nici geamurile. Ramane geamul din spate, la care am schimbat macaraua si nu mai merge impulsul dupa ce il dau la maxim jos. Cred ca pot trai cu asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut, nu știu dacă am postat unde trebuie dar am o mica probelma, masina în cauza e o skoda octavia 2, problema e ca am schimbat acel modul din usa dreapta fata pentru ca cel vechi sa defectat, am luat unul din dezmembrări cu același cod, doar ca toate comenzile erau total pe dos, am recodat după codul de pe modulul vechi asta de Anglia având 0000700 eu am pus 244, după schimbarea de cod totul funcționează normal geamuri, centralizata, semnale și ce mai face el acolo, doar ca nu merge un lucru funcția de auto la geamuri, când dau impuls trebuia sa urce sau sa coboare automat geamurile doar ca nu vrea am încercat metoda sa țin 2 secunde pe buton jos și sus doar ca nu rămâne salvat. Poate știe cineva ce trebuie făcut, doar modulul l-am luat de pe cea de Anglia motorul a rămas cel a mașinii mai jos am lăsat o poza cu eroarea, mulțumesc.

received_869348284799725.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facuta setarea de baza. Daca nu merge, este defect,  se intampla destul de des la aceste modele 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!