Jump to content

Suport Numar


Executron
 Share

Postare recomandată

Nu iti fa griji, ca nu o sa fie chiar un jurnal. O sa mai postez o data sau de doua ori despre evolutia pe care o are, pentru ca erau colegi care si-ar fi luat dar erau ingrijorati de calitatea produsului. Apropos, tu ti-ai luat pana la urma, sau astepti sa se strice al meu ca dupa aia sa te feliciti ca ai fost chibzuit? :)

Despre dat cu lac, nu prea stiu ce sa zic. In primul rand nu stiu cat de bine ar adera lacul la suprafata respectiva, iar daca se va ciobi sa nu cada cu tot cu crom. In plus, daca esti nevoit sa dai numarul jos mai trebuie sa fortezi un pic suportul, mai tragi de el, il mai indoi. Daca are lac pe el s-ar putea ca acesta sa se crape si sa arate urat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu man chiar e tare ideea si vrem sa ne tii la curent cu prgresul lucrurilor... Si nu, nu astept sa se strice al tau :) Dar cum am zis mai am 2 d-astea de la Autovit care o sa ma mai tzina vreo juma de an...

Ah si buna argumente contra ideii mele nebune cu lacu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de off-topic si pentru faptul ca "fluier in biserica" dar nu credeam ca se poate face un ditai topicu pentru un amarat de suport de numar care dupa umila parere personala e destul de kitsch indif pe ce masina e .....

Si toate astea pentru un plastic poleit ....mare mai e Romania noastra !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai si tu dreptate..ai pus punctul pe'i'

Mai ales ca eu scrisesem mai sus clar,le am pe masina de aproape un an si sunt in aceeasi stare.

Dar cine si de ce sa citeasca,nu este mai bine ca domnu' sa ne tina la curent din trei in trei zile cum se simt suportii 'mnealui si in ce stare se afla?? :offtopic:

Timpu' trece..leafa merge..ce viata dulce!

Luigi Vicol

PS:eu zik k trebuia s'un poll despre utilitatea lacului de unghii pentru protectia suportului de numar.Ca la banii astia trebuie sa te tin-o viata(daca nu traiesti mult.. :D )

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer e chestie de gust. stiu suporturile respective si in realitate arata foarte bine. din cate am vazut, exista si suporturi curbate pentru fata care urmaresc linia masinii (cat de cat).

pe anumite masini chiar dau foarte bine, mai ales daca ai anumite elemente de crom. de ex pe masina mea nu merg sub nici o forma (culoare, forma, linii, zero elemente crom) nu stiu de ce toate lumea sare in sus cand e vorba de crom. daca era vorba de dungi cromate puse pe un suport obisnuit era altceva dar asa produdul respectiv este de buna calitate la prima vedere.

alxrro, nu pot sa nu ma iau de tine legat de montaj. ce ai facut acolo e demn de targ. daca nu ai, iti dau o ruleta sa centrezi cum trebuie suportul, atat vertical cat si orizontal.

grija la detalii pentru ca ele strica o masina.

G60, am notat parerea ta dar, fiecare face ce vrea la masina, cateodata apeland si la parerile si experientele celorlalti iar "ca se poate face un ditai topicu pentru un amarat de suport de numar care dupa umila parere personala e destul de kitsch indif pe ce masina e .....

Si toate astea pentru un plastic poleit ....mare mai e Romania noastra !!!! " nu este cea mai politicoasa atitudine din partea ta fata de lucrul sau munca altuia.

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mmneg nu ma supar deloc daca imi dai warn in urma replicii mele de acum dar scuza-ma ca spun dar nu e vorba de "lucrul sau munca altuia" ci mai de curind de prea mult timp liber si lipsa de preocupari serioase ... asta e un fel de hobby de suprafata iar de aici pina la discutii de genul sa imi iau lichid de parbriz in ambalaj verde sau albastru nu mai e mult.

A nu se intelege ca am ceva personal cu membrii ce au scris dar sincer din ce in ce mai mult remarc astfel de topic-uri in dorul lelii a caror motivatie dupa parerea mea e ori dorinta de a acumula patratele la titulatura de membru sau un plictis acut si nimeni nu ia atitudine cat de cat si aici ma refer la oamenii cu greutate ai forumului.... poate nu au timp sau poate nu ii doare .... in schimb foarte multi sunt fericiti sa discute despre cate colturi are cercul sau daca are sau daca nu are.

Credeam personal ca acest forum incurajeaza seriozitatea nu superficialitatea.

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prea mult timp liber si lipsa de preocupari serioase ...

Cred ca de timpul meu liber (care, de altfel este extrem de limitat) pot sa dispun cum cred au de cuviinta, fara a da vreo socoteala.

Despre topicul legat de suportul de numar cromat, nu eu l-am deschis. L-a deschis un coleg al nostru si l-a deschis pentru ca avea o dilema referitor la subiectul respectiv. Si cred ca e vorba si de un pic de respect aici pentru un coleg sau mai multi ce au un subiect comun pe care vor sa-l dezbata. Daca pe unii nu-i intereseaza, nu sunt obligati sa il si citeasca sau sa participe in vreun fel.

Despre mesajele pe care le-am postat despre acest subiect, le-am pus acolo pentru cei interesati. Repet, pe cine nu intereseaza subiectul nu este obligat sa il citeasca. Oricum, ca sa nu mai deranjez, nu o sa mai postez in cadrul acestui topic. @Executron si cei care mai sunt interesati imi pot scrie PM.

iti dau o ruleta sa centrezi cum trebuie suportul, atat vertical cat si orizontal.

E adevarat ca e un pic deplasat intr-o parte, dar nu e vina mea, cel de la Midocar care mi-a montat numarul a dat gaurile aiurea in bara. Si vechiul suport statea in aceeasi pozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda nu-mi vine sa cred ca acept topic a nascut asemenea polemici... Cat despre teoria timpulu liber in cantitate prea mare...sau acel comentariu "amuzant" cu lacul de unghii...Nu comentez. Rog un un moderator sa aplice ideea lui Alexrro si sa inchida acest topic daca se considera necesar... Pe viitor voi trimite orice legat de acest controversat suport prin PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Georgearad, in legatura cu acel suport de care tu intrebi, este de proasta calitate, iti spun pentru ca eu m-am pacalit in momentul in care l-am comandat de la Cridem Oradea (Cod: 3065685 Pret - 285.000 Lei - 28.5 Leu Nou). Dupa primirea si montarea lui a venit prima spalare in timpul careia am ramas cu suportul de pe fata aproape negru deoarece acea pelicula de crom nu a rezistat jetului de apa. Acum tu faci cum vrei, eu ti-am spus patania mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alxrro si Executron..

Scuze daca v-ati simtit ofensati cumva,dar G60 are dreptate intr-un fel,in sensul ca s-a batut prea mult apa-n piua pe un subiect care era clar din momentul in care am spus ca am suportii respectivi pe masina de aproape un an si sunt exact ca-n prima zi!

Deranjant este si pentru mine si pentru altii cind ceva clar la un moment dat se dezbate la nesfarsit.Atat.

In rest fiecare face ce vrea cu timpul sau liber :D

Eu de pilda ma sui pe motor si ...dus sunt! ;)

Sanatate la toti..

Luigi Vicol

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
  • 1 year later...

nu recomand suport cromat.mi-am pus de vreo luna si ceva si deja incepe sa de innegreasca pe alocuri cel din fata deoarece e expus mai mult la intemperii.recomand negru simplu eventual cu sigla vw forum sau o sigla discreta imprimata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Ideal ar fi un suport din INOX care sa arate rezonabil, insa nici dupa 7 ani nu am gasit =)) E bine, insa, sa perseverezi in viata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!