Jump to content

Suport Numar


Executron
 Share

Postare recomandată

gasiti pe la Augsburg, dar nu va recomand decat daca cromul este de calitate.

daca cromul nu este de calitate, de la spalari, de la vreme, etc se pateaza si se plange dupa bani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesti la Augsburg da si tu un mesaj cu un pret, poate pui si o poza... Ca si pe mine m-ar interesa, dar am avut o retinere in a cumpara din Vitan si s-ar parea ca bine am facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sigur daca au in acest moment, dar stiu ca erau 50 ron bucata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut eu acu' 2 seri pe la Augsburg Militari si nu aveau. Mai cautam ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dece nu va puneti niste benzi cromate autoadezive pe rama numerelor (se pot asambla perfect cu putina rabdare) iar in caz de degradare inlocuirea e f simpla??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Benzi cromate autoadezive? Nu sunt a

Modificat de Executron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic: eu aveam inainte un suport numar cu neon albastru, dar politia mi-a luat talonu ...iluminare neomologata

Modificat de ingerul_danutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca suportul de numar este cromat sunt sigur ca nu ar fi nici o problema. Chestia cu neonul intra in contradictie cu culorile luminilor ce trebuie sa existe pe masina: alb in fata, rosu in spate si galben pentru semnalizare. Ma intreb, daca neonul era alb iti mai luau talonul :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit in seara asta si am si cumparat suport de numar cromat la Augsburg Titulescu. Pretul 42 RON. L-am si montat si mi se pare ca arata destul de bine. Nu am pus acum poze ca era intuneric afara si nu am facut, dar maine promit :offtopic:

Augsburg Titulescu se va inchide incepand cu 1 februarie. Nu stiu daca temporar sau definitiv. Oricum, produsele banuiesc ca se vor transfera la celelalte puncte de vanzare.

Suportul este Made in Jermania si arata destul de bine dupa parerea mea. O sa vedeti in poze. De asemenea o sa va tin la curent cu evolutia sa. Sa vedem cat de bine o sa arate dupa niste zapada, cateva sute de km si cateva spalari. Daca rezista, atunci chiar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow super. Neaparat vrem poze. Dar dac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suporturile sunt din plastic cromat. Acu' nu stiu ce calitate au. Ele arata bine si, cum am spus, scrie pe ele Made in Germany. Luate de la Augsburg cu 42 RON, nu din Vitan cu 10 RON. E mai bine ca sunt de plastic, pentru ca au destul de multa flexibilitate, lucru destul de important atunci cand se monteaza numarul (o sa vedeti cei care va cumparati :Driver: ). Eu m-am chinuit destul de mult cu al meu (era si intuneric si l-am montat la lumina unei lanterne). Plus ca orificiile de prindere ale suruburilor in bara din spate nu se potriveau exact cu orificiile existente in suport, asa ca a trebuit sa fortez un pic plasticul in zona respectiva. Daca era metal sau inox, nu as fi reusit sa le montez (sau ar fi fost mult mai greu si ar fi implicat si folosirea unei bormasini ... complicat, ce sa mai). Cum am zis, arata bine si daca rezista in timp eu sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut..

Eu am montate de la Augsburg pe masina de aproape un an si sunt foarte bune calitativ.

Sfatul meu:daca aveti masina inchisa la culoare merita,dar daca este argintie nu se vede diferenta.Idem pentru manere croamte,oglinzi,etc..Aruncati banii degeaba.A mea este albastra si da foarte bine cu toate elementele alea cromate pe ea..

Luigi Vicol

post-5368-1170245140_thumb.jpg

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca au venit si pozele asa cum am promis. Scuze pentru calitate, le-am facut cu telefonul.

Am pus suport cromat numai in spate deoarece in fata exista in jurul suportului acea bordura neagra de cauciuc, plus ca grila fiind cromata, nu stiu cat de mult s-ar fi observat. Si, cel mai important, dupa parerea mea, in fata suportul va lua in bot tot praful si pietricelele, ceea ce la 150 km/h s-ar putea sa-l afecteze si sa arate cam nasol dupa aceea. Asa ca pentru fata m-am abtinut.

post-6389-1170266577_thumb.jpg

post-6389-1170266620_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@l.u.v Man intr-adevar nu creeaza efectul pe care il are la o masina inchisa dar fata de cadrul ala negru care nu potriveste deloc cu cromul deja pe masina.. Prefer asta. :P

@alxrro Frumos... Dar seamana bine de tot cu alea de 100 mii de la autovit :rolleyes: Sper sa nu fie tot calitatea aia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sper din tot sufletu' :rolleyes:

Acu' ,ce sa zic, pe el scria Made in Germany, a fost luat de la Augsburg, nu din Vitan si am dat pe el 42 RON nu 10 RON. Daca nici asa nu pot obtine un lucru de calitate, asta e ... ma voi resemna.

Tu pana la urma ce ai facut, ti-ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nup n-am avut timp si cred ca o sa astept sa vedem cum se comporta al tau caci mai am 2 d-alea de autovit luate mai demult :) Daca intr-o luna e totu ok la tine inseamna ca e de calitate (bineintzeles cu norocul meu probabil ca atunci nu o sa se mai gaseasca) Augsburg asta pe unde este ca n-am inteles de pe site-ul lor... Pe sos de centura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca au un magazin (daca nu e chiar sediu central) langa Carrefour Militari, cum iesi spre autostrada Buc. - Pitesti.

Despre suporturi, cred ca daca te interesezi periodic, pana la urma vei gasi. Eventual poti sa afli un numar unde sa suni si sa-i intrebi daca au primit.

O sa va tin la curent cu evolutia. Maine o sa am un drum la Pitesti, poimaine la Craiova si inapoi la Bucuresti, la intoarcere ii trag si o spalare...sa vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alxrro Sper sa nu te superi pe mine... dar lasand la o parte amanuntul total irelevant ca scrie pe ele made in germany, arata groaznic de chicios dupa parerea mea... n-au ce cauta pe un passat :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice 2k nu ma supar, de ce m-as supara? Chestia cu made in Germania am spus-o pentru colegul @Executron, care dorea informatii despre produs.

Chestia cu chiciul, ce sa zic, e chestie de gust. Si stii cum se spune, nu poti sa te c..i in gusturile omului :)

Mie, spre exemplu, un pic off-topic, mi se par mult mai chicioase ultimele modele de Saab, cele care au ornamente cromate groase in jurul farurilor. Dupa parerea mea arata groaznic, cand am vazut prima data modelul respectiv pe strada am crezut ca proprietarul si-a facut singur treaba in fata blocului. Dar cand am trecut pe langa o reprezentanta mi-am dat seama ca este trista realitate. Dar, masinile sunt apreciate si se vand, in ciuda faptului ca mie nu imi place cum arata.

Despre suportul de numar, o sa-l vedeti la una din intalniri, nu e chiar asa de rau. E destul de finut lucrat, nu e ceva grosolan care sa iasa prea mult in evidenta si sa te zgarie pe ochi. Mie mi se pare OK, dar ... asta nu inseamna ca tre' sa placa la toata lumea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revenind cu impresii, la vreo saptamana, dupa aproximativ 500 km parcursi si o spalare suportul arata ca nou, totul e perfect. Va tin la curent cu evolutia sa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehe Alxrro o sa facem un fel de "jurnal de suport cromat"

Gandindu-ma azi la o metoda de a proteja mai mult aceste suporturi cromate. Oare daca le dam cu un strat de vopsea tip lac? Nu o rezista mai bine la intemperii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!