Jump to content

Siguranta Brichete


Mama Omide
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Dinoz, ai rezolvat?Nici la mine nu mergeau brichetele din fata si din spate, doar cea  din portbagaj, eu am gasit siguranta arsa in panoul din dreapta, una de 20 amperi.Verfica acolo;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.02.2017 at 17:39, fullspy a scris:

Dinoz, ai rezolvat?Nici la mine nu mergeau brichetele din fata si din spate, doar cea  din portbagaj, eu am gasit siguranta arsa in panoul din dreapta, una de 20 amperi.Verfica acolo;)

Salut,unde ai gasit siguranta din portbagaj? Cumva e cea de 33 si are cumva curent continuu ? Nu de alta dar as vrea sa trag si eu fir pentru a pune o bricheta in portbagaj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, la mine mergea aia din portbagaj, intr-adevar are curent continuu acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut nu merge priza din fata si cea din scrumiera. Gasesc panou de sigurante doar in stanga. Dreapta nu. Passat b6 2010 2.0 110cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, verifica panoul din stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut, am un Passat 2.0 cu motor BMP 2007, mi s-a ars siguranta, si degeaba schimb ca se arde in continuu, am verificat cu multimetrul si la mine in fata nu este in scurt, in schimb ala din spate ii in scurt, am scos si soclul si am masurat direct pe cele 2 fire fara sa am conectorul conectat, stie cineva cum si pe unde se duc cele 2 fire? Ma intereseaza primul conector, am avut un eveniment neplacut acuma 2 luni cand am avut apa la piciorul soferul (am trapa electrica si scurgerea era infundata), presupun ca apa a facut scurt circuit cand mi s-a ars siguranta.

 

Mersi de ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut. Detin un passat b6 2010 sedan si nu imi merge bricheta de la pasagerii din spate. Cea din fata si din portbagaj merge. La sigurante m-am uitat si nu vad nimic. M-am uitat la toate fisele cu panoul de sigurante ce am gasit pe net si nu gasesc numarul corespunzator. Asa arata panoul meu de sigurante

20201229_151411.jpg

Modificat de marian008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci cea galbena de 20 dintre cele albastre. O sa incerc sa desfac priza sa vad daca merge sau daca e cablata. Nu stiu de ce ar fi decuplat-o. Multumesc pentru raspunsuri.

Modificat de marian008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defecta ....sau nu este conectata. Verifici direct in mufa din spatele prizei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am si eu probleme la brichete. Nu mai am curent in toate trei. Am verificat sigurantele sunt toate bune. E mai complicata treaba ptr ca in acelasi timp sa dus curentul si la incalzirea in scaune si pompa ptr lichidul de spalat parbrizul. Ma poate ajuta cineva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, releu borna 75 de inlocuit. Se afla pe centrala electrica,  cel din dreapta, cum te uiti la ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!