Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

post-52097-0-38133100-1387110246_thumb.jUpdate farurile astea hella cu motorase electrice cost undeva la 400 de lei SH

Modificat de B4tru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am luat Led-uri pentru semnalizare in oglinzi.Trebuie sa le lipesc in spatele oglinzilor si sa le unesc cu semnalizarile din aripa nu?Dureaza mult operatiunea asta?Imi spuneti va rog niste pasi.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti se pare o operatie standard de vrei pareri?

Pasii ti i-ai dat singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in primul rand nu stiu cum se da jos oglinda , caci am incercat o data sa o dau pe aia din dreapta sa vad de ce nu se incalzeste.Apoi trebuie sa duc cablul pana la semnalizare dar am vazut ca vine pe undeva sub bord si mai departe nu mai stiu unde continua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune niste poze cu semnalizarile achizitionate sau un link. ca sa desfaci oglinda dai jos geamul ( oglinda propriuzisa) asta e prinsa in cleme. astfel ai acces la clemele care tin capacul oglinzii pe care probabil se lipesc semnalizarile. probabil trebuie gaurite ca sa treci firul prin ele apoi in usi stalp bord si in cele din urma aripi. pune poze sa vedem cum se monteaza, gaurile probabil le dai intre capac si ele sa nu se vada si sa nu intre apa

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze le-am incurcat. astea vin montate pe oglinda in interior sa le vezi doar tu. personal nu le vad nici o utilitate practica. initial am crezut ca vin montate pe capacul oglinzi ( ca alea de pe mercedes de exemplu). inspira-te de pe forumul ala si vezi ce iese. asa de curiozitate, astea ce scop au? sau is asa numa " de design"? nu te incurca in trafic mai ales noaptea? pune niste imagini cu rezultatul. spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De treaba sper sa ma apuc in vreo saptamana doua , depinde de vreme.Au efect doar noaptea si mi se pare ca arata bine.Daca ma incurca le dau imediat jos , la 3 dolari jumate cat am dat pe ele nu-mi pare rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! niste ideei ceva cum as putea reconditiona si eu jantele ?

post-122585-0-85528300-1399671835_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cipriangolf

Salut,am si eu o intrebare are cineva de vanzare sau care nui mai trebuie o prelungire de bara de VR 6?as vrea sa schimb look-ul masini si ce gasesc pe piata este cam scump si de proasta calitate,eu as vrea sa fie cauciucata prelungirea intrucat daca ating ceva sa nu o rup>sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare tuturor,as vrea sa intreb si eu daca sia astupat cineva bandourile de pe lateral la golf 3cum a facut sau cum este mai bn.eu de exemplu am bagat chit de fibra verde si pe deasupra din ala galbior si iata ca dupa un an de aceasta lucrare plus ca am si revopsit masina mia crapat cam peste tot.aqm asa vrea sa stiu daca e mai bn sa sudez tabla sau sa dau din chit jos si astup din nou,oare imi va crapa din nou?stie cineva care a mai facut asa ceva?stima tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu suda nimic , curata inainte, dupa .. fibra de sticla / kit dat bine + vopsit .

Modificat de CrossoverCLS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Cum se monteaza lampile false la Golf 3? Am cumparat un set aftermarket dar nu am reusit sa le montez. Nu se prind cum trebuie si pica. 

post-103095-0-29949200-1415018293_thumb.

post-103095-0-65990600-1415018293_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

partea unde e tija aia metalica se imbina cu cele 2 cleme de plastic de la lampa de semnalizare iar partea cu clema metalica o impingi in bara pana auzi un click. daca ai luat ceva ieftin e posibil sa fie prea moi "limbile" alea de metal. daca apesi cu degetul pe ele trebuie sa cedeze foarte greu si sa revina la pozitia initiala. cred ca aici e problema ta. incearca sa le schimbi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt ieftine 15 lei bucata, si tabla aia e destul de moale. Am crezut ca nu le pun eu bine. Daca apas mai putin mai tare trece peste pozitia corecta si nu mai stau deloc. Cred ca o sa le fac o adaptare cu suruburi sa fiu sigur.

 

Inca o intrebare: Am fost la RAR sa iau un certificat si mi-au zis ca daca ma prinde politia cu stopurile de pe masina imi iau talonul ca nu sunt omologate. Nu stiu ce marca sunt. Le-am luat SH. Exista omologare pentru asftel de stopuri? Sunt o gramada de masini cu stopuri aftermarket si cu siguranta nu s-a luat nimeni de ei ca altfel le schimbau.

post-103095-0-33424700-1415268299_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tablita aia are ridul ala , respectiv acolo se face imbinarea cu spoilerul.Trebuie impinsa si cand ajung la avelasi nivel ii dai drumul.O sa fac un video ca nu prea le am cu explicatul.Eu tot am una din aia si se comporta bine de vreun an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

#alexgtx acele stopuri nu vin montate pe masina din fabrica. este normal ca cei de la RAR sa se ia de tine. cei care au asa ceva pe masina au si un set original casa pe care le monteaza cand merg la RAR sau la ITP.

 

ia sa te uiti atent la acele falsuri sa nu cumva sa iti trebuiasca unele cu picioruse care sa se prinda de semnal. parca asa a patit si cumnatul meu cu unele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am avut probleme cand am fost acum la RAR. Mi-au zis doar ce mi se intampla daca ma opreste politia. Mai am si stopurile originale. Totusi daca ma opreste un echipaj ce as putea sa le zic ca sa ma lase in pace? Unei prietene voiau sa ii ia talonul ca avea stopurile fumurii (cele originale de Golf). 

 

Cat despre falsuri, au o "tija" metalica, care se prinde in piciorusele de la semnalizare. Parca asa au si cele originale, daca nu ma insel. Astept sa puna danutzZeu video cu montarea lor. 

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea poti sa le zici dar daca vor sa se ia de tine se va lua....vor gasi iei ceva daca trebui sa faca planul.

 

am patit si ieu acum ceva timp cu xenoanele. nu ai zis nimic ca aveam xenoane pe oglinda....mi-a zis ca daca aveam stergator la far eram OK....daci asta este nivelul si bagajul de legi pe care il au tovarasii politisti.

 

 

 

PS nu mai am csenoape pe oglinda .....acum caut proiector cu lupa :)

Modificat de catalin_911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS nu mai am csenoape pe oglinda .....acum caut proiector cu lupa :)

 

Parca nu ai voie nici cu alea daca nu au auto-leveling  :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legal nici cu alea nu este voie. deocamdata am luat H4 Night Breaker. mai astept niste bani si daca fac rost de proiector iau si H3 Night Breaker. F mare diferenta fata de halogenul normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor stiu ca nu postez unde trebui ce vreau sa intreb dar...Am anvelope pe fata 195 40 16,problema mea este ca am luat o groapa si inevitabil am facut o GALMA stie cineva daca exista vreo vulcanizare care poate repara galmele?as fi foarte multumit daca as afla daca ma orientez sa cumpar anvelopa sau nu?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ai ce să repari la galme. Se fac pentru că se distruge/deformează structura de rezistenţă a anvelopei.

Nu prea te mai poţi baza pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor!

Am si eu o intrebare, daca am gresit cumva topicul imi cer scuze dar nu am gasit nici un detaliu despre ce caut.

Zilele acestea m-am hotarat sa ii fac cadou Golfului meu 3 de 1.4 un set de senzori de parcare si am cumparat un kit.

Problema e ca azi am tot studiat cum pot aduce in portbagaj cele 4 fire de la senzori si nu am gasit inca un loc (nu vreau sa dau jos bara).

Ma puteti ajuta cu un sfat? Pe unde pot aduce firele? Eventual daca aveti si o poza ar fi minunat.

Va multumesc in avans.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!