Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

sal baieti...am si eu o intrebare, urmeaza sa-mi achizionez un spoiler de vento pt un golf 3, pt ce tipuri de prelungiri as putea opta? eu sunt interesat de acela din poza de mai jos de mexic, dar stiu ca se gasesc foarte greu (daca a gasit cineva pe vreun site pt comanda sa-mi zica si mie)...ms

ai putea incerca modelul de pe VR6 arata farte bine doar ca sunt mai late si ai sanse mari sa le lovesti de borduri la parcari daca nu esti atent. am avut pe vento le-am luat noi din magazin de piese auto 130 lei ambele bucati problema e ca erau de golf 3 si pe bara de vento erau mai scurte decat bara cam cu 1.5 cm de-o parte si de alta. le-am rezolvat cand am trecut un podet mai abrupt si acum merg fara.

post-14075-0-23133600-1323978870_thumb.j

post-14075-0-81806300-1323978881_thumb.j

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal baieti...am si eu o intrebare, urmeaza sa-mi achizionez un spoiler de vento pt un golf 3, pt ce tipuri de prelungiri as putea opta? eu sunt interesat de acela din poza de mai jos de mexic, dar stiu ca se gasesc foarte greu (daca a gasit cineva pe vreun site pt comanda sa-mi zica si mie)...ms

ai putea incerca modelul de pe VR6 arata farte bine doar ca sunt mai late si ai sanse mari sa le lovesti de borduri la parcari daca nu esti atent. am avut pe vento le-am luat noi din magazin de piese auto 130 lei ambele bucati problema e ca erau de golf 3 si pe bara de vento erau mai scurte decat bara cam cu 1.5 cm de-o parte si de alta. le-am rezolvat cand am trecut un podet mai abrupt si acum merg fara.

da stiu, am avut si eu modelul acesta, si este foarte jos, am avut de la JOM noua, si la primul sarut cu asfaltul a crapat!

pana la urma cred ca raman tot la asta de VR6 de Vento, dar caut originala! ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

BaaU_05 ai nevoie de praguri (ca parte de caroserie) sau de ornamente pt praguri?Daca vrei ornamente am eu (pentru Golf 3 in 2 usi)detalii pe PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Intrebare : sunt cumva 2 tipuri de bara fata pt golf 3? una mai lata cumva ?

Am achizitionat prelungire bara de VR6 si nu se imbina la mijloc. Miar mai trebui vreo 5 cm ca sa se uneasca.

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Difera cea de Golf cu cea de Vento. Parca de Golf trebuie sa fie mai scurta. Cred ca ai bara de Vento pe fata. Sau o fi prelungirea facuta pe barca...

Modificat de phun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mam uitat mai bine si pe partea dreapta iese putin mai inafara fata de aripa. credca e bara de vento. asta e. am sa ma duc sa iau si o bara de golf 3.

Merci mult

o suspensie fixa de 40mm se mai poate cobara pe fata cumva ? Vreun artificiu sau ceva ponturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. nu am stiut unde sa intreb si postez si eu aici . Are cineva idee unde pot gasi sa cumpar stickurile alea cu " Pink Floyd " care vin pe aripa spate a masinii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara de vento e ceva mai lata decat cea de golf (nu mai inalta!) nu stiu cum ar arata pe g3 dar invers nu da prea da bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a pus pata sa imi fac semnalizatoarele smoked (galbene sunt batranesti) S-a luat politia de vreunul care are? Repet...numai semnalizatoarele (pe spate restul lampii il las asa cum este ca ii pun izolier sa nu vopsesc decat partea galbena.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine folosesti folie de stopuri, iese mai uniform si se vede lumina mai bine prin ea. Eu am folie pe semnalizarile din bara si nu am avut probleme pana acuma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am folie pe semnalizarile din bara si nu am avut probleme, plus ca o pot lua jos oricand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa imi pun si eu folie cu feonul pe semnalizarile din bara dar a iesit ca dracu' si am renuntat. De aceea ma gandeam la o vopsire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca e folie speciala de triple. nu din aceea de geamuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
andriesgabriel17

salut!unde gasesc si eu praguri false pentru golf 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai sigur pe la dezmembrari, noi cred ca au un pret cam piperat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am gasit o poza pe net. Golf 3 cu bara spate de la urmasul sau mai tanar, Golf 4. Stiti cumva daca se potriveste la fix, fara modificari majore si improvizatii?

Ce spuneti? Mie imi place cum arata.

post-46029-0-54203800-1329488333_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa fie de golf cabrio insa din ce am citit nu se potriveste la fix

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potriveste nici la colturi la aripa,la golf 3 sunt ascutite sus...ar exista 2 posibilitati..una ar fi cea de golf 3,5,dar din cate am inteles necesita si aia un pic de munca, iar a doua bara tuning facuta dupa modelul de G4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e cu partea de sub stopuri. Nu mi-am dat seama de asta. Unii spuneau ca s-ar debita din mijloc 6 - 7 cm. Dar acum mi-am dat seama. Intr'adevar arata bine dar nu merita efortul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!